Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 10 Vizitatori vizualizează acest subiect.

uforever

"Reptililieni" nenorociti, fac prapad peste tot  :lol: Pe mine m-a distrat, merita cele 20 min, nu e tocmai de topicul asta, dar merge  :-D
https://www.youtube.com/watch?v=IEuZCv7GlPw

Xanadron

#3706
Citat din: hanzo din  12 Mai 2014, 17:24:34
imi pare mie sau cum ne contram cu rusii, o da cu grindina apoi?
Nu doar - mai o furtună, mai o inundatie, pentru variaţie. :lol:

Cit despre periegheza detectivă :roll: a ieroschimonahilor paleoinduhovniciţi prin peşteri inca neretrocedate... cui trebuie de Tăriceanu & Co :evil: (mason transpartinic tipic 100% care-a cadorisit aiuristic amicilor şorţulizaţi munţi intregi in BZ), cam păcătos indrăznesc să grăiesc c-ar fi doar aceeasi Mărie "Big Sister" cu altă tichie.

Mai clar: prin pădurile fără bariere (încă) o să mai putem merge-n curînd doar cu moaştele-n băţ. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Batzu vine si cu sortz in dotare?

kandaon

#3708
Citat din: hanzo din  12 Mai 2014, 17:24:34
imi pare mie sau cum ne contram cu rusii, o da cu grindina apoi?

a se vedea prognoza meteo..  :mrgreen:

Da, cam mare coincidenta, dupa ce s-a intamplat cu Rogojina si ce a spus el (ca o sa vada romanii ce si cum) au si aparut grindina si inundatiile pe ici pe colo

Oricum, daca e sa ne adancim un pic in teoriile astea mai conspirationiste se pare ca a venit si un raspuns din partea cuiva in razboiul asta nevazut dar cu efecte vizibile

http://rt.com/news/159304-proton-rocket-crashed-kazakhstan/

""A Russian Proton-M rocket with an advanced satellite on board crashed outside of Kazakhstan's territory on Friday, about nine minutes after lift-off. The Express-AM4R would have been Russia's most advanced and powerful satellite.""

Unii spun ca racheta ar fi fost lovita sau atinsa de ceva (un obiect neidentificat) si imediat dupa aia s-a produs defectiunea si s-a prabusit

https://www.youtube.com/watch?v=NIIKKyBhd-E


Xanadron

Citat din: abyss din  16 Mai 2014, 09:19:13
Batzu vine si cu sortz in dotare?
Cumva da, compadre - deşi şorţulizarea mioritică trebuie nuanţată un pic, chiar dacă nu serveşte la nimic.
Masoneria vremilor noastre deci (şi-a plaiurilor noastre deal/vale manglitoare) zic io că nu mai are aproape nimic de-a face cu ramura "sănătoasă" a Iniţierilor Antice, :star: cu rădăcini mult pre-gnostice. Şi nici cu subramura post-renascentistă care-a încercat cîteva revoluţii "pe bune", fâsâite-n final toate.

Dovadă indirectă: ultra-non-ortodoxu' Daniil al nostru (Ciobotea cel deloc sihăstrit pe la doctorate catolice) ESTE. Şi ultimul gînd care i-ar putea trece printre coarne :evil: cred c-ar fi schimbarea Establishmentului tip deal/vale/oaie/bani purcoaie.
BOR-ul contemporan zic eu deci că-i la parseci distanţă de afurisirea masoneriei ăsteia pur lucrative, cel puţin la vîrful piramidei (v. 1937 - an în care pînă şi legionarul - genial ce-i drept - Eliade le ţinea hangu', definindu-i pe masoni drept semi-retarzi cu idei puţine, dar fixe.) Ba chiar pare să fie pînă la un punct mînă-n mînă.

P.S.1: Pe site-ul unui semi-retard... veritabil - Dragoş Anunnaki îşi zice şi nu degeaba are + un milon vizionări - puteţi găsi articolul lui Eliade din '37, pe lîngă alte semi-aberaţii care dovedesc doar zicala "cine zice ăla e" - adică fixist întru beştelirea in corpore a masoneriei.

P.S.2: Interpretare plauzibilă a eşecului rusesc, deşi e greu s-avem noi habar de toate mişculaţiile "inter pares" - în care şi recenta oprire a livrărilor de motoare-rachetă ruseşti către SUA are locul ei. În rest, vizitele lui Natozel Fogh Rasmussen sau a lui Joseph Robinette Biden (da-da, chiar aşa-l cheamă pe sforar - deşi n-o să-l auziţi vreodată pe matroz că-l "face mic" prin diminutivo-băşcălizare ca pe Victor Viorel) sînt doar de mângâiere pe creştet - dar şi pe ţintele deja desenate de ruşi pe spinările noastre. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

#3710
Citat din: Xanadron din  16 Mai 2014, 11:25:20
P.S.2: Interpretare plauzibilă a eşecului rusesc, deşi e greu s-avem noi habar de toate mişculaţiile "inter pares" - în care şi recenta oprire a livrărilor de motoare-rachetă ruseşti către SUA are locul ei. În rest, vizitele lui Natozel Fogh Rasmussen sau a lui Joseph Robinette Biden (da-da, chiar aşa-l cheamă pe sforar - deşi n-o să-l auziţi vreodată pe matroz că-l "face mic" prin diminutivo-băşcălizare ca pe Victor Viorel) sînt doar de mângâiere pe creştet - dar şi pe ţintele deja desenate de ruşi pe spinările noastre. :-D

Razi tu ZZen-ule ... dar nu este rasul tau ... in momentul in care te cheama Amerlica si cumperi motoare " primitive" de la niste betIVANI ... asta demonstreaza ca tehnologia ieftina si simpla este mult mai eficienta ... decat tehnologia soparliana steath ... F117 searbeAscA  a fost detectat cu reteaua de antene GSM/CDMA ... nici AStana nu concepea ... ca o tehnologie lasa la civilie ... ii va afisa pe ecranus ... CAR-ul invizibil zburator ... tot mai des ... se demonstreaza ca Amerlocia este un vis de carton cu cravata (tot de carton) ... de bussineman cu banii scosi la/din tiparnita FEDex ... ci, nu din afaceri cu adevarat facute in spirit curat antreprenorial ...

Cireasa de pe TORt ...

http://news.ournet.ro/story/nasa-a-suspendat-contactele-cu-rusia-127872
http://news.ournet.ro/item/rusia-vrea-sa-inchida-statia-spatiala-internationala-rogozin-nu-sustine-continua-10450496

L.E. Mare minune sa scoata cazancioc ... niste dovezi ... ca omul n-a trecut de CenturiaS ... allenES ... by,by Selena ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

#3711
Bye,Bye ... ISS ...  :moon:

______________________________________________________________________________

Dai ... Deus Generalisimus ... cu TeslaTronichs ... sa curga siroaie ... sa faca valvoaie ... cu puhoaie ... Tracias Sarmatias Danubius Ponticus  ... spala de amorlicius paraefectus '...

""Serbia şi Bosnia se confruntă cu cele mai grave inundaţii din ultimii 120 de ani! A fost declarată STARE DE ALERTĂ ""
http://jurnalul.ro/stiri/externe/serbia-si-bosnia-care-se-confrunta-cu-cele-mai-grave-inundatii-in-120-de-ani-a-fost-declarata-stare-de-alerta-video-668264.html#

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Xanadron

#3712
 :-D Intru adevar grait-ati si voi, frati rufonizati.
Chiar daca niciodata n-o sa fie "adevarul" nimanui hundert percent true. Nici macar al meu. :wink:

Nu stiu deci cit de KGB-isti or fi Gusha (Cosmin, ca ex-generalu' cu fie-sa aia miliardaro-bagata la-naintare octogenarului I.C. Dragan era sigur) ori Pashcu (Mircea, celebru pt. zborul lui din decembrie '89 la... Moskva), da-i oarescum derutant sa vezi cum aceiasi indivizi sint acu' pro-NATO - si evident rusofobi "convinsi".

P.S. Alt Mircea ("fa-te ca lucrezi" in 89 :lol:) - Dinescu adicatelea, e si el kaghebeleu d-ala cu diploma (si nevasta/soacra rusoaice all-inclusive) care vaz ca merge si el pe burta cu rusofilia.

Concluzia: noua ne-o placea tradarea, ba chiar si tradatorii - da' sa fie macar consecventi, nene. :-P

Alt P.S. Rocket-engines-urile actuale :rocket: sint 100% produsul savantilor nazisti "paper-clipizati" si-n SUA si-n URSS post-WW-II. Si nu cred sa mai aiba vreun rol major in "manevrele cosmice" ale binomului USA/Rusia cel putin, fiind de 4-5 decenii inlocuite in programele spatiale... de-adevaratelea de cu totul alte sisteme de propulsie.
Pina si-n '45 zic eu ca le-au fost cedate "aliatilor" (pe bune... cu nemtii, continuu sa cred) de catre Hitler/Bormann cu maxima detasare.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Ganditorul

#3713
Daca tot is comentarii libere ...

1 - prin padure daca plecati, cu sau fara sortzulete, nu uitati chibriturile - ca lemne uscate se pare ca aduc altii.
Un foc de tabara, cu o chitara si un cantec haiducesc le purifica pe toate  :fullmoon:

2 - Nu fac parte dintre cei care cred intr-un razboi imediat. Ca va da "pe afara ciorba" - e altceva. iar pilda de mai jos se potriveste de minune cu situatia :
........................
Un imparat a primit doi soimi. Unul a fost antrenat, despre celalalt, mai lenes, i s-a spus ca refuza sa se dezlipeasca de creanga pe care statea. Unul dintre slujitori trebuia sa se catere in fiecare zi in copac sa-i duca de mancare.

Dupa ce a incercat in fel si chip sa faca soimul sa zboare de pe creanga, imparatul si-a rugat supusii sa-l ajute. Un batran intelept s-a oferit sa faca el asta si, a doua zi cand s-a trezit, imparatul a vazut soimul zburand de colo-colo.

- "Cum ai reusit?" si-a intrebat supusul.
- "A fost foarte simplu. Nu a trebuit decat sa ii tai craca de sub picioare."

Morala: uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.
.......................
    Ucraina statea la "tu-i pomana" pe craca, jongland de atatia ani ba cu stoparea furnizarii gazelor spre UE, ba cu ne-plata facturilor catre Rusia.
Asa ca cineva i-a taiat craca...
- Cum joagarul (scula aia de penduleaza pentru a taia ceva ...) are doua capete ce merg in tandem, chiar daca par ca sunt antagoniste - e clar ca la unul din ele e Rusia iar la celalalt SUA.
     Fiecare "capat" incearca sa-si taie o cat mai mare parte din craca ( continentul european) - Rusia ca sa aiba iesire spre "lumea civilizata" , SUA ca sa pastreze o cat mai mare parte sub controlul ei, mai ales acum cand "euroiul" scapa de sub controlul "cerbului verde" iar "resursele" nu mai vin de la "harapi" .

- Ucraina are de ales - invata sa zboare sau cade in bot. Si in bot vor cadea si cei care se sprijina prea mult pe craca ucraineana - aviz lu' Domn Goe, care se da hutza pe craca cu pricina, tipand sau ranjind fasolea la joagar.  :evil:

.Si-am incalecat pe-o sha ... :rainbow:

Xanadron

Interesante comentarii - pacat ca aproape nimeni nu le citeste (comparativ cu bizoniada galopanta din media TV-tembelizatorie).

In orice caz, conform zicalei "Fiecare traieste exact atit de bine precum crede"  - dar si cum e convins sa creada, adaug eu - liberul arbitru al oricui poate tzopai spre oricare din cele doua extreme ale Matrixului geopolitic.

Mai clar: unii spre neo-sclavia liber consimtita datorita convingerii (false, evident) ca pseudo-democratia clamata-n Vestul la fel de oligarhic in principiu ca Estul e una veritabila, iar altii spre sclavia la fel de liber-consimtita (doar ca de-o majoritate ceva mai restrinsa ca-n Occident) si ceva mai... verde-n fatza a dictaturilor "estice" oarecum demo-mimetice. :evil: (China sau India sa zicem nu-s deloc mai breze ca Rusia la capitolul asta - parerea mea.)

Moneda... monadei existentiale are totusi trei fetze (zic si eu), dar asta-i alta mincare de peste - unu' rezistent la dintzii oricarui joagar. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

Cei mai mulţi utilizatori Online Astăzi: 220. Cei mai mulţi utilizatori Online Vreodată: 220 (Azi la 23:10:41)

uforever

#3717
Guest, il ador pe B.B. King si pe Luciano Pavarotti, dar aceasta colaborare este ca "apa si uleiul". Este cea mai PROASTA colaborare EVER, nici Compact cu Felicia Filip nu au reusit o asemenea mizerie. Ala isi rupe "carnaciorii" pe chitara, iar Pavarotti zici ca-i popa si canta prohodu', absolut ingrozitor, ceva mai lipsit de inspiratie nu am vazut in viata mea, nici macar in Romania...absolut sinistru...demn de pagina comica...pacat de artistii cu pricina, mari artisti.

Intentionam sa dau si eu un like postarii lui abiss, dar in zadar, habar n-am de ce mi-a disparut optiunea. Oricum interesanta activitate ieri.

hanzo

or venit mansonii? :D

un elicopter negru cu portocaliu zboara la punct fix langa casa poporului. un altul de politie alba cu albastru face cercuri in jurul celui negru..


kandaon

#3719
Citat din: Arhanghelul din  16 Mai 2014, 12:20:24
Bye,Bye ... ISS ...  :moon:

______________________________________________________________________________

Dai ... Deus Generalisimus ... cu TeslaTronichs ... sa curga siroaie ... sa faca valvoaie ... cu puhoaie ... Tracias Sarmatias Danubius Ponticus  ... spala de amorlicius paraefectus '...

""Serbia şi Bosnia se confruntă cu cele mai grave inundaţii din ultimii 120 de ani! A fost declarată STARE DE ALERTĂ ""
http://jurnalul.ro/stiri/externe/serbia-si-bosnia-care-se-confrunta-cu-cele-mai-grave-inundatii-in-120-de-ani-a-fost-declarata-stare-de-alerta-video-668264.html#



Sa fi fost noi mai pregatiti de data asta si sa fi avut un fel de "scut"? Adica urmand firul teoriei conspiratiei cu arma meteo si cu Rogozin care spunea pe twitter (ce ti-e si cu globalizarea asta, se cearta liderii politici din diverse tari pe internet, isi dau likeuri sau isi sterg statutul de prieteni  :roll:) ca o sa vada romanii ce si cum.
Rusii au vrut asadar sa bage niste ploi si inundatii la noi dar de data asta am avut ceva pregatit si am contracarat atacul care a ricosat prin vecini.
Desigur, poate sa fie o simpla coincidenta si sa fie vorba de fenomene naturale, pacat oricum de vietile pierdute si de pagubele produse