Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 11 Vizitatori vizualizează acest subiect.

romulus

O legenda urbana aparuta relativ recent invetereaza chestia ca noi romanii, ca popor suntem adeptii lui "las' ca merge si asa" ca suntem "Dorel" campionul improvizatiilor, etc....
Iata o ilustrare a faptului ca la aceste "titluri" avem competitori faimosi din aia cu staif! :-D
Fotografia pe care o atasez este un printscreen de la o inregistrare a unei conferinte de presa de la Casa Alba  - USA; in prim plan, pe primul rand, indicat de sageata, este un scaun liber, cu partea pe care se sta cu sezutul ridicata, astfel ca sunt expuse "desuurile" scaunului; ce se observa oare ? Pai ceva nashpa: vinilinul probabil ca s-a crapat pe ici pe colo, prin mai multe locuri, iar un " intreprinzator" de pe la mentenanta l-a lipit cu banda adeziva! :-D
Bre, asa ceva nu se face : ditamai united states cu mare prestanta si pretentii,  sa lipesti cu scoci numa pentru faptul ca nu se vede!? Ati zice ca e tipic romanaesc nu ? Da' uite ca nu e...
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

horia2008

Citat din: romulus din  28 Februarie 2014, 13:01:28
O legenda urbana aparuta relativ recent invetereaza chestia ca noi romanii, ca popor suntem adeptii lui "las' ca merge si asa" ca suntem "Dorel" campionul improvizatiilor, etc....
Iata o ilustrare a faptului ca la aceste "titluri" avem competitori faimosi din aia cu staif! :-D
Fotografia pe care o atasez este un printscreen de la o inregistrare a unei conferinte de presa de la Casa Alba  - USA; in prim plan, pe primul rand, indicat de sageata, este un scaun liber, cu partea pe care se sta cu sezutul ridicata, astfel ca sunt expuse "desuurile" scaunului; ce se observa oare ? Pai ceva nashpa: vinilinul probabil ca s-a crapat pe ici pe colo, prin mai multe locuri, iar un " intreprinzator" de pe la mentenanta l-a lipit cu banda adeziva! :-D
Bre, asa ceva nu se face : ditamai united states cu mare prestanta si pretentii,  sa lipesti cu scoci numa pentru faptul ca nu se vede!? Ati zice ca e tipic romanaesc nu ? Da' uite ca nu e...
Am zis !
da mah, da' e scoci de ala ka lumea, si e pus cu mare atentie... :lol: :lol: :lol:



fiulploii

  Eu zic ca acolo erau lipite microfoanele sau alte scule  :-D Si da,  e de buna calitate .
Parerea mea...

SLEAH19

Citat din: romulus din  28 Februarie 2014, 13:01:28
Ati zice ca e tipic romanaesc nu ? Da' uite ca nu e...

  Pe sistemul: ,,Omul beat spune adevărul,, , oamenii de ştiinţă birmaneji au făcut teste cu trei mincinoşi notorii , unul american, unul rus şi unul român . În condiţii normale ei susţineau că:

americanul: - La mine în ţară sunt zgârie nori cu lifturi de mare viteză, care merg în sus şi în jos, stânga / dreapta şi în zig/zag prin clădire !

rusul : - La mine în ţară,  mazărea e mare cât lubeniţa iar porumbul e atât de înalt, că dacă mergi în picioare pe cal nu te vezi din el !

românul: - La mine în sat este unul care care are un penis de un metru! ( se poate folosi denumirea populară)

Li s-au administrat câteva sute de vodkă şi apoi au fost iarăşi întrebaţi:

americanul: - La mine în ţară sunt zgârie nori cu lifturi de mare viteză, care merg în sus şi în jos, stânga / dreapta! În zig/zag, totuşi nu merg !

rusul : - La mine în ţară,  mazărea e mare  totuşi cât gogoneaua iar porumbul e  înalt, că dacă mergi normal călare pe cal ţi se vede numai capul !

românul: - La mine în sat este unul care care are un penis de un metru!

Li se admistrează apoi vodkă până la limita comei alcoolice şi sunt înrebaţi din nou. Terminaţi, cu capetele pe masă fiecare declară :

americanul: - Băă la mine în ţară totuşi zgârie norii au lifturi de mare viteză care merg doar normal în sus şi în jos !

rusul : - În Rusia totuşi mazărea e normală , ca o mazăre  iar porumbul e  înalt, dar dacă mergi normal călare pe cal,  te vezi din el şi tu şi calul !

românul: -  Ştiţi voi , omul ăla care care are un penis de un metru? Am minţit, nu e din sat de la noi, e din satul vecin!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Xanadron

Citat din: fiulploii din  28 Februarie 2014, 13:11:03
  Eu zic ca acolo erau lipite microfoanele sau alte scule  :-D Si da,  e de buna calitate .
Parerea mea...

Io zic ca si tu, dar si romulus (culmea!) mai aveti de-nvatzat - fiindca acolo-i mai mult ca sigur locu' unde se lipeste bobitza de Poloniu :star: daca vreunu' misca-n front (vb. lu' Nea Nicu: "...E dizident? Dati-il pe Radu !"). :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

#3590
Niste ... necalificati  ... n-au gasit si ei o banda adeziva/izolatoare neagra ... vorbea cu nea Gigi Electrocutatu' ... macar sa se asorteze ... cu vinilinul ...  :evil:

Sau un marker negru (oja neagra) de la vreo rockerita venita in vizita pe la WH ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Ganditorul

Citatvb. lu' Nea Nicu: "...E dizident? Dati-il pe Radu !

Banda adeziva nu trebuie sa se asorteze cu vinilinul ci cu "Radu", sa-l faca sa priveasca doar in sus, spre profundorul celui care vine la intalnire cu "el". Asa ca staniolul (St + Pb) este cea mai buna ...asortare. :evil:

classic

We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

zana@M

 Fie ca toate implinirile, sanatatea si spiritul acestei zile de 8 Martie sa va insoteasca pretutindeni! -
LA MULTI ANI ,DRAGELE MELE COLEGE!
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

Xanadron

La Multi Ani tuturor colegelor ! :star: :ufo:

...care trebuie si de 8 Martie sa ramina atente la ce rasa de ET :martiansmile: le rapeste (inimile)... :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

equilibrum

La multi ani Femeie!  :rainbow:
Pastreaza-ti energia.

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

horia2008

Dezbztere la Radio Erevan:

Este real ca Ivan Ivanovici a castigat o Lada la loto?

In principiu da.
Insa nu a fost Ivan Ivanovici ci Piotr Petrovici.
Si nu era masina, era o bicicleta.
Si n-a castigat-o, i-a fost furata.



horia2008

Era sa-ntreb iarasi daca e real sau nu... :lol: :lol: :lol: :lol:

Cum dracu sa fugi mai frate, tu politie locala :-o :-o :-o de contravenient :-o :-o :-o

In ce tzara mai vezi asa ceva, aia suntem  :lol: :lol: :lol: :lol:


Politia Locala Piatra Neamt fugind de un contravenient