Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 12 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Siberia

Evenimentele au fost pre-vazute cu  mii de ani in urma.
Efectul Neo trebuie supravegheat.
Schimbarea ce va sa vina trebuie tinuta sub Control. Nu poti lasa niste Neo sa devina elementul surpriza care sa iti strice planurile.
Iar subiectul e mult prea adanc, factiunile care se lupta pentru control sunt multe, iar Observarea este cea mai buna solutie.

Parerea mea umila.

P.S. - @fiulploii, acorzi prea mult credit Annunakilor... ei au fost si sunt mult mai putin decat s-a aruncat pe piata pentru confuzionare.

O zi minunata va doresc !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Poate este cineva interesat de problema asta:
http://dyslexicfonts.com/

Ganditorul

#2282
A pus cineva mai de demult un link cu un site in care harta lumii "clipurea" in functie de frecventa numerelor generate. Poate-l gasim - sau poate l-au scos din uz pt ca dadea idei .
Eu cred ca exiperimentul respectiv nu functioneaza de sine statator ci corelat cu proiecte conexe. Adica :
Eu, savantul de la nivelul cel mai de sus, stiu ca trebuie sa se produca un eveniment negativ X in zona Y. Fac anuntul mediatic (exista posibilitatea unui cutremur, unui tzunami, unei tulburari sociale (stiu sigur asta pt ca eu sunt initiatorul ... :evil:)) si apoi astept urmarea.
Daca se produce - corelez evenimentul cu numerele generate de creierele din zona (informatie data de savanti care n-au habar la ce foloseste experimentul inedit la care participa - ci se bucura ca niste copii ca au primit ceva fonduri de dezvoltare). Daca nu se produce - abia acum e buba - corelez aceasta "frana" tot cu nr de creiere care se opun cu succes evenimentului negativ. (asta apropo de intarzierile de care vb colegul Xanadron la topicul unde am picat si eu ca "musca-n lapte").
Repet experienta cu un eveniment pozitiv A si corelez amplificarea sau estomparea evenimentului tot cu numerele aleatoare generate de undele cerebrale ale locuitorilor zonei.
De aici se trag niste concluzii de care teoretic n-au habar cei ce au lansat softul cu "numerele generate aleator". Pe romaneste "frica pazeste bostanaria" si ... genereaza unde cerebrale care dau cifra N, de o asemenea amplitudine incat stopeaza evenimentul programat. Sau dimpotriva, il amplifica (ca-n Grecia).
Acuma, ca sa intram un pic mai in ipoteza, EU, savantu de la cel mai inalt nivel, lansez un "licurici" care sa caute la sol eventualele corelatii intre ceea ce se intampla in experimentul meu si ... in conexiunile paranormale ale zonei vizate (na, ca l-am bagat si pe Licurici in ecuatie ... sa vedem cum iese din asta  :evil:), conexiuni care perturba zdravan evenimente generand "intarzieri de plan". Asta, Licuriciul, "bate iarba", incita, cauta si sumarizeaza efecte. De la sol - ca in aer se pare ca exista o dragoste eterna spre lirica romaneasca ( a-nceput de ieri sa cada ...).
Si uite asa am emis o ipoteza traznita de or sa "clipureasca" ledurile de la "oul" din Cluj pana or sa sara capacele de sticlele de bere Ursus (stiti ca "ursul" era semnul aristrocratiei dacice, "sarpele" al religiei si "lupul" al luptatorilor ). Buzaul nu prea intra in ecuatia asta - dar il pune Licurici la locul cuvenit .
Acum sa nu va suparati ca mai spunem si snoave ... doar e chat ! :rainbow:

fiulploii

Citat din: Ganditorul din  16 Octombrie 2012, 12:37:19
..apropo de intarzierile de care vb colegul Xanadron..
..(stiti ca "ursul" era semnul aristrocratiei dacice, "sarpele" al religiei si "lupul" al luptatorilor ). Buzaul nu prea intra in ecuatia asta - dar il pune Licurici la locul cuvenit .
Acum sa nu va suparati ca mai spunem si snoave ... doar e chat ! :rainbow:

In aceeasi categorie de snoave  :lol: :
  - ipoteza plauzibila a colegului @Ganditorul precum si incetineala remarcata de @Xanadron poate face parte dintr-o anume imagine de ansamblu  : condensarea undelor temporale - care unde evident ca nu au fost demonstrate de stiinta oficiala si deci nu exista decat numai in plasmuirile unora.
    Daca presupunem ca fiind adevarate urmatoarele:
             - acum catva timp , unda temporala normala a fost modificata
             - o unda temporala poate fi asemuita cu un val care se propaga pe suprafata unei ape
             - in lipsa unor elemente care sa mentina propagarea, unda se amortizeaza
             - la momentul premergator atenuarii totale si revenirii la calea initiala se produce o amestecare de paradigma, logica si cauzalitate ceea ce duce la o accelerare temporala nedetectabila cu instrumentele din sistem ci doar simtita  ca o impresie total nestiintifica si ne-logica - printre altele.
             
    Atunci e posibil sa fie adevarate si :
             - o rasturnare totala a valorilor create in bucla temporala
             - aparitia unor paradoxuri la momentul premergator atenuarii
             - aparitia unor fenomene catastrofale la nivelul planetei si universului cunoscut fara cauze vizibile , incadrate la fenomenul datul destinului   de catre mintea umana modificata .
             - aparitia/materializarea unor fragmente/artefacte din linia initiala
             - posibila relocare a Pamantului

Si-am incalecat pe-o raza / Si-am plecat spre casa .  :wink:

   Pentru cei care au hoinarit mult prin munti , acolo unde pe vremuri erau cetati dace, ati observat cumva pe versantii din jur , imagini in stanca ale Ursului, Sarpelui sau Lupului ? Ca un fel de emblema a activitatii cetatii respective?

fiulploii

#2284
 
Citat
Oricum,povestea asta e departe de a fi dezlegata,si,probabil,nu va fi niciodata...din pacate...
Insa in tot raul,si un bine...te asigur...uneori, a sti mai putin e ca si cum ai avea centura de siguranta pusa...
Nici o poveste nu se dezleaga singura iar daca firul ei e impartit la mai multi povestitori si fiecare tine ascunsa la piept particica lui , atunci e clar .
Poate ca uneori a sti mai putin e bine insa nu este o scuza pentru inactiune . Fiindca cunoasterea poate fi prejudiciata fie prin actiune fie prin inactiune  :lol:
Daca se face referire la joaca cu forte care depasesc capacitatea de joaca atunci da , e buna o centura de siguranta . Numai sa nu uitam ca centura de siguranta se pune cand mergi cu masina si nu cand stai in parcare , ca sa fii in siguranta.
  Oricum , nuante peste nuante.
Parerea mea..


horia2008

In dezbaterea ( :?) starnita de licuriciu, ma intreb oare cum de colegul memphis n-are nimic de spus; n-a mai postat nimic de mult, cu toate ca inca ne viziteaza......


zamotrak



2 Decembrie 2012.....sa vad daca ghicesc...alegeri parlamentare ? :evil:
Posibil zguduitoare!?

Ganditorul


2 Decembrie 2012.....sa vad daca ghicesc...Prima zi dupa ce unora n-o sa le mai convina 1 Decembrie. Si aia n-or sa fie fratii nostrii maghiari, ci altii.

abyss


Nox

#2289
Citat din: @biss din  16 Octombrie 2012, 23:14:59
http://princerudanvasile.wordpress.com/ a fost prajit....

Halal.. sunt curios şi poate aflam, punctual, ce termeni au fost încălcați. Cu siguranță a primit report blogul. Să înţeleg cu RV & Co. nu e chiar aşa ocupat....  :evil:
P.S. Indiciu că suntem citiţi...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss

Vom afla si mai multe dupa cum banuiesc doar.

Cautatorul

Se mai gaseste cate ceva din acel blog prin cache-ul lui google... pentru cine n-a apucat sa citeasca ceva de-acolo.

horia2008

Citat din: zamotrak din  16 Octombrie 2012, 20:55:00

2 Decembrie 2012.....sa vad daca ghicesc...alegeri parlamentare ? :evil:
Posibil zguduitoare!?
Citat din: Ganditorul din  16 Octombrie 2012, 22:13:35
2 Decembrie 2012.....sa vad daca ghicesc...Prima zi dupa ce unora n-o sa le mai convina 1 Decembrie. Si aia n-or sa fie fratii nostrii maghiari, ci altii.
Wrong guess, cred ca 2 Decembrie la asta se refera

Citat din: Nox din  15 Octombrie 2012, 22:12:54
...................
P.S. 2 decembrie 2012 (nu trebuie să fim iniţiaţi, doar să nu uităm)
cum zice Nox, sa nu uitam... :oops:



fiulploii

Pe www.flightradar24.com urmarind cursa de la Moscova la L.A. apoi cea din Dubai la L.A. am observat ca zboara pana la Baffin Bay de unde o ia in sus spre N-NV si apoi dispare  :-D
  Acum este live cursa Berlin- L.A. Sunt curios asta ce culoar de zbor are.
  Deci , site-ul are cenzura de la o anumita latitudine ?

fiulploii

Citat din: fiulploii din  17 Octombrie 2012, 19:10:30
Pe www.flightradar24.com urmarind cursa de la Moscova la L.A. apoi cea din Dubai la L.A. am observat ca zboara pana la Baffin Bay de unde o ia in sus spre N-NV si apoi dispare  :-D
  Acum este live cursa Berlin- L.A. Sunt curios asta ce culoar de zbor are.
  Deci , site-ul are cenzura de la o anumita latitudine ?
Intrebare la intrebarea de ieri : daca avioanele mergeau la Los Angeles . de ce au luat-o spre N-NV  de la Baffin Bay ? Alea doua , fiindca cursa de la Berlin a avut zbor pe ruta normala .
Doar o nedumerire simpla..