Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Arhanghelul

#1140
Citat din: jean din  02 Ianuarie 2012, 12:31:24
Treaba cu formatul de mai sus este varianta oficiala. Totusi nu explica cum 1500 de dealuri cu forma aproape perfecta, conica, s-au format pe 50km patrati. Ce proces de eroziune si amestec de materiale poate forma asa ceva? De ce numai in acel loc? De ce este mult mai erodata la virf fata de baza? s-a mai observat un asemenea proces si in alta parte?
Vedeti sunt o seama de intrebari la care ar trebui gasit un raspuns.
Nu au ferestre si usi? Pai, poate nici nu este nevoie, neavand destinatia de locuinte. Ce musuroaiele termitelor au ferestre si usi? Dar au nu sistem de ventilatie.

E posibil sa fi fost fenomenul de eroziune de la coordonatele din lista de mai jos ... dar intre timp a aparut  vegetatia ce a avut efect de protectie ... mai pot fi si urmele unei activitati miniere si siderurgice facute de alte "creaturi" chiar si din ceruri ...



Lista :

40.452107,93.742118      landing area :ufo:   china

40° 32' 48.51" N  93° 7' 3.15" E    poze movile china

40° 30' 41.09" N  93° 14' 13.27" E   poze SAS   :evil:  china

40° 32' 4.84" N  93° 3' 34.89" E   poze movile china

40° 26' 12.85" N  93° 13' 27.15" E   poze movile china


L.E.      http://www.panoramio.com/photo/43145058


      locatie : 40° 30' 41.09" N  93° 14' 13.27" E   poze SAS   :evil:  china     
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

angellla29

Extraterestrii de pe Pamant si faraonul-hibrid

Conform acestei teorii, ei ar fi crescut pe Pamant impreuna cu oamenii. Un faraon monoteist numit Akhenaten ar fi un bun exemplu de hibrid om-extraterestru. Ramasitele acestuia au relevat faptul ca el nu avea caracteristici similare cu ale oamenilor din regiunea sa. Acesta se distingea prin trasaturi ciudate pe care nici populatia planetei noastre nu le are.

Structura lui faciala era una foarte alungita. La fel erau corpul, mainile si picioarele sale. Soldurile sale erau unele specifice femeilor. S-a afirmat ca faraonul s-a nascut cu unele malformatii congenitale. In plus, el avea convingeri religioase radicale, eretice. Astfel de trasaturi il pun pe faraon in ipostaza de hibrid intre oameni si extraterestri.

Un alt exemplu sunt hieroglifele stranii din templul egiptean Abydos. Acolo au fost desenate obiecte stranii care arata asemenea farfuriilor zburatoare. Ele ar putea constitui istoria scrisa de acea civilizatie.


http://www.ziare.com/magazin/descoperire/extraterestrii-de-pe-pamant-si-faraonul-hibrid-1063199

Cred ca asa se explica si numeroasele rapoarte actuale de rapire de catre ET a oamenilor....Probabil ca si in antichitate se proceda la fel....Ma ntreb asa...si repet e doar opinia mea....Sunt printre noi si hibrizi? Aici ma refer si la posibilitatea ca unele personalitati ale umanitatii...sa fie hibrizi....in special personajele politice? Unii dintre ei...Repet e doar o parere...

Dragi colegi...voi ce ziceti??? Exista aceasta posibilitate? Colega Calator....astept opinia ta :rainbow:



jean

#1142
Eu cred ca sunt hibrizi printe noi. Am citit multe carti cu OZN-uri si acest fapt reiese din anumite texte. Nu stiu daca este obligatoriu ca acesti hibrizi sa faca parte dintre conducatori, desi unii dintre ei ar putea fi. Nu cred ca scopul este sa fim controlati. Cred ca suntem ajutati mai ales mental si supravegheati. Scopul urmarit? Inducerea anumitor idei, ganduri, in asa fel incat majoritatea dintre noi credem ca sunt ale noastre. Astfel noi vom evolua mental si spiritual fara sa ne dam seama de ajutor.
Uite ce spune Jaqes Valle in cartea Alte Dimensiuni:
CitatFenomenul OZN este una din caile prin care o alta forma ,,Straina" de inteligenta de o incredibila complexitate comunica cu noi in mod simbolic si nu este nici un indiciu ca este de origine extraterestra. Fenomenul OZN functioneaza ca un sistem de comunicare simbolica la nivel global..........................................Sunt ceva din trecutul si viitorul nostru.
Interesant nu?
Daca istoria cu nasterea si moartea lui Isus este adevarata, atunci este posibil ca el sa fi fost un hibrid. Este posibil ca hibrizii sa treaca pe langa noi fara a fi observati. Sa se fi nascut ca oameni simpli, sau nu, dar sa aiba anumite capacitati latente care in timp vor duce la noi descoperiri sau vor trasa cai de urmat pt. umanitate pentru a se ajunge la scopul urmarit de ei.
Dar printre noi pot fi si copii fizice ale noastre foarte bine realizate pt, a trece neobservate, avand anumite misiuni cu o durata fixa de timp. Duapa care dispar fara a sesiza cineva.
Adevarul este dincolo de noi

kefren

Citat din: angellla29 din  02 Ianuarie 2012, 20:36:07
Extraterestrii de pe Pamant si faraonul-hibrid

Conform acestei teorii, ei ar fi crescut pe Pamant impreuna cu oamenii. Un faraon monoteist numit Akhenaten ar fi un bun exemplu de hibrid om-extraterestru. Ramasitele acestuia au relevat faptul ca el nu avea caracteristici similare cu ale oamenilor din regiunea sa. Acesta se distingea prin trasaturi ciudate pe care nici populatia planetei noastre nu le are.

Structura lui faciala era una foarte alungita. La fel erau corpul, mainile si picioarele sale. Soldurile sale erau unele specifice femeilor. S-a afirmat ca faraonul s-a nascut cu unele malformatii congenitale. In plus, el avea convingeri religioase radicale, eretice. Astfel de trasaturi il pun pe faraon in ipostaza de hibrid intre oameni si extraterestri.

Un alt exemplu sunt hieroglifele stranii din templul egiptean Abydos. Acolo au fost desenate obiecte stranii care arata asemenea farfuriilor zburatoare. Ele ar putea constitui istoria scrisa de acea civilizatie.


http://www.ziare.com/magazin/descoperire/extraterestrii-de-pe-pamant-si-faraonul-hibrid-1063199

Cred ca asa se explica si numeroasele rapoarte actuale de rapire de catre ET a oamenilor....Probabil ca si in antichitate se proceda la fel....Ma ntreb asa...si repet e doar opinia mea....Sunt printre noi si hibrizi? Aici ma refer si la posibilitatea ca unele personalitati ale umanitatii...sa fie hibrizi....in special personajele politice? Unii dintre ei...Repet e doar o parere...

Dragi colegi...voi ce ziceti??? Exista aceasta posibilitate? Colega Calator....astept opinia ta :rainbow:


        " Akenaton nu a fost chiar un model de masculinitate printre faraonii Egiptului, desi a avut multi copii. In realitate, forma corpului era feminina, iar capul sau avea forma unui ou, au concluzionat cercetatorii de la Yale University, in urma unor studii elaborate."Mai multe informatii aveti aici:

     http://www.descopera.ro/dnews/2615045-faraonul-egiptean-akhenaton-un-posibil-transsexual-natural


   Se pare ca tipul suferea de cu totul alte probleme,mult mai terestre,este desigur doar o parere care nu neaga si posibilitatea expusa de colega Angellla29.

Siberia

Citat din: mr din  02 Ianuarie 2012, 15:32:58
http://wisdomlib.org/uploads/images/Azoth_of_the_Philosophers_emeraldtablet2.jpg



sau



M-am intrebat mereu de ce tablitele trebuiau sa fie de smarald... au si o alta semnificatie chimica in plus fata de cea simbolica care face legatura cu Venus ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Siberia

#1145
Citat din: Siberia din  02 Ianuarie 2012, 00:56:33
Ultimul pasaj este dintr-un articol foarte interesant care vorbeste despre niste descoperiri facute prin 1904 de Sir William Flinders Petrie - pe muntele Sinai.

   Ca si revenire la descoperirile facute de Petrie, substanta alba care se regasea si-n Marea Piramida sau in Chivotul Legamantului, prezint o idee "indrazneata" care afirma ca piramidele ar fi putut fi folosite defapt ca si statii de electricitate (wireless). Tehnologia pare sa fie oarecum similara celei descoperite de Tesla.
   Daca ne gandim la cate piramide erau imprastiate pe Pamant, ar fi putut fi vorba despre o retea antica de electricitate globala ? :-D
   (In ciclul Fundatia scrisa de Asimov, cine detinea electricitatea, inventa religia si stapanea planeta, nu ? :-D)

http://www.youtube.com/watch?v=tiMMERUpaNY&feature=player_embedded#
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

mr

Citat din: Siberia din  03 Ianuarie 2012, 00:23:39
M-am intrebat mereu de ce tablitele trebuiau sa fie de smarald... au si o alta semnificatie chimica in plus fata de cea simbolica care face legatura cu Venus ?
"Sunt 12 tăblițe din smarald verde, făcute dintr-o substanță transmutată alchimic. Sunt foarte rezistente la orice element și substanță. Mai exact structura atomică și celulară fiind fixă ea nu permite nici o schimbare. Din această cauză tăblițele contrazic legea ionizării referitoare la corpurile fizice. Pe ele sunt gravate caractere din vechea limbă atlantă. Acestea reacționează la undele cerebrale emise de creierul celui ce citește, eliberând vibrația mentală asociată în mintea cititorului. Tăblițele sunt prinse între ele cu inele făcute dintr-un aliaj de culoarea aurului, suspendate de o tijă din același material."
http://www.librariespirituala.ro/tablitele-de-smarald-ale-lui-thoth
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Arhanghelul

#1147
Citat din: mr din  03 Ianuarie 2012, 09:15:45
"Sunt 12 tăblițe din smarald verde, făcute dintr-o substanță transmutată alchimic. Sunt foarte rezistente la orice element și substanță. Mai exact structura atomică și celulară fiind fixă ea nu permite nici o schimbare. Din această cauză tăblițele contrazic legea ionizării referitoare la corpurile fizice. Pe ele sunt gravate caractere din vechea limbă atlantă. Acestea reacționează la undele cerebrale emise de creierul celui ce citește, eliberând vibrația mentală asociată în mintea cititorului. Tăblițele sunt prinse între ele cu inele făcute dintr-un aliaj de culoarea aurului, suspendate de o tijă din același material."
http://www.librariespirituala.ro/tablitele-de-smarald-ale-lui-thoth

In completare celor expuse de colegul @mr ...

http://www.amazon.com/gp/product/images/1598582429/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=283155&s=books

http://codulluiechinox.blogspot.com/2011/05/tablite-ciudate-partea-3-tablitele-din.html

http://thepdi.com/emerald_tablet.htm

P.S. Am mici indoieli fata de vericiditatea acestor placute sau a "povesti "lor ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

padme

#1148
Citat din: Arhanghelul din  03 Ianuarie 2012, 11:04:14

P.S. Am mici indoieli fata de vericiditatea acestor placute sau a "povesti "lor ...

Mda si eu! In timp ce lumea incearca disperata sa descopere daca si unde a fost aceasta Atlantida, aceste placute se stie clar si dincolo de orice dubiu ca sunt in limba... atlanta!
Eu as vrea sa vad o analiza a lor ca lumea, pana acum nu se gasesc date decat pe site-urile spirituale, ezoterice, etc. Practic se propaga peste tot acelasi material! Ultima faza aia cu "doua tablite contin date atat de importante ca e interzisa publicarea lor deocamdata" bantuie pe net de ani de zile si e chiar hilara - pai nu se intelege bine nici ce scrie in celelalte, daca totul e codificat cum iti dai seama de informatie?! :))))))))))))

Siberia

#1149
Citat din: mr din  03 Ianuarie 2012, 09:15:45
"Sunt 12 tăblițe din smarald verde, făcute dintr-o substanță transmutată alchimic. Sunt foarte rezistente la orice element și substanță. Mai exact structura atomică și celulară fiind fixă ea nu permite nici o schimbare. Din această cauză tăblițele contrazic legea ionizării referitoare la corpurile fizice. Pe ele sunt gravate caractere din vechea limbă atlantă. Acestea reacționează la undele cerebrale emise de creierul celui ce citește, eliberând vibrația mentală asociată în mintea cititorului. Tăblițele sunt prinse între ele cu inele făcute dintr-un aliaj de culoarea aurului, suspendate de o tijă din același material."
http://www.librariespirituala.ro/tablitele-de-smarald-ale-lui-thoth

   Introducerea oferita la linkul de mai sus este un rezumat al ideilor transmise de Dr. Maurice Doreal care cica ar fi fost imputernicit de Fratia Alba sa vorbeasca despre Tablitele lui Toth pe care nu le-a vazut nimeni vreodata.
http://www.bibliotecapleyades.net/thot/esp_thot_1.htm
   N-as pune prea mare baza pe ceea ce a povestit dr. Maurice Doreal - pe numele sau adevarat Claude Doggins, fiindca vorbeste despre 12 tablite pe care le-ar fi vazut doar el...
   Tablita de smarald a lui Hermes Trismegistus (Tabula Smaragdina) pare a fi mai credibila, cel putin ca si concepte pe care le transmite, concepte traduse printre altii si de Sir Isaac Newton.
   Link cu notiuni explicative despre Tabula Smaragdina - dintr-o biblioteca virtuala Rosicruciana.
http://www.crcsite.org/Tabula.htm

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

O sa rup firul celor discutate mai sus ...cu profetii neimplinite ptr. 2010 si 2011 ... in determinarea (nu neaparat necesara ) a celor din 2012 ...

Citat:

"   Fratele I. l-a întrebat în anul 2007 pe Pustnicul Zosima:
   – Părinte, ce o să fie în România în anul 2011?
   – O să fie mare măcel în oraşe*. O să fie mai rău decăt ti-a spus părintele Pustnic N. Roagă-te să te păzească Dumnezeu, că este greu de scăpat de ce o să fie.
   Fratele I. a insistat să afle mai mult:
   – Ce o să fie, revoltă, război sau cutremur?
   Zosima i-a răspuns:
   – O să trăieşti şi o să vezi. Să te rogi lui Dumnezeu neîncetat."

http://saccsiv.wordpress.com/2012/01/03/existau-niste-profetii-despre-un-macel-in-romania-anului-2011-macelul-n-a-avut-loc-ce-concluzii-tragem/

Citat:
"
Al Treilea Razboi Mondial: Se crede ca profetul a prevazut si urmatoarele: "In 2008 va fi un conflict in India, urmat de un atac asupra a patru ministri. Acesta ar fi trebuit sa fie cauza celui de-al Treilea Razboi Mondial care ar fi urmat sa izbucneasca in 2010. "

http://ziarelifestyle.com/stiri/profetiile-babei-vanga-ce-s-a-implinit-si-ce-urmeaza-sa-se-intample-cu-umanitatea/
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

mr

#1151
Aveti dreptate in privinta tablitelor. Nu stie nimeni nimic de existenta lor fizica sau daca ele exista stiu foarte putine persoane de el. La fel si despre limba in care au fost scrise. La fel si despre Atlantida.
Singura legatura cunoscuta presupune ca Thot Atlantul este acelasi cu Hermes Trismegistus si ca Tabula Smaragdina ar reflecta la nivel filozofic continutul tablitelor lui Thot.
Ne lovim mereu si mereu de aceeasi problema: lipsa dovezilor materiale. Aceasta problema nu cred ca va fi rezolvata niciodata. Ce ne facem in acest caz?

Totusi, valorarea celor expuse in Tabula Smaragdina este de necontestat pentru cei interesati de abordarea ezoterica a lumii si ar legitima existenta acestei viziuni inca din cele mai vechi timpuri.
Oricum o dam, mingea cred ca este in terenul nostru si totul depinde de modul cum alegem fiecare in parte sa privim aceste alternative: lipsa dovezilor materiale....si existenta dovezilor principiale.

"Să facem om după chipul Nostru, după asemănarea Noastră" (Geneza 1:26)
Dumnezeu este fara forma. Este eneregie si informatie care poate lua orice forma doreste.
Cred ca ar trebui revizuit inclusiv intelesul asupra acesui verset:
Omul trebuie privit la nivel energetic, informational impreuna cu toata plaja de transformari pe care le poate lua, ca parte analogica cu Creatorul sau. Trupul fizic, ADN-ul sau, in acest context, sunt doar umbre palide ale omului energetic, spiritual.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

fiulploii

Unde e greseala din atasament ?  :-D

Arhanghelul

#1153
Citat din: fiulploii din  04 Ianuarie 2012, 17:10:46
Unde e greseala din atasament ?  :-D

Citat:
"Arhimede (287–212 î.e.n.) a fost primul care a încercat să calculeze valoarea lui π cu rigurozitate. El și-a dat seama că această mărime poate fi limitată superior și inferior înscriind cercurile în poligoane regulate și calculând perimetrul poligoanelor exterioare și respectiv interioare:[37]

Folosind echivalentul unui poligon cu 96 de laturi, el a demonstrat că 3 + 10/71 < π < 3 + 1/7.[37] Media acestor valori este aproximativ 3,14185."

Sursa:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Pi

Doar am folosit materialul "clientului" ....


Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

A se sterge aceasta dubla postare ... multumesc
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05