Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

fiulploii

http://whatis.techtarget.com/definition/synthetic-intelligence-SI

@Xanadron, nu oricine fuge după tine iti vrea răul  :lol: si deja clasica " oricât de tare fugi, problemele tale vin cu tine" așa ca oprește-te si rezolva ce ai de rezolvat .

Memorii holografice, Realități virtuale, conversații cu oameni si întreceri AI-om ( de exemplu la șah ) , toate astea nu sună cunoscut ? Ceva analogii cu Facerea ? Cand omul nu avea constiinta de sine si umbla gol si nestingherit in fata lui Dumnezeu ? Dpdv al AI sau SI mai bine, ăsta e stadiul din grădina edenului .
  Părerea mea ...

Următoarea mișcare logica ar fi expulzarea din rai - daca nu cumva s-a si întâmplat - adica trimiterea pe o planeta si/sau asteroid a unor exemplare diverse de SI pt evoluție separată . Iar ochiul din cer aka arhontele va fi prezent si el doar pt monitorizare . Si degeaba va fi chemat sau invocat , el va fi "nepăsător si rece" vb poetului iar cand va fi nevoie va da reset .

   Vrem nu vrem , lucrurile se leagă . Ar trebui căutată totuși ideea din spatele acțiunii .

Grifon

La Mulți Ani tuturor ce poartă numele Mihai /Mihaela, Gabriel/Gabriela. !
Toate împlinirile si bucuriile - dar si amintirea faptului că un nume de arhanghel obligă....

Xanadron

Trecînd peste dilema de-or (fi) exista(t) și arhangheloaice, :lol: un La Mulți Ani din inimă meriți chiar domnia ta, colega @Grifon - cu ocazia schimbării prefixului, evident. :wink:

Urare completată și de mesajul-sugestie din attach, interpretabil evident pozitiv-hermeneutic - kudos deci pentru prospețimea ideilor sădite p-aici, fie ele nu chiar 100%... farfuridice !!! :ufo:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Grifon

Mii de mulțumiri, @Xanadron-Sama !
Şi...da... I do think it's a trap, hahahaa !

kenjiro

La Mulți Ani  @Grifon  !  :)


Grifon

Mulțumesc de urare, dle.@kenjiro !
Cât despre acest impresionant (i)real estate...cred c-aș locui în el vreo 2 săptămâni, apoi l-aș scoate la închiriat. Nu de alta, dar m-ar ruina cumplit costurile de întreținere...

Cristian 1


maura

#5032
 La multi ani fericiti Grifon !!! :star:
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

Grifon

Ooo ! Imaginea aceasta arată ca o...invitație...
Îți mulțumesc, stimată @maura ! Si pentru urare, si pentru frumoasa imagine.
Si poate, tranzitând pe acolo, m-aș putea trezi...pe aici...

Cristian 1

- Domnule doctor, de la o vreme nu mai am pofta de mancare...
- Vi se intampla des?
- Da, cam dupa fiecare masa...

Grifon

Dincolo de preocupări mai profunde, să ne si amuzăm - un banc auzit ieri.

În timpul unui proces, procurorul DNA se apropie de martor si-i zice, plin de nerv:
- Domnule, e adevărat că ai luat 2000 de euro ca să trânteşti procesul ăsta ?
Martorul, degajat, nici nu-l bagă in seamă.
Procurorul - înfierbântându-se:
- Domnule, zi ! Ai luat sau nu 2000 de euro ca să-mi strici treaba ?
Martorul fluieră, privind pe pereți.
- Mă nenorocitule ! îşi pierde cumpătul procurorul. Nu mă auzi ?!
- Aaaa ! se sperie celălalt. Cu mine vorbeați ?
- Da' cu cine naiba crezi ?
- Păi...credeam că vorbiți cu domnul judecător !

Cristian 1

Citat din: Guest din  17 Noiembrie 2017, 00:21:02
Bere illuminati pe la nordici.
La cat de mult e intuineric la ei,au nevoie pana si de bere ca sa ilumineze imprejur...

Cristian 1

Ca beutor de bere,as fi curios ce gust are berica Illuminati... :rainbow:

Cristian 1

@Grifon,sa ai sanatate la maxim,fericire cat incape si sa ai parte macar inca de doua ori atatia ani,cati ai implinit. :-)

Grifon

Îți mulțumesc, domnule @Cristian 1 ! M-as mulțumi si cu un 70, că, deh...la cum tot văd că scade media de vârstă a bărbaților, devin oarecum mai sceptic....
Profit însă de urarea dumitale pentru a-i adresa si eu un "La Mulți Ani" colegului @alx (a cărui aniversare am văzut că a fost ieri) si mă pregătesc si pentru a-l onora, nițel mai încolo, pe maestrul @Xanadron.
Vad că suntem destui ce-am văzut lumina zilei printre ploile lui noiembrie...