Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cristian 1

 Daca ai avea trei portocale si patru mere intr-o mana si patru portocale si trei mere in cealalta mana,ce ar insemna ca ai?
Raspuns:niste maini foarte mari.

Grifon

Bulă prinde peștișorul de aur, și ca să nu piardă vreme cu rutina "trei dorințe" cere numai atât - să câștige la ORICE joc de noroc. Peștișorul, grăbit, îi face damblaua, apoi, vreo trei ani în șir, Bulă se lansează : Loto, poker, Bingo, ruletă, păcănele, barbut....rupe tot !
Bani cu nemiluita, până se cam plictisește și cugetă:
- Eh, acum că-s miliardar, cred că tre' să mă însor. Dar nu cu oricine, firește...ci cu una măcar la fel de bogată ca mine !
Dă el sfoară-n țară...apoi în lume, până își găsește perechea - fiica unui maharajah din India. Fac aranjamente, socru' bucuros, totul brici ! In ziua nunții însă, Bulă vede uluit punctul din fruntea fetei.
- Bre indianco ! Ce-i prostia aia ?
- Vai ! Nu-i prostie ! E semnul purității mele !
- Termino cu aiurelile ! Vrei să mă râdă rudele din sat ! Ia să ți-o șterg eu !
Scuipă pe deget, apoi incepe să-i frece fruntea ăleia, chinuindu-se și cu unghia. Când să termine, cască ochii și exclamă surprins :
- Să-mi trag singur palme ! DACIA LOGAN !

Cristian 1

In padure:

Mergea ursul asa linistit, cand, la un moment dat il vede pe melc fugind:
-Ce ai mah, de ce fugi asa?
-Nu ai auzit? A venit ANAF-ul in padure....
-Pai si ce?
-Pai cum si ce? Eu am casa, nevasta are casa, copiii au si ei case...
Se gandeste ursul putin si o ia la fuga.
La un moment dat se intalneste cu babuinul:
-De ce fugi ursule?
-Pai tu nu ai auzit ca e ANAF-ul in padure?
-Pai si ce?
-Pai cum si ce? eu am blana, nevasta are si ea blana, copiii la fel...
Ingrozit, babuinul o ia la fuga. La un moment dat se opreste:
-Dar eu de ce dracu' fug? Eu in curu' gol, nevasta in curu' gol, .....

Cristian 1

O femeie sună disperată la medicul veterinar:
- Domnule doctor, pisica mea a băut circa 50 ml de benzină. Apoi s-a învârtit ca nebuna prin casă vreo trei ore şi acum stă pe canapea şi nu se mai mişcă deloc.Ce credeţi că s-a întâmplat?
Stă medicul şi se gândeşte,apoi răspunde calm:
- Oare sa fi rămas fără benzină?

Cristian 1

   Lecţia de limbă română. Profesorul întreabă:
- Ion, ce este deznădejdea?
- Deznădejdea e atunci când mergi seara pe drum, în faţa ta merge o fată frumoasă, iar când să te apropii de ea, apare un autobuz şi ea pleacă.
- Bine, bravo, Ionele!
- Vasile, ce este deznădejdea?
- Deznădejdea e atunci când mergi seara pe drum, în faţa ta merge un băiat frumos, iar când să te apropii de el, apare un autobuz şi el pleacă.
- Hmmm!... Bulă, ce este deznădejdea?
- Deznădejdea e atunci când mergi seara pe drum, în urma ta merge Vasile, iar la orizont nu se vede nici un autobuz.

Cristian 1

   Un cetatean gaseste un portmoneu si suna la radio.
- Domnule,am gasit un portmoneu cu 500 euro in el.
- Si ati sunat sa anuntam proprietarul nu?Bravo,ce gest frumos,felicitari!
- Nu domnule,am sunat sa-i dau o dedicatie...

Cristian 1


Aseneth


Trei ruşi călătoreau în aceeaşi cuşetă dintr-un tren trans-siberian. Unul dintre ei citea un ziar, în timp ce ceilalţi doi spuneau bancuri cu Putin.

    Enervat de faptul că nu putea citi în linişte ziarul, primul rus s-a hotărât să le joace o festă celor doi.
    A ieşit discret din cuşetă şi a comandat însoţitorului de vagon trei ceaiuri, cu menţiunea să-i fie aduse exact peste 10 minute. A reintrat în cuşetă şi, după nouă minute, le-a spus celor doi:
    — Băieţi, ar trebui s-o lăsaţi mai moale cu bancurile politice în tren. FSB-ul are microfoane în toate cuşetele şi compartimentele.
    — Rahat, hai să fim serioşi! Cine a mai auzit de microfoane în trenuri în zilele noastre?
    — Serios, hai să vă arăt. După care, a spus cu glas tare: "Tovarăşe maior, trei ceaiuri, vă rog!"
    N-au trecut decât câteva secunde şi însoţitorul vagonului a intrat cu cele trei ceaiuri. Cei doi călători s-au albit la faţă şi nu au mai scos nici un cuvânt până s-au culcat.
    Dimineaţa, tipul glumeţ s-a trezit singur în compartiment. Curios, l-a întrebat pe însoţitor unde sunt cei doi. Acesta i-a răspuns că, în timpul nopţii, cei doi au fost săltaţi de FSB.
    — Bine, bine, dar pe mine de ce m-au lăsat în pace?
    — Tovarăşului maior i-a plăcut poanta cu ceaiul.


Cristian 1

"Soţul meu mi-a zis că nu mai simte acea scânteie dintre noi ca la început aşa că mi-am cumpărat o lanternă cu electroşoc.
Acum aştept să se trezească şi-l mai întreb odată." :?

Cristian 1

Chiar daca nu-i secțiunea potrivita,va urez Sărbători pascale fericite!

padme

Sărbători cu multă Lumină şi Sănătate!

Grifon

Christos a Înviat !!

Arhanghelul

#4917
Din seria ... Jackie Chan il bate pe Chuck Norris ...

https://www.youtube.com/watch?v=Aa-f5DeTJEQ
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

Adevărat a Înviat !

Rayden

de ce s-a sters ceea ce meseriasul Godak a scris?  :?