Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Aseneth

Citat din: alx din  15 Mai 2014, 20:48:03
Administratia RUFOn organizeaza concurs pentru ocuparea urmatoarelor 2 posturi:
1. MODERATOR GLOBAL
  Cerinte:


CAndidatii sunt rugati sa depuna CV-urile pe adresa de mail: neverever@rufon.org
  Pentru alte informatii,va rog sunati la nr. de telefon 22 22 22(doidoi doidoi doidoi) 

MULTUMIM ANTICIPAT   


Adresa de mail furnizata nu este corecta. Si nici numarul de telefon.

alx

Citat din: Aseneth din  22 Mai 2014, 19:56:04
Adresa de mail furnizata nu este corecta. Si nici numarul de telefon.
Si adresa si nr de telefon sunt bune...pentru o singura persoana... >:D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

horia2008

#3722
Citat din: alx din  22 Mai 2014, 21:20:20
  Si adresa si nr de telefon sunt bune...pentru o singura persoana... >:D
pai cum?? e cu dedicatie??!?? da' in ce tzara traim?  eu am crezut ca-i pe bune...
vorba lu' fica-mea: da' nu-i coreeect!   :evil: :evil: :evil:

l.e.
shefu', daca e cu dedicatie, ce mai e in caetu de sarcin? sa ai capu octogon?
:-D :-D :-D


fiulploii

  Poate sa ma lamureasca cineva cu informatii despre simbolul soarelui cu zece raze ? Ceva linkuri eventual?
  Multumesc anticipat.

Aseneth

La Academia militară a Rusiei  a avut loc o prelegere despre problemele potențiale  si strategiile de război.
La sfârșitul conferinței, generalul a dat timp pentru întrebări și răspunsuri.

  Unul dintre ofițerii întreabă:
         -Va exista un al treilea război mondial și dacă Rusia va trebui să ia parte.

Răspunsul generalului, afirmativ.
Și  ofițerul întreabă:
- Cine va fi dușmanul nostru?

Generalul susține că toate aspectele indica China.  Surprinde pe toată lumea din sala.

Ofițerul apoi  întreabă:
- Dar generale, noi suntem doar 150 milioane și ei-1500000000 . Îi putem  bate?

  Răspunsul generalului:
- Gândește-te la asta. În războaiele moderne,  cantitatea nu este importanta.Calitate. Aici veți
vedea, cel mai recent în Orientul Mijlociu, 5 milioane de evrei lupta împotriva 50  Milioane de
arabi, evreii câștiga întotdeauna.

După o pauză ofițerul întreabă:
-Si mai avem suficienti evrei????

Arhanghelul

#3725
Un miTITInetel razboi ... Rromania versus Haustria ...

NaomBi ... nIeT rEzbuna ... ...

NAOMI vs CONCHITA WURST ( official HD )
__________________________________________________________________________________________
-.-. --- -. -.-. .... .. - .-   ---   ... ..- --. .
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

StarDust

"Yo ... sunt ... care ... este ... Corcita ..."  Cel mai "tare" antet!  :lol: :lol: :lol:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

alx

"prietenul" meu idiot cu cap de opt,ghici astralu cine-i?  ma tot defaimeaza pe forumul lovendal.Asa ca cel mai bine va las pe voi sa hotarati...daca are sau nu dreptate.In plus,poate ca cineva arunca postul asta si pe forumul cu pricina...multumesc anticipat.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

#3728
Acum chiar regret ca am sters mesajele personale de la el. Nu l-a presat nimeni, l.am rugat pe mp sa-mi dea acel transcript fiindca s-a oferit singur. Era o chestiune pur personala si l-am rugat sa ramana asa. Dar omul e lipsit de caracter si a facut publica chestiunea. Oricum nu conteaza decat ca e un magnet care atrage numai scandaluri. Ii urez calatorie astrala vesnica!

classic

Toate au o explicatie! Iar marile revelatii, sunt relevate la bautura!
revelatii_apar_la_betie
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

Aseneth

Citat din: alx din  01 Iunie 2014, 22:50:29
"prietenul" meu idiot cu cap de opt,ghici astralu cine-i?  ma tot defaimeaza pe forumul lovendal.Asa ca cel mai bine va las pe voi sa hotarati...daca are sau nu dreptate.In plus,poate ca cineva arunca postul asta si pe forumul cu pricina...multumesc anticipat.

Nu esti singurul defaimat, la un moment dat se luase si de zenu suprem, Xanadron, spunand ca il copiaza cuvant cu cuvant.
Acu, s-o zicem p-aia dreapta, toti il copiem pe astralu, doar ca schimbam ordinea cuvintelor si a frazelor. Se numeste limba romana.
Bineinteles ca astralu nu copiaza pe nimeni, el este deschizator de drumuri in lingvistica , contemporana,  d-aia isi si doreste sa devina moderator, sa vada si el cum este. Daca la el teleportarea este floare la ureche, copiatul, insa, tine de domeniul ezotericului.

Aseneth

President Obama walked into the Bank of America to cash a check. As he approached the cashier he said, "Good morning Ma'am, could you please cash this check for me?"

Cashier: "It would be my pleasure sir. Would you please show me your ID?"

Obama: "Truthfully, I did not bring my ID with me as I didn't think there was any need to. I am Barack Obama, the President of the United States of AMERICA!!!!"

Cashier: "Yes sir, I know who you are, but with all the regulations and monitoring of the banks because of impostors and forgers and requirements of the Dodd /Frank legislation, etc., I must insist on seeing your ID.s

Obama: "Just ask anyone here at the bank who I am and they will tell you. Everybody knows who I am."

Cashier: "I am sorry Mr. President but these are the bank rules and I must follow them."

Obama: "I order you to cash this check!"

Cashier: "Look Mr. President, here is an example of what we can do. One day, Tiger Woods came into the bank without ID. To prove he was Tiger Woods he pulled out his putter and made a beautiful shot across the bank into a cup. With that shot we knew him to be Tiger Woods and cashed his check."

Another time, Andre Agassi came in without ID. He pulled out his tennis racquet and made a fabulous shot whereas the tennis ball landed in my cup. With that shot we cashed his check.

So, Mr. President, what can you do to prove that it is you, and only you, as the President of the United States?"

Obama stands there thinking, and thinking, and finally says, "Honestly, I can't think of a single thing. I don't have a clue what to do."

Cashier: "Will that be large or small bills, Mr. President?"

Arhanghelul

Stiu ca a mai fost postata o varianta pi'aici ... dar merita readus aminte ... faza cu buturuga mica ...

https://www.youtube.com/watch?v=hnODC8rryeI
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

panta_rh_ei

Măicuţa Cristina (Scuccia) a câştigat concursul ,,Vocea Italiei". Sturlubatica măicuţă a obţinut cu această ocazie un contract cu casa de discuri Universal.
Am văzut şi eu prestaţia măicuţei – demnă de haina monahală şi instituţia reprezentată. :-o :evil:
Spune că muzica ei reprezintă frumuseţea lui Dumnezeu  iar scopul acţiunii a fost...evanghelizarea.
Este un fel de lady Gaga la începutul carierei? :-D :?
Ei bine, nu este prima măicuţă care purcede la evanghelizare în acest fel.
Deckers, o măicuţă din ordinul Dominican, a făcut chiar şi un film biografic.
Numai că, nu se ştie din ce motive, relaţia cu superiorii care iniţial au susţinut-o s-a deteriorat şi măicuţa a părăsit mănăstirea. A trăit fericită(nu până la adânci bătrâneţe ci până în 1985 când s-a sinucis) cu partenera sa  Annie Pécher.  Aşa că nu mai acuzaţi cardinalii degeaba; relaţiile homo sunt ceva obişnuit în lumea monahală că... oameni E şi ei, nu?
Pentru ca lucrurile să se lege:  Bartolomeu I, primus inter pares, şi Papa Francisc ne pregătesc o surpriză.
În 2025 se vor întâlni la  Niceea cu ocazia împlinirii a 1700ani(????!!!!) de la vestitul Conciliu...pentru că vor să ne lase, nici mai mult nici mai puţin decât o...MOŞ-TE-NI-RE. :? :-o :evil: :-
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

jean

#3734
Pe vijelia asta si fulgere, pe cerul din Bucuresti, cativa piloti se dau cu avioanele de vanatoare. De vreo 20 de minute se aud zgomote foarte puternice de avioane de vanatoare cu reactie. Cred ca zboara deasupra plafonului de nori. Urmaresc cumva OZN-uri?......Ati auzit si voi aceste zgomote? Pare nefiresc pe o asemenea vreme.
Sau pulverizeaza ceva sa alunge norii?.....
Este posibil sa fie vorba de tunete dese care sa dea o continuitate a sunetului si eu sa fi interpretat gresit ca un sunet continuu de motor, ar fi o posibilitate. Acum se aud numai tunete.
Adevarul este dincolo de noi