Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

StarDust

#3420
Citat din: socrate din  24 Decembrie 2013, 19:07:10
...
PS.....evoluezi,parese......

E doar o iluzie. Eu sunt ca Chuck Norris, timpul trece pe langa mine, ei ii controlez evolutia...  :D  8-)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

socrate

Citat din: StarDust din  24 Decembrie 2013, 20:33:08
E doar o iluzie. Eu sunt ca Chuck Norris, timpul trece pe langa mine, ei ii controlez evolutia...  :D  8-)

....bine,bine....dar primeaza concluzia (altmiteri ce sens logic ar avea fraza...."timpul trece pe langa mine, ei ii controlez evolutia.",eu la concluzie faceam referire...cu fraza....."evoluezi,parese"......asta rezultand din postarea ta sugestiva....
  Sarbatori Fericite!
      ....cu ocazia solsitiului de iarna......... :wink:

PS.....ma frapat "postarea ta sugestiva"....care Nu e chiar in ton cu "urarile iratiunii crase"...(a majoritatii forumistilor autodeclarati "rationalisti") prilejuite de "sarbatoarea ignatului".... :-D

Urban


uforever

Sarbatori fericite tuturor, crestini formali, crestini practicanti sau "off road", atei, evrei, "consumisti crestini, "rapiti de reni, mosi craciuni, elfi"...etc. Eu sarbatoresc Craciunul, dar la tzara, unde copii trag cu biciul, adolescentii canta colinde si adultii impart covrigi, mere, pere si uneori un pahar de vin(unul mic), chiar si pentru adolescenti. La multi ani fericiti si plini de bucurii pentru toata lumea de pe forum! Sper sa aveti toti parte de "Basmul Craciunului", eu inca ma mint ca exista Mos Craciun si iubesc mirosul de cozonac, soric, caltabos, piftie, tziuca fiarta, lebar si toba. Clar bag 2kg la C.S.-eu(corp somatic), dar ce-mi place....Sanatate in exces tuturor!

daos

Craciun fericit tuturor!
Sa ne dea Dumnezeu fiecaruia ceea ce dorim si noi celorlalti. Adica numai de bine.  :wink:
Si pe langa asta si mai multa minte sa fim capabili sa deosebim graul de neghina, binele de rau, ... dincolo de perdelele de fum ale iluziilor pe care de multe ori ni le cladim singuri cu mintea noastra.

uforever

Cea mai tare urare pe care am primit-o azi a fost: "S.F. .....!", asa ca, va mai urez o data: S.F. (Sarbatori Fericite) tuturor!  :lol:

horia2008

Citat din: socrate din  24 Decembrie 2013, 19:07:10
....Nu ma pot abtine...

......daca te abtineai.... filozof ramaneai...  :wink: :-D



adrian75

Craciun fericit tuturor si multa sanatate!

socrate

Citat din: horia2008 din  25 Decembrie 2013, 15:00:51
......daca te abtineai.... filozof ramaneai...  :wink: :-D

.....daaaa!!! ....cu dedicatie pt.tine...."filozofule".Flozofia....O ruta din mai multe drumuri care conduce de nicaieri spre nimic. - citat de Ambrose BIERCE.
.....pt.StarDust,dedicatie....Filozofia este starea naturală a spiritului.
Citat de Garret Imis
...asta pt.faimoasa "tragi-comedie" expusa la vremea potrivita si locul potrivit (ar fi de infiintat si o astfel de pagina,ce bine se potrivea postarea ta la o astfel de pagina horia208) : :wink:-D
....eu,vorba lui StarDust....cu o mica "nuantare"...timpul si "tipi" trec  pe langa mine,eu doar le constat involutia....evolutia...mai rar....

PS....daca te abtineai....filozof, Nu ramaneai....e departe de tine Gandirea Rationala(faza incipienta a cunoasterii termenului FILOZOFIE) dar....faceai impresia unui tip, aproximativ.... cult, :wink:
ps....scuze, daca nu se prea incadreaza la "pagina comica".....

horia2008

#3429
.... daaaa, din intelepciunea populara, pentru tine filosofule si inteleptule
Un prost arunca o piatra in apa si zece intelepti se chinuie sa o scoata.
.....eu doar am aruncat piatra...
...iarrrrr.... tuuu.... te agiti sa  o scoti....
...lasati, nu trebuia.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




kefren

Sarbatori fericite in liniste si pace!

horia2008

Astazi, La Multi Ani colegilor Jean si Arhanghelul! :rainbow: :rainbow:
:star: :star: :star:



jean

Multumesc mult colega horia2008. Astazi am facut 56 de ani. Nu ma intrebati, nu stiu cand au trecut. Viata este scurta. Deci, fiti fericiti si bucurati-va de viata si observatii cat mai interesante.
La multi ani colega Arhanghelul...
Adevarul este dincolo de noi

gratian

la multi ani colegilor jean si arhanghelul............ tuturor  colegilor va doresc un craciun fericit  alaturi de cei dragi  si pe mai departe sarbatori fericite  si sa  aveti parte  de toate cele bune  in anul ce va veni.....