Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

alx

#2310
Citat din: spanda din  07 Noiembrie 2012, 22:20:42
Am postat un mesaj in care i-am raspuns lui ALX (unul dintre administratori), un mesaj in care ii atrageam atentia ca nu si-a facut treaba asa cum trebuie pe acest forum (el si altii), deoarece de multe ori au PERMIS in mod repetat unor useri sa incalce regulamentul forumului, si sa jigneasca in mod dur diverse persoane, ceea ce arata ca nu sunt deloc IMPARTIALI si OBECTIVI. Si pot aduce nnn argumente in directia asta! Insa acest mesaj nu a fost postat! De ce??

Nu stiu de ce nu a fost postat acel mesaj...poate pentru ca era OFF-TOPIC? Si poate ca de aceea el a fost sters? Eu nu l-am vazut,in orice caz...

Citat din: spanda din  07 Noiembrie 2012, 22:20:42
Astept ca acel mesaj sa apara pe acest forum. Observatia mea era indreptatita si corecta. Nu uitati ca exista zeci de alte forumuri pe internet. Daca voi incepeti sa blocati mesaje aici, pot sa merg rapid in alta parte si sa postez ceea ce voi nu permiteti sa apara aici. Oamenii nu sunt tampiti, pana la urma vor citi, si voi sunteti cei care veti pierde.
Imi pare rau sa te anunt,dar un mesaj odata sters...e sters! cat despre faptul ca exista alte zeci de forumuri...ai perfecta dreptate! Eu de multe ori mi-am pus intrebarea de ce aleg unii acest forum,cand exista zeci care i-ar putea primi...si probabil nu sunt nici atat de...incuiate... ;D
   Cat despre amenintarea,voalata ce-i drept,vizavi de plecarea ta de aici...chiar ma lasa rece! Stii de ce? Pentru ca daca ai fi postat on-topic,mesajele ti-ar fi aparut de mult...nici eu si nici colegii mei NU DORIM SI NU CENZURAM userii care isi aduc contributia la acest forum...insa avem o problema cu TROLLII...daca ma intelegi ce vreau sa spun...
   Si da,oamenii nu sunt tampiti...ma mir ca nu te-ai prins mai repede...
 
In rest,sa ai o seara buna.Si daca doresti sa-mi raspunzi,mai sunt vreo ora online,ca sa-ti aprob mesajele...

PS  dupa cum vezi,ti-am mutat mesajul off-topic la chat,DESI IL PUTEAM STERGE...asta ar tebui sa-ti dea de gandit...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

spanda

#2311
Imi cer din nou scuze pt. greseli, insa scriu foarte pe fuga.


Incep sa ma plictisesc sa-ti tot mut mesajele...chiar nu poti sa postezi unde trebuie? nu mai fi off-topic!
alx

alx

Citat din: kefren din  07 Noiembrie 2012, 22:41:32
   Pentru mine,postarile colegului !nofur,sunt curata "cinamareza"!  ::)

Fara a lua partea nimanui,daca nu ma insel,acele postari sunt de fapt cursul lui rudan!  ala despre care se tot bate moneda...
@spanda si/sau @calator astral
   ma insel sau nu? ca zici ca ai fost la curs...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

horia2008


Multa sanatate si LA MULTI ANI tuturor celor care serbeaza astazi ziua numelui!



ariel

LA MUUULTI ANI !                     Tuturor celor ce astazi isi serbeaza ziua Numelui !
Sa aveti o zi minunata !!
"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

Ganditorul

LA MULTI ANI
tuturor celor car epoarta numele de Mihai, Mihaela, Gavril ...si derivatele.

SLEAH19

#2316
 Hai băăă ..... descrâncenarea ! Adevărul e că eu, când am citit despre ce nasoale poate face băutura , m-am lăsat de citit dar în cazul Nea Vasile şi misterele din Carpaţi , nu mă pot lăsa de citit cum nu se lasă Xanadron de scris . Nu am prins şpilu de ce s-a turat atât acest subiect , de ce sunt useri care intră , citesc şi postează doar pe acest subiect ( memphis, incognito,  spanda , georgiana62,  !nofur, istanescu si ăla .... limbriciu care se va reîncarna virtual bănuiesc) , deci citesc până se alege ceva că de scris pe topic, în condiţile în care nu am călcat nici în Buzău nici la cursuri , nu mai ....., nu , pentru că orice e posibil , dacă nu ştii despre ce vorbeşti.
Amu, în speranţa că nu prind iar pe cineva cu umorul fracturat , bag o snoavă a cărei asemănare cu realitatea a fost îndelung studiată.

Doi nemţi stăteau pe o bancă. Trece una bună cu sâni mari. Unul întreabă pe celalalt:
- Îţi place, Mein Fuhrer?
Celalalt raspunde:
-. Nu prea Waffenbruder!
Mai trece o alta cu un posterior apetisant. Omul iar întreabă, celalalt strambă din nas.
A treia oara trece una dotată din toate punctele de vedere. Asta iar întreabă, celălalt se strâmbă din nou.
Acum, înfuriat cel care întrebă spune:
  -  Măiii..,  Mein Fuhrer!,  da ce dracu ţie nu îţi place niciuna?!
Celalalt raspunde sec si plin de vervă:
- Păi dacă nu pot sa le fac nimic Obersturmbahnmoderator, măcar să fiu exigent!

Dacă am greşit , mă ofer voluntar în faţa unui pluton de execuţii  SchutzStaffel.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

fiulploii

Citat din: SLEAH19 din  09 Noiembrie 2012, 00:07:18
. Trece una ..
Mai trece o alta...
A treia oara trece una dotată din toate punctele de vedere...
Toate trec numai noi suntem statornici  :lol:

Cata credibilitate se poate atribui acestui fenomen si mesajului transmis , pls:
http://www.martinfrost.ws/htmlfiles/nov2007/vrillon30.html

Merci anticipat.

fiulploii

Citat din: horia2008 din  09 Noiembrie 2012, 10:06:25
In mod sigur au motivele lor, dar, imho, altruismul nu este unul din ele, sau este cel mult in coada listei....

offtopic
Mai zi-ne, calatorule, de reptila aia din anturajul tau imediat pe care ai luat-o in cârjă  ;) ;D

Te rog sa nu il mai provoci pe calator astral.Orice provocare de acum inainte va fi sanctionata de catre mine.   alx

Lumea asta fiind duala si functionand dupa niste legi imuabile din care exemplific doar doua : Legea actiunii si reactiunii  ; Legea karmei si avand printre noi fiinte slabe si sensibile ca o mimoza ( Mimosa pudica )  cand e sa primeasca sau sa isi asume niste raspunsuri conforme cu cuvintele scrise aruncate pe aici si comportandu-se ca un Cactus-Jack 
http://uk.imdb.com/character/ch0038368/
atunci cand raspunde dupa ce si-a admirat urma de bocanc de pe tavan dupa o noapte fierbinte , desi stim toti ca reptilele au sange rece.  :-D
rog sa se specifice limitele intre care noi ashtilaltzii    ne putem incadra sa nu ranim sentimente si sa nu provocam actiuni coercitive  :lol:

Sunt un om viu.
Nimic din ce-i omenesc nu mi-e străin.
Abia am timp să mă mir că exist, dar
mă bucur totdeauna că sunt.

Nu mă realizez deplin niciodată,
pentru că
am o idee din ce în ce mai bună
despre viaţă.

Mă cutremură diferenţa dintre mine
şi firul ierbii,
dintre mine şi lei,
dintre mine şi insulele de lumină
ale stelelor.
Dintre mine şi numere,
bunăoară între mine şi 2, între mine şi 3.

Am şi-un defect un păcat:
iau în serios iarba,
iau în serios leii,
mişcările aproape perfecte ale cerului.
Şi-o rană întâmplătoare la mână
mă face să văd prin ea,
ca printr-un ochean,
durerile lumii, războaiele.

Dintr-o astfel de întâmplare
mi s-a tras marea înţelegere
pe care-o am pentru Ulise - şi
bărbatului cu chip ursuz, Dante Alighieri.

Cu greu mi-aş putea imagina
un pământ pustiu, rotindu-se
în jurul soarelui...
(Poate şi fiindcă există pe lume
astfel de versuri.)

Îmi olace să râd, deşi
râd rar, având mereu câte o treabă,
ori călătorind cu o plută, la nesfârşit,
pe oceanul oval al fantaziei.

E un spectacol de neuitat acela
de-a şti,
de-a descoperi
harta universului în expansiune,
în timp ce-ţi priveşti
o fotografie din copilărie!
Nichita Stanescu  zis-a cele de mai susu .

No, multzamesc fain , cu moderatie insa  :wink:

alx

#2319
@fiulploii
stiiu ca scopul tau in viata(sîc) este sa il vezi pe calator astral cu catuse la maini si la picioare,metaforic vorbind...insa daca va ajunge asa DIN NOU va fi din vina lui,nu a altuia...
Eu am promis PENTRU ULTIMA DATA ca o sa-i dau concursul sa se indrepte,sau o sa il "rad" definitiv...tocmai de aceea,nu o sa mai permit sa fie provocat complet aiurea,doar de dragul de a-l vedea cum da pe dinafara...metoda imi este cunoscuta,si,spre rusinea mea,recunosc ca am aplicat-o si eu,cu multa vreme in urma...stii ce am obtinut in final? Am ranit un om care,practic,nu-mi facuse nimic...  Insa eu am crescut,m-am "maturizat",si sunt capabil sa-mi recunosc greselile proprii...si incerc sa nu le mai repet...
  Asa ca da,poti considera ca in acest moment calator astral este protejatul meu din acest punct de vedere...stie cu precizie matematica ce il asteapta daca calca stramb...si tu stii asta la fel de bine,si nu imi place ca exploatezi aceasta...slabiciune a lui.
   Asa ca am rugamintea ca posturile tale sa fie on-topic,si fara provocari la adresa calatorului...sper sa-mi asculti aceasta rugaminte,pentru ca altfel,si asta e o promisiune,de fiecare data cand il provoci fara motiv iti dau "premiu" de 10%...si chiar nu mi-as dori sa te vad in situatia in care era calatorul astral acum cateva zile...MUTED .
  Bineinteles ca acest avertisment nu iti este adresat numai tie,ci tuturor celor care de acum vor umbla cu soparle pe acest forum,si vor practica acest stil de TROLL,indiferent contra carui membru.

Consider ca a sosit timpul ca acest forum sa redevina unul serios,unde vizitatorii intra nu ca sa vada cum ne bășcălim intre noi sau ne bălăcim în noroi,ci pentru a afla lucruri noi,care nu le poti vedea/auzi/citi oriunde...
   Asa ca stimabili membrii ai acestui forum,puteti spune ca pentru forumul Rufon,data de astazi este 21.12.2012. Adica TIMPUL SCHIMBARII IN BINE!  Cei care doresc sa ramana alaturi de noi pe acest forum ar fi bine sa inteleaga ca nu mai merge cum mergea...nu e o amenintare la adresa nimanui,ci doar un...comunicat...
   De aceea ii rog pe colegii moderatori,daca sunt de acord cu mine,sa sanctioneze orice tentativa de deturnare a subiectelor discutate pe acest forum in BÂLCI! POATE ASA VOM REUSI SA REDEVENIM CE-AM FOST ODATA,SI CE AR TREBUI SA FIM!

      Sa aveti o seara buna   alex


PS  multam fain de avansare,da nu-s deloc ForumMaster...ci doar Admin...astazi...maine,cine stie,poate user...poate Vizitator...incurcate sunt caile rufon-ului...
Asa ca pana una-alta,sa te pregatesti sa suporti din buzunarul propriu diferenta...de functie! ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arhanghelul

#2320
Cea mai buna "administrare" este ... aceea ... precum ... ar fi facuta de un  parinte ... fata de copiii sa-i ... starea de vizitator... pentru oile negre este buna pentru un timp ... dar si cand se intoarce oaia neagra a familiei ... se taie vitelul cel mare ... scrie clar in cartea cartilor ... (dar dupa ce se taie vitelul cel mare ... aici este baiul ... este Nume de useR...)

P.S.La subiectul "glume" am postat o  ... chestie simpla ... pe care si copiii o pricep ... Xanadron are o chestie "jos" la fiecare mesaj ... la care trebuie să luăm cateodata aminte ... ce-am spus este fara caracter individual si personal ... este doar ceva generalisim ...
P.S.S. ... orice se spune ... pe calator trebuie ... sa-l pedepsesc cu o bere (nu bca) ...

_______________________________________________________________
Fata de subiectul VR am luat o pauza ... chiar ... daca mai aveam ... cate????ceva de adaugat la acest subiect ... si nu numai de pe "net" ... cheshti "live" personale ....
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

#2321
O marire ... cu ceva minute a timpului ... editari se poate? ... MAI MEREU "CAD " IN OFDAID" ...
_______________________________________________________________

http://www.youtube.com/watch?v=o6mt9xITmps#ws
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

Citat din: alx din  09 Noiembrie 2012, 23:32:46
Asa ca pana una-alta,sa te pregatesti sa suporti din buzunarul propriu diferenta...de functie! ;D
Daca ai rabdare pana la primavara , e ok !  Dar daca se dovedeste ca am avut un RemoteV atunci vin eu sa ma duci la locul cu zane . :wink:
Cat despre rest , sunt total de acord cu ce ai zis si voiam doar sa fie scris pentru deplina lamurire a tuturor .
De la boxul profesionist vom trece la dansul lebedelor cu gratie si delicatetze sau poate la metoda englezeasca  8-)
Monty Python Precision Drilling
Ce a fost , a fost, ce va fi, va fi !

padme

Citat din: calator astral din  09 Noiembrie 2012, 22:13:57
incontestabil, doar sexualitatea este expresia maximala a Iubirii fata de semenele omului.

Sint curios sa vad in cazul asta ce reactie au unele colege forumiste feministe, sau colegi partizani ai Divinului Feminin si deci a restabilirii Matriarhatului ca alternativa situatiei actuale.
Ii invit sa se exprime.

Nebunaticule, cand o sa-si faca bromura efectul o sa vezi si partea cealalta! :))))))
Ce spui tu aici nu e vorba de nici o expresie maximala, sau mai bine zis expresia maximala este de fapt transmiterea semintei vietii. Sunt culturi (nu mai stiu care, am vazut doc. cu ani in urma) unde barbatii se intorceau de la pescuit intr-o anumita perioada a lunii cand femeile erau fertile.
Nu inteleg de ce numai colegele feministe pot sa-si dea cu presupusul?  Si daca ele nu sunt?
Daca se restabileste matriarhatul, care e problema, pana la urma? Nu e ca nu a mai fost si nu-mi amintesc sa fi fost aiurea - poate mai putine razboaie si din pacate si mai putine meciuri, probabil mai putina bere, etc. deci nasol! :)))))))))))

abyss

#2324
Citat din: fiulploii din  09 Noiembrie 2012, 23:03:18
atunci cand raspunde dupa ce si-a admirat urma de bocanc de pe tavan dupa o noapte fierbinte , desi stim toti ca reptilele au sange rece. 
Ti-am dat like mai putin pentru comment-ul din citat.
Omul a povestit chestia aia din cauza mea parca, si ma simt cumva vinovat. Calatorul chiar e un tip cu frica lui Dumnezeu si nu cred ca e genul care sa ne toarne rahaturi machiavelice de pustan sinistru. Nu-l credem asta e. Nici eu nu l-am crezut pe momentul respectiv dar iau in considerare ca se intampla multe lucruri neobisnuite pe lumea asta si nu e usor pentru cei in cauza sa mentina echilibrul.
Nu-ti fac morala colega, departe de mine, doar mi-am exprimat o parere.
Cand mergi la zane da-mi de stire cu 3 sapt inainte, sa pot trimite coordonatele in spatiu!  ;)