Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Discutie despre arme care pot fi folosite impotriva extraterestrilor

Creat de Pepino, 07 Iunie 2008, 00:45:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

LupinThe3rd


someone_creator

Daaaaaaaaaaaaaaaa.............. :lol: :lol: :lol:
Tuberman cu sageti de hartie! :-o

(am capiat de ras,Lupin!)

alinutzu

O vorbã înþeleaptã spunea odatã cã ai de învãþat de la oricine ...
Uite de la cine putem noi învãþa despre rãzboi ºi arme câte ceva, de la "micul" nostru poet, Eminescu ...

Momentan nu avem de ce sã ne gândim la rãzboi, trebuie sã ne comportãm ca niºte gazde bune...
"Cât suntem încã pe pace, eu îþi zic: Bine-ai venit!"
Intotdeauna optimiºti...
,,De-o fi una, de-o fi alta... Ce e scris ºi pentru noi,
Bucuroºi le-om duce toate, de e pace, de-i rãzboi."

ªi în fond, de va fi sã fie ... Dumnezeu si Gaia sunt de partea noastra, iar dacã asta nu e destul sã vã mai gânditi ca suntem ºi 6,5 miliarde(~7 miliarde în 2012) ...
,,Eu? Îmi apãr sãrãcia ºi nevoile ºi neamul...
ªi de-aceea tot ce miºcã-n þara asta, râul, ramul,
Mi-e prieten numai mie, iarã þie duºman este,
Duºmãnit vei fi de toate, fãr-a prinde chiar de veste;
N-avem oºti, darã iubirea de moºie e un zid"

De ce nu putem fi învinºi:
-cunoaºtem terenul mai bine decât extratereºtrii
-rezisteþã la arme biologice prin diversitate ºi adaptare
-...(mai ziceþi ºi voi)

ªi de va fi sã fim învinºi, nu este necesar decât supravieþuirea a mai puþin de 1% din populaþie pentru ca totul sã revinã la ,,normal"...
can't stop the signal ...

Serban M

Citat din: alinutzu din  07 Iunie 2008, 20:07:24
O vorbã înþeleaptã spunea odatã cã ai de învãþat de la oricine ...
Uite de la cine putem noi învãþa despre rãzboi ºi arme câte ceva, de la "micul" nostru poet, Eminescu ...

Momentan nu avem de ce sã ne gândim la rãzboi, trebuie sã ne comportãm ca niºte gazde bune...
"Cât suntem încã pe pace, eu îþi zic: Bine-ai venit!"
Intotdeauna optimiºti...
,,De-o fi una, de-o fi alta... Ce e scris ºi pentru noi,
Bucuroºi le-om duce toate, de e pace, de-i rãzboi."

ªi în fond, de va fi sã fie ... Dumnezeu si Gaia sunt de partea noastra, iar dacã asta nu e destul sã vã mai gânditi ca suntem ºi 6,5 miliarde(~7 miliarde în 2012) ...
,,Eu? Îmi apãr sãrãcia ºi nevoile ºi neamul...
ªi de-aceea tot ce miºcã-n þara asta, râul, ramul,
Mi-e prieten numai mie, iarã þie duºman este,
Duºmãnit vei fi de toate, fãr-a prinde chiar de veste;
N-avem oºti, darã iubirea de moºie e un zid"

De ce nu putem fi învinºi:
-cunoaºtem terenul mai bine decât extratereºtrii
-rezisteþã la arme biologice prin diversitate ºi adaptare
-...(mai ziceþi ºi voi)

ªi de va fi sã fim învinºi, nu este necesar decât supravieþuirea a mai puþin de 1% din populaþie pentru ca totul sã revinã la ,,normal"...


baieti buni...daca stimabilii de pe alte meleaguri ar fi dorit o exterminare,era floare la ureche.nu mai fiti atat de negativisti.vedea-vom ce-o urma.  :roll:

darieglobur

Citat din: noua din  07 Iunie 2008, 14:53:00
cu apa sfintita ar merge ? sau usturoi ?

ps. poate ca noi i-am chemat. de ce ar veni neinvitati ?

si daca totusi ar veni unii neinvitati, care n-ar fi cu mult deasupra noastra din punct de vedere evolutiv, si n-ar face parte dintre "aia bunii"? eh, atunci ce-ai face? ai lua pastile sau cum?...
evident ca n-ar merge cu apa sfintita sau cu usturoi si nici cu prastia sau bumerangul. problema e, insa, cu ce ar merge? ne-am putea apara sau am fi victime sigure? ce fel de arme eficiente am putea folosi noi intr-o astfel de inclestare?
...und Sie fliegen doch!

Serban M

Citat din: darieglobur din  07 Iunie 2008, 22:56:54
si daca totusi ar veni unii neinvitati, care n-ar fi cu mult deasupra noastra din punct de vedere evolutiv, si n-ar face parte dintre "aia bunii"? eh, atunci ce-ai face? ai lua pastile sau cum?...
evident ca n-ar merge cu apa sfintita sau cu usturoi si nici cu prastia sau bumerangul. problema e, insa, cu ce ar merge? ne-am putea apara sau am fi victime sigure? ce fel de arme eficiente am putea folosi noi intr-o astfel de inclestare?

Well,in this case ; as the worst case ,we got an ACE

http://www.sonoran-sunsets.com/scalar.html

http://www.prahlad.org/pub/bearden/scalar_wars.htm

insa din pacate,momentan noi suntem victimele acestor arme

noua

Citat din: darieglobur din  07 Iunie 2008, 22:56:54
si daca totusi ar veni unii neinvitati, care n-ar fi cu mult deasupra noastra din punct de vedere evolutiv, si n-ar face parte dintre "aia bunii"? eh, atunci ce-ai face? ai lua pastile sau cum?...
evident ca n-ar merge cu apa sfintita sau cu usturoi si nici cu prastia sau bumerangul. problema e, insa, cu ce ar merge? ne-am putea apara sau am fi victime sigure? ce fel de arme eficiente am putea folosi noi intr-o astfel de inclestare?

nu as face nimic.

daca n-ar fi mult mai evoluati decat noi, trebuie sa ne intrebam de unde vin, si cati dintre ei s-au pierdut pe drum. cel putin jumatate din ei vor disparea la intrarea in atmosfera terrei, iar cu restu ne descurcam. le oferim azil :D


Serban M

Citat din: noua din  08 Iunie 2008, 00:28:27
nu as face nimic.

daca n-ar fi mult mai evoluati decat noi, trebuie sa ne intrebam de unde vin, si cati dintre ei s-au pierdut pe drum. cel putin jumatate din ei vor disparea la intrarea in atmosfera terrei, iar cu restu ne descurcam. le oferim azil :D



cumva se parasuteaza ? ganditi in ansamblu va rog

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

taucety

In caz de razboi, fiecare sa ia cite un steag in maini, sa le aratam ca ni se fâlfâie. :rocket:

someone_creator

Pepino,
Am inteles din mesajul tau ca Ei nu ne-au atacat pana acum pt.ca aveam un Aliat-Dumnezeu!Ca si cum El nu le-ar fi permis!Asa...si ce te face sa crezi ca de acum inainte le va permite!(in cazul unui super-atac,zic!).(..nu prea inteleg cum vine asta..)

Darie,
Dupa mine sunt 3 feluri de extrat.rai:
-"inferiori" rasei umane-cu tehnologii si areme inferioare;
-"egali"rasei umane-au si ei ca si noi :  bombe atomice&Co si arme biologice.Prin urmare am fi de la egal la egal...care pe care...;
-"superiori"rasei umane-cu arme inimaginabil de superioare!...EI BINE, cu aceia super-rai,AR FI BINE  sa ajungi LA UN ACORD!... :-D
MA REPET:  Daca doreau sa ne extermine,ca rasa,CE/CINE i-ar fi oprit s-o faca pana acum?Si de ce ar dori sa ne extermine?
Mai degraba ,as crede, ca nu se doreste exterminarea noastra totala(cineva acolo sus ne iubeste... :wink: )...Dar s-ar putea ca unii extrat.mai rautaciosi si curiosi sa fi inceput pe ici pe colo oarece "distrugere" prin:  rapiri...si alte chestii...Si daca rapesc oameni...trebuie ca aceasta rasa umana sa aibe ceva deosebit "in ea"....de-i intereseaza atata! :-o
Si asa cum sunt extrat.rai ,sunt si extrat.buni si s-ar putea ca "lupta" sa se dea deja intre cele 2 categorii!Si poate ca lupta n-a ajuns inca in plan terestru. :roll:
in fine....

darieglobur

da, sirius, din nefericire actualmente armele "noastre" sunt concepute in eventualitatea folosirii unora impotriva altora, colea pe pamant. dar hai sa presupunem c-am depasi momentul si-am fi vizitati de unii mai belicosi decat noi. ei bine, in cazul asta ce arme am putea folosi? lasere, scuturi energetice, arme atomice, psihice, biologice?...eu cam asta am inteles c-ar vrea sa trateze topicul de fata.

noua, daca ei se parasuteaza, ii intampinam si noi cu...parasutele noastre! :-D

crea, despre aia superiori, cu arme "inimaginabil de superioare", ca sa te citez, nu cred ca are sens sa discutam, pentru ca cel mult am da-o pe bancuri. dar am putea discuta de un ipotetic impact cu unii cam pe acolo pe unde suntem noi sau, hai sa zicem, mai dezvoltati insa nu atat de mult incat orice rezistenta sa devina inutila. cat despre  Aliatul-Dumnezeu...as prefera sa ma abtin. nu de alta, insa nu vreau sa dau si eu de lucru moderatorilor :-D.
...und Sie fliegen doch!

someone_creator

Si CARE ar fi motivele(intemeiate) pentru care Ei ar vrea sa ne extermine?
Vor planeta Terra?....De ce?
Ne invidiaza?...De ce?
Sau ne vor ca sclavi?...De ce?

People,io non riesco a capire! :|

Serban M

Citat din: someone_creator din  08 Iunie 2008, 12:18:30
Si CARE ar fi motivele(intemeiate) pentru care Ei ar vrea sa ne extermine?
Vor planeta Terra?....De ce?
Ne invidiaza?...De ce?
Sau ne vor ca sclavi?...De ce?

People,io non riesco a capire! :|

ei vor iarba si muierile noastre  :lol:

darieglobur

Citat din: someone_creator din  08 Iunie 2008, 12:18:30
Si CARE ar fi motivele(intemeiate) pentru care Ei ar vrea sa ne extermine?
Vor planeta Terra?....De ce?
Ne invidiaza?...De ce?
Sau ne vor ca sclavi?...De ce?

People,io non riesco a capire! :|

sa zicem ca n-ar vrea neaparat sa ne extermine. dar motive de conflict s-ar gasi, slava domnului...
poate c-ar fi in cautare de un anume tip de combustibil pe care planeta noastra l-ar putea oferi, poate ca ar avea nevoie urgenta de anumite resurse biologice sau, pur si simplu, modul lor de a concepe existenta ar fi un fel de, hai sa-i zicem, punere in ordine a "lumilor" intalnite sub dominatia lor.
...und Sie fliegen doch!