Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Discutie despre arme care pot fi folosite impotriva extraterestrilor

Creat de Pepino, 07 Iunie 2008, 00:45:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Pepino

Nu pot sa spun ce sentimente ma incearca cand ma gandesc ca pot aparea unii de sus. Personal consider o intrare in spatiul personal drept o violare, atata timp cat nu mi se cere acordul. Legea nu specifica daca acela care violeaza spatiul intim (sau proprietatea) este om sau altceva.

Nimeni nu poate garanta ca aia vin cu gand de pace iar eu nu am de gand sa ma las gatuit ca un pui de gaina.
E dreptul meu natural sa ma pot apara si sa imi pot apara familia asa cum stiu mai bine.

Intrebarea mea este, ce arme ar fi mai bune?
Sa discutam un pic despre arme. Arme de foc, arme artizanale, explozibili, explozibili artizanali si chiar bombe incendiatoare.

jean

   Nu cred ca putem lupta cu toate inteligentele extraterestre care au vizitat pamantul, care sunt, sau vor mai veni pe pamant.
Poate doar cu cei care nu sunt mult mai evoluati ca noi. Cred ca diferenta intre armele noastre si ale lor, este ca diferenta intre un topor din epoca de piatra si o ara cu laser, sau una psihotronica. Ce misloace de aparare va avea un om din epoca de piatra in fata unei asemenea arme...ar intelege ce a facut ca el sa moara?. In aceasi ipostaza ne aflam si noi fata de ei. Cu ce arma crezi ca ai putea sa te aperi?...Ei pot fi invizibili si se pot juca cu mintea noastra. Te pot face chiar sa-i iubesti, sau sa lucrezi pentru ei. Deja aceste doua lucruri le fac si semenii nostri.
Adevarul este dincolo de noi


Serban M

Citat din: Pepino din  07 Iunie 2008, 00:45:06
Nu pot sa spun ce sentimente ma incearca cand ma gandesc ca pot aparea unii de sus. Personal consider o intrare in spatiul personal drept o violare, atata timp cat nu mi se cere acordul. Legea nu specifica daca acela care violeaza spatiul intim (sau proprietatea) este om sau altceva.

Nimeni nu poate garanta ca aia vin cu gand de pace iar eu nu am de gand sa ma las gatuit ca un pui de gaina.
E dreptul meu natural sa ma pot apara si sa imi pot apara familia asa cum stiu mai bine.

Intrebarea mea este, ce arme ar fi mai bune?
Sa discutam un pic despre arme. Arme de foc, arme artizanale, explozibili, explozibili artizanali si chiar bombe incendiatoare.

sabie+scut

orice este inutil daca ei au reusit sa ajunga pana aici ,so pls. stop this damn mentality

romulus

Citatsabie+scut
Zice Sirius !
---Da' eu nu .
----Zic doar : foloseste-ti creierul la 100% din capacitate ! El iti va fi si sabie si scut .
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Serban M

Citat din: romulus din  07 Iunie 2008, 09:20:56
   Zice Sirius !
---Da' eu nu .
----Zic doar : foloseste-ti creierul la 100% din capacitate ! El iti va fi si sabie si scut .
---Am zis !

perfect deacord,insa eu am fost ironic > suntem la nivelul sabie si scut fata de ei.

Pepino

Inseamna ca stau de vorba cu resemnati. Eu unul nu ma pot resemna si consider resemnarea lasitate.
Inteligenta NU o consider ca fiind masura de diferentiere dintre civilizatii. Drept dovada oamenii cei mai inteligenti sunt si cei mai egoisti si de multe ori cei mai bogati.
Cineva a zis de controlul mintii. Nu este dovedit nimic in sensul asta. Plus ca e stiut ca oamenii cu determinare nu pot fi prostiti sau hipnotizati. E firesc pentru ca poti hipnotiza maxim niste functii dar nu si sentimentele. Dragostea poate fi doar inselata dar nu poate fi obtinuta impotriva dorintelor inimii.

Pentru cei care au spus ca e ca si cum ai lupta cu un topor va raspund. Si un topor poate rani nu numai un Glock. De fapt, poate ca sunt mai vulnerabili in fata unor arme artizanale decat in fata unor arme de foc. E stiut ca e foarte greu sa lupti cu un tanc pe strazile unui oras cand esti atacat cu cockteiluri molotov. Manuirea cu maiestrie a unui cutit poate scoate din lupta cativa adversari de talia unui campion mondial de box.

In orice caz nu poti sa crezi ca acestia vin cu gand de pace si de-ar aduce buchete de flori. Intr-o lupta, fie ea si inegala, poti invinge. Exista aceasta probabilitate. Daca esti invins mori si spiritul nu poate fi invins. Spiritul le este si lor superior, caci este creat de Dumnezeu.

Ma frapeaza cat de naivi sunt toti pentru ca nimeni nu s-a gandit la o rezistenta. Sa inteleg ca e de preferat mai bine sclav si viu decat mort?

Serban M

pe mine ma frapeaza cat de naivi sunt unii sa se gandeasca la un conflict/lupta

[...]

someone_creator

Daca doreau sa ne extermine,ca rasa, CE/CINE i-a oprit s-o faca pana acum?.... :-o

Pepino

[...]

CitatDaca doreau sa ne extermine,ca rasa, CE/CINE i-a oprit s-o faca pana acum?....

In mod sigur exista un Aliat! Iar acest Aliat nu e fitecine, e chiar Dumnezeu. Acolo unde poate armele nu vor functiona, va functiona sigur credinta si nimeni nu te poate invinge cand Dumnezeu este cu tine. Nimeni nu il poate invinge pe Dumnezeu si daca e sa mori mai bine mori cu demnitate decat sa traiesti ca un las umilit de jegurile alea. Pamantul e al oamenilor si nicidecum al stiu eu ce aratari din spatiu. Au planete destule, sa si-o rada, la revedere nu-i tine nimeni aici.

Totusi problema ramane in picioare. Omul are dreptul sa se apere daca vrea. Atata timp cat este recunoscuta existenta astora si tot dau semne ca vin incoace atunci E DREPTUL MEU sa am arme de aparare. Si cel cu sulita, a lasat sulita jos cand s-a intalnit cu conquistadorul si s-a vazut clar rezultatul. O fi doar o sulita dar mai bine decat nimic! Mai bine mort si umilit decat umilit si omorat.

someone_creator

[...]

Prin urmare....violenta duce DOAR la violenta!
Si daca mai insistati sa cautati nus'ce arme sofisticate....la fel vor face si Ei! :-o
Dumnezeu le-a dat la toti(pamanteni &etraterestrii) LIBERUL ARBITRU!
Problema ramane in picioare,cum ati spus!Pt ca dumneavoastra ati inceput-o! :roll:
Aveti dreptul (sa va aparati) DAR oare obligatii(responsabilitati) aveti? :wink:

Serban M

Citat din: Pepino din  07 Iunie 2008, 13:23:30
[...]

In mod sigur exista un Aliat! Iar acest Aliat nu e fitecine, e chiar Dumnezeu. Acolo unde poate armele nu vor functiona, va functiona sigur credinta si nimeni nu te poate invinge cand Dumnezeu este cu tine. Nimeni nu il poate invinge pe Dumnezeu si daca e sa mori mai bine mori cu demnitate decat sa traiesti ca un las umilit de jegurile alea. Pamantul e al oamenilor si nicidecum al stiu eu ce aratari din spatiu. Au planete destule, sa si-o rada, la revedere nu-i tine nimeni aici.

Totusi problema ramane in picioare. Omul are dreptul sa se apere daca vrea. Atata timp cat este recunoscuta existenta astora si tot dau semne ca vin incoace atunci E DREPTUL MEU sa am arme de aparare. Si cel cu sulita, a lasat sulita jos cand s-a intalnit cu conquistadorul si s-a vazut clar rezultatul. O fi doar o sulita dar mai bine decat nimic! Mai bine mort si umilit decat umilit si omorat.

[...]

vreau sa va readuc aminte ca D-zeu a creat universul si apoi pamantul

D-zeu > UNIVERS > pamant,etc. Ne aflam in aceasi oala = suntem egali

din ce sustineti reiese ca ati citit biblia partial plus si ati extras intr-un mod bolnavicios numai ce va convine.Ma intreb cum ati reactiona  sa aflati ca am fi pusi/plasati aici de catre ''ei''/extra-terestrials beings?vedeti de asta nu e bine sa o dam in extreme pentru ca ajungem sa explodam daca se intampla ce nu trebuie.

Nox

Vã rog sã vã limitaþi la subiect, dacã aveþi ceva de spus la subiect spuneþi, dacã nu abþineþi-vã. Am ºters ce nu avea legãturã cu subiectul.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

noua

Citat din: Sirius13 din  07 Iunie 2008, 08:39:29
sabie+scut

orice este inutil daca ei au reusit sa ajunga pana aici ,so pls. stop this damn mentality

cu apa sfintita ar merge ? sau usturoi ?

ps. poate ca noi i-am chemat. de ce ar veni neinvitati ?

lylyt_ice

  eu sunt de parere ca cei negativi care ne vor raul, sunt de mult printre noi si ne conduc demult !!! Cit despre arme...au avut ei grija sa se inarmeze deajuns de bine pentru a purta un razboi contra celor pozitivi care vor venii sa ne salveze din ghearele lor. Tocmai de aceea pina acum am fost mintiti si adevarul ne-a fost ascuns....!!! Daca va fii un conflict major, atunci acela va fii intre salvatorii pozitivi si pamantenii negativi impreuna cu intrusii (EXTRATERESTRII NEGATIVI)  care sigur sunt postati de jur umprejurul planetei noastre si au baze ascunse pe unde nici prin minte nu ne trece. Bine inteles este numai o parere a mea...........
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?