Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Extraterestrii au UMOR ? Or sti ce-i aia O COMEDIE ?

Creat de contemplatorul, 25 Mai 2008, 14:51:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

contemplatorul


someone_creator

"Va rog sa furnizati aici, eventualele dovezi !"
N-AVEM, MAI TRECETI!... :lol:

noua

Da contemplatorul, extraterestrii au umor, simt bucurie si durere. Ei cauta fericirea ca si noi. Si stii de ce ? Pentru ca in esenta lui Universul e trist si experimenteaza prin noi celelalte sentimente. Si gandeste-te ca sunt o infinitate de Universuri interconectate.


StarDust

Eu sunt sigur ca au o groaza de bancuri cu "Bula". Bula fiind noi pamantenii :D
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

contemplatorul

#4
Noua,

Crezi ca de aia era trist " unu_i_versul " asta, pentru ca era tare " sin_g(hi)ular " ???

Pai ai uitat, ca: " unu, era de fapt trei ", si a putut astfel ca sa faca, ceea ce nimeni altcineva nu a mai fost vreodata in stare ???

De aia si scrie la Biblie ca:  omul a fost "facut"="zidit", dupa chipul si asemanarea " NOASTRA ",
si nu s-a folosit pronumele posesiv persoana intai " MEA " !

Deci, e clar ca:

EL nu a vibrat niciodata sin_ghiular, ci la GENEZA=Facerea Lumii, si-a adus contributia intreaga " FRATIE " !

Jean-Luc Picard

Citat din: noua din  25 Mai 2008, 16:08:50
Da contemplatorul, extraterestrii au umor, simt bucurie si durere. Ei cauta fericirea ca si noi. Si stii de ce ? Pentru ca in esenta lui Universul e trist si experimenteaza prin noi celelalte sentimente. Si gandeste-te ca sunt o infinitate de Universuri interconectate.


Noua, probabil ca unii extraterestri au umor, simt bucurie si durere. Dar nu toti. Cred ca sunt destui care nu sunt capabili sa aiba sentimente. Cauta fericirea ca si noi? Fericirea poate insemna pentru ei cu totul altceva decat semnifica pentru noi.