Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O idee de Paste

Creat de Urban, 17 Aprilie 2008, 00:12:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Anna

#30
Mai Sevastase....Iisus promoveaza iubirea, pacea, sunt mii de dovezi ale crestinismului (cel adevarat) mii de minuni si de suflete salvate care ii stau azi dovada....care ne conving sa credem in crestinism. Sunt mii de oameni care isi gasesc salvarea si alinarea in cuvintele Lui.
Ce suflet pustiu si gol trebuie sa ai tu daca nu crezi in nimic. Doar in reptilienii cu care ne ametesti aici de cand ai inceput sa postezi. Reptilieni in sus, masoni in jos....deja tot ce e prea mult strica. Cat despre cel care te inspira atat de mult...Icke...prefer sa ma abtin.
Un om care se declara clar si impotriva reptilienilor si impotriva Lui Iisus...nici el nu stie bine ce vrea.
Avem aici pe forum useri care sustin teoria ca Dacii au fost mai mult decat scrie in cartile de istorie. Dacii aveau ca simbol sarpele....daca tii bine minte desenele de prin manualele de istorie cu capul de lup si trupul de sarpe.
In acelasi timp biblia crestina condamna sarpele si el e demonizat. Se poate polemiza mult.
Nu stiu cine esti, cu ce te ocupi si nu ma intereseaza. Poate ca esti membru new age, scientolog sau poate ca esti doar ateu.
Dar nu te astepta ca in postul Pastelui oameni normali la cap si buni crestini sa iti primeasca tie teoriile cu ochii mari si gura cascata.
Iisus a facut o lume mai buna, prin Iisus un glob intreg a invatat ce inseamna speranta si mantuire. Cine te crezi tu mai Sevastase sa-l judeci pe El?

sevastase

#31
Citat din: Anna din  18 Aprilie 2008, 19:49:00
Mai Sevastase....Iisus promoveaza iubirea, pacea, sunt mii de dovezi ale crestinismului (cel adevarat) mii de minuni si de suflete salvate care ii stau azi dovada....care ne conving sa credem in crestinism. Sunt mii de oameni care isi gasesc salvarea si alinarea in cuvintele Lui.
Ce suflet pustiu si gol trebuie sa ai tu daca nu crezi in nimic. Doar in reptilienii cu care ne ametesti aici de cand ai inceput sa postezi. Reptilieni in sus, masoni in jos....deja tot ce e prea mult strica. Cat despre cel care te inspira atat de mult...Icke...prefer sa ma abtin.
Un om care se declara clar si impotriva reptilienilor si impotriva Lui Iisus...nici el nu stie bine ce vrea.
Avem aici pe forum useri care sustin teoria ca Dacii au fost mai mult decat scrie in cartile de istorie. Dacii aveau ca simbol sarpele....daca tii bine minte desenele de prin manualele de istorie cu capul de lup si trupul de sarpe.
In acelasi timp biblia crestina condamna sarpele si el e demonizat. Se poate polemiza mult.
Nu stiu cine esti, cu ce te ocupi si nu ma intereseaza. Poate ca esti membru new age, scientolog sau poate ca esti doar ateu.
Dar nu te astepta ca in postul Pastelui oameni normali la cap si buni crestini sa iti primeasca tie teoriile cu ochii mari si gura cascata.
Iisus a facut o lume mai buna, prin Iisus un glob intreg a invatat ce inseamna speranta si mantuire. Cine te crezi tu mai Sevastase sa-l judeci pe El?
Intrebarea cine se crede el sa imi spuna mie in ce trebuie sa cred si in ce nu? Si nu vreau sa crezi sub nici o forma ce spun eu....vreau sa cercetezi singura....fa-ti propria parere.

Cine sunt eu  ? Sebastian,imi pare bine de cunostiinta.....uite un clip cu mine ca sa mai dezamorsam tensiunea...

Anna

Incantata de cunostinta. [Sa inteleg ca esti baiat fortos si tre' sa-mi fie frica de tine  :wink:  8-)]
Sunt destul de mare si pana acum am tot cercetat in domeniul asta....crede-ma ca am citit mult. Am citit tot ce scrie si Icke si Helsing...am citit si Biblia si Coranul si Vedele si multe altele. Si nu pot sa-ti spun decat ca imi pare bine, nespus de bine, ca m-am nascut intr-o familie de crestini.
Mie daca imi e teama, daca ma simt singura si daca am nevoie de ajutor stiu UNDE si LA CINE sa ma duc. Si ma ajuta de fiecare data. D-asta eu n-am nevoie de teoriile care deomnteaza valorile crestinatatii. Pentru ca dovezile pe care mie mi le da crestinismul si Iisus eu le simt de mult.
Am rugamintea ca moderatorii sa stearga acest topic in care se instiga la lucruri violente si scarboase la adresa altora...si care culmea sa fie facute de Sfintele Pasti.
Urban, daca ai idei din'astea poti sa le aplici singur si nu neaparat cu ocazia unei asa mari sarbatori pentru crestini.

sevastase

NU SUNT FORTOS DE LOC HAHAHA...arat foarte subtirel zileleastea...ca in poza din avatar.....stii cum e anna...e ok sa crezi in ce vrei....probabil si Urban, CA SI MINE SUNTEM OARECUM FRUSTRATI DE FAPTUL CA Isus si crestinismulin general, la fel ca si oricare alta religie sau credinta care a existat vreodata au fost create cu un singur scop: acela de a manipula mase mari de oameni cu un scop predeterminat. Dovezi ? Prea mult de scris....Icke subscrie la teoria asta asa ca sunt surprins ca te socheaza ce am spus eu sau Urban.

lylyt_ice

  Haaaa...Ha...Ha...!!! Voi v-a faceti ginduri ca vine Pastele, dar pe aici pe unde sunt eu, a trecut deja....aici asteapta lumea inaltarea...iar la noi in rom.dabea acum incepe tot chinul cu rastignirea.....si alte ritualuri: pacat ca, crestinii nu au cazut si ei la un comun acord pe tot globul cind sa tina pastele....!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

spooky

Sevasatase... nu stiu de ce am impresia ca iti este greu sa te adaptezi acestui forum... tu nu ai nevoie de un forum... ai nevoie sa ti se dea atentie si dreptate...

ti-am sters acel video... esti sau nu tu cel din video, neimportant. dar te-as ruga sa nu obosesti ceilalti cititori ai acestui forum(care, nu e nici pe de parte virtual... a.. o fi internetul denumit o lume virtuala, dar el exista chiar si fizic daca vrei sa o iei asa) asa ca iti recomand sa trimiti in privat cui vrei astfel de filmulete. nu suntem aici sa-ti vedem muschii.

daca vrei iti aratam si noi muschii nostri... virtual, evident... si pot incepe cu un warning.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

sevastase

#36
Citat din: spooky din  18 Aprilie 2008, 21:45:20
Sevasatase... nu stiu de ce am impresia ca iti este greu sa te adaptezi acestui forum... tu nu ai nevoie de un forum... ai nevoie sa ti se dea atentie si dreptate...

ti-am sters acel video... esti sau nu tu cel din video, neimportant. dar te-as ruga sa nu obosesti ceilalti cititori ai acestui forum(care, nu e nici pe de parte virtual... a.. o fi internetul denumit o lume virtuala, dar el exista chiar si fizic daca vrei sa o iei asa) asa ca iti recomand sa trimiti in privat cui vrei astfel de filmulete. nu suntem aici sa-ti vedem muschii.

daca vrei iti aratam si noi muschii nostri... virtual, evident... si pot incepe cu un warning.
eu sunt cel din video....era o gluma evident...te simti complexat ?  :lol: :lol: :lol: faptul ca ameninti si faci politie pe forum neintemeiat nu face decat sa indeparteze pe cei ce pot face o contribuie pozitiva...


Daca postam un filmultet cu ochelari la masa de scris era ok ?

Uite o poza si pentru tine ca sa nu mai fii asa de morocanos. :wink:


sevastase

Citat din: spooky din  18 Aprilie 2008, 21:45:20
Sevasatase... nu stiu de ce am impresia ca iti este greu sa te adaptezi acestui forum... tu nu ai nevoie de un forum... ai nevoie sa ti se dea atentie si dreptate...

ti-am sters acel video... esti sau nu tu cel din video, neimportant. dar te-as ruga sa nu obosesti ceilalti cititori ai acestui forum(care, nu e nici pe de parte virtual... a.. o fi internetul denumit o lume virtuala, dar el exista chiar si fizic daca vrei sa o iei asa) asa ca iti recomand sa trimiti in privat cui vrei astfel de filmulete. nu suntem aici sa-ti vedem muschii.

daca vrei iti aratam si noi muschii nostri... virtual, evident... si pot incepe cu un warning.
Stii ce gen de oameni se simt scosi din sarite de ce spun eu ?

romulus

Citat.....si alte ritualuri: pacat ca, crestinii nu au cazut si ei la un comun acord pe tot globul cind sa tina pastele....!
----Da draga Lylyt, de multa vreme ma gandeam ca prosteala asta si disensiunile  dintre ortodocsi ci catolici sunt de tot rasul si nu aduc decat deservicii crestinismului. Auzi tu, unii crestini  postesc si parcurg cu piosenie perioada patimilor lui IISUS  iar alti crestini care cica sunt mai breji decat primii , deja se uita-n zare asteptand sa celebreze nasterea........ Rusinos !  Ca sa nu mai zic de NEBUNIA asta cu cadouri/cumparaturi, goana infernala prin magasine ...Ti-e si sila .........
----Nu stiu de ce - si de unde  - pe vremea Preafericitului TEOCTIST ma batea gandul ca el, pana cand sa se savarseasca dintre cei vii , va fi facut mai multi pasi spre apropierea celor doua biserici  in Romania  si apoi poate se " contaminau " si ceilalti ....dar ,uite ca  n-a fost sa fie !
----Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Urban

Citat din: Anna din  18 Aprilie 2008, 19:49:00
Mai Sevastase....Iisus promoveaza iubirea, pacea, sunt mii de dovezi ale crestinismului (cel adevarat) mii de minuni si de suflete salvate care ii stau azi dovada....care ne conving sa credem in crestinism. Sunt mii de oameni care isi gasesc salvarea si alinarea in cuvintele Lui.
Ce suflet pustiu si gol trebuie sa ai tu daca nu crezi in nimic. Doar in reptilienii cu care ne ametesti aici de cand ai inceput sa postezi. Reptilieni in sus, masoni in jos....deja tot ce e prea mult strica. Cat despre cel care te inspira atat de mult...Icke...prefer sa ma abtin.
Un om care se declara clar si impotriva reptilienilor si impotriva Lui Iisus...nici el nu stie bine ce vrea.
Avem aici pe forum useri care sustin teoria ca Dacii au fost mai mult decat scrie in cartile de istorie. Dacii aveau ca simbol sarpele....daca tii bine minte desenele de prin manualele de istorie cu capul de lup si trupul de sarpe.
In acelasi timp biblia crestina condamna sarpele si el e demonizat.
Se poate polemiza mult.
Nu stiu cine esti, cu ce te ocupi si nu ma intereseaza. Poate ca esti membru new age, scientolog sau poate ca esti doar ateu.
Dar nu te astepta ca in postul Pastelui oameni normali la cap si buni crestini sa iti primeasca tie teoriile cu ochii mari si gura cascata.
Iisus a facut o lume mai buna, prin Iisus un glob intreg a invatat ce inseamna speranta si mantuire. Cine te crezi tu mai Sevastase sa-l judeci pe El?

Uite aici duce religia....nu mai e nevoie de nici un exemplu.
Erau Dacii....masoni ? 

ryn

Marinimia unor civilizatii s-a redus de obicei la exterminare.grija unora fata de semeni s-a tradus prin asimilare. E un nonsens sa intrebi daca reprezentantii civilizatiei trace au fost cooptati intr-o organizatie care a aparut ceva mai tarziu. Semnele mesterilor se gasesc pretutindeni in lumea antica numai ca nu la nivel si constiinta mondiala. Fragmentat, periodic, DA. Inconstient cu prisosinta!