Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Protest Anti Summit-ul NATO

Creat de Urban, 28 Martie 2008, 19:32:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Lone Ranger

Shtitzi care e diferentza dintre politzie shi vînt? (Nu ma refer la SOV!)
Politzia bate mai tare!!!!
For the record, azi dimineatza (eram cu avocatul meu) garceapitecii de pe Calea Victoriei mi-au servit kestia cu actele la control. Asha, ca sa-shi arate mushchii! Ashteptam cu dor shi drag sa se ia de plete & tzoale. N-au facut-o...
Cît despre proteste, eu, unul, nu simt nevoia sa ies in strada cu pancarta. Lucrez la un ziar, scriu, sunt publicat, ba chiar shi citat la Revista Presei... De cînd a inceput summitul, i-am facut in toate felurile!

Lone Ranger


askey

Citat din: Lone Ranger din  03 Aprilie 2008, 14:22:32
Ieri alcoolic, azi presedinte.
http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2008/04/03/wbush103.xml

O latura umana, nu crezi ? Nu se prea potriveste cu statutul de reptilian pe care i-l da Sevastase  :lol: ... oricum americanii sunt cel mai dobitoc popor, cum sa-l alegi presedinte pe Bush in detrimentul lui Al Gore ?

LupinThe3rd

Citat din: askey din  03 Aprilie 2008, 14:48:18
O latura umana, nu crezi ? Nu se prea potriveste cu statutul de reptilian pe care i-l da Sevastase  :lol: ... oricum americanii sunt cel mai dobitoc popor, cum sa-l alegi presedinte pe Bush in detrimentul lui Al Gore ?
Nu. Bush a zis ca nu ridica taxele si chiar le reduce....

extrateresru_ro

Citat din: Lone Ranger din  31 Martie 2008, 13:51:59
Nu simplifica... Am cunoscut destui nostalgici ai comunismului, am cunoscut destui care cred în asha-zisa democratzie (tot un soi de dictatura, vorba lui Petre Tzutzea) shi exista shi islamishti, Dupa cum exista destui care au prea mult shi prea multzi care nu au nici macar strictul necesar.
Ba eu zic ca daca simplific e mai bine ,nu ma mai doare capu.
Nostaligici sunt destui si peste tot,iar PETRE TUTE un OM mare,care spune, fara DUMNEZEU nu facem nimic.
Islamisti eu nu ascult stirile ascult ce spune lumea care a lucrat acolo,care-mi spun cat de drepti sunt.
Dar distorsiune vorbelor,cuvintelor vin tot de la ei,democrati.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

Citat din: Urban din  03 Aprilie 2008, 09:13:00
Ce tare....presedintele NATO tocmai a rugat frumos reprezentantii media sa paraseasca sala de conferinte pentru a putea incepe Summit-ul...domle, sa ma bata mama lu' Frankfurter cata transparenta....

Comunicat oficial: PRESA NU VA PARTICIPA LA LUCRARILE SUMMIT-ului".....

Noutati: Delegatia Macedoniei se pare ca isi va lua jucariile si va pleca frumos acasa, pentru ca mamica Grecia a zis ca e nesimtita si nu se poate ca Macedonia sa fie invitata sa faca parte din NATO....deci fiecare cu fursecurile lui....

Ar fi un deliciu sa inceapa niste cafteli ca in Parlamentul taiwanez...stiti voi, cu pantofi in gura si palme in cap....

Una peste alta, cei mai fericiti pe perioada Summit-ului sunt cainii comunitari, care le dau cu flit de la distanta celor din Secret Service si nu numai... alo, Primaria....se aude ?

Buna dimineata Bucuresti !  :mrgreen:
Normal ca au inchis usile,ce vroiai sa aflam cum ne pun la cale..........tot.....noi nu suntem ca ei........illuminati....noi suntem poporul si trebuie sa stam acolo unde ne pun ei ,ca cine le va mai descxhide USA de la WC. Cafteli in parlamentul Thailandez'dar ce zici de cel European,nimeni nu zice nimic normal daca nu se stie.
Exact cel mai mare si mai tare protest ar fi fost sa strangem o HAITA DE CAINI COMUNITARI si sa-i manam acoolo.


http://www.youtube.com/watch?v=2JJlI9swbsA
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro


Cît despre proteste, eu, unul, nu simt nevoia sa ies in strada cu pancarta. Lucrez la un ziar, scriu, sunt publicat, ba chiar shi citat la Revista Presei... De cînd a inceput summitul, i-am facut in toate felurile!
[/quote]
BRAVO asa ar trebui sa facem cu toti.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

MrWhite

Citat din: askey din  03 Aprilie 2008, 14:48:18
... oricum americanii sunt cel mai dobitoc popor, cum sa-l alegi presedinte pe Bush in detrimentul lui Al Gore ?

   Da, is mai ciudati, si lucrul care ma ingrijoreaza este ca fenomenul se extinde. Este suficient sa iesi pe strada ca sa-ti dai seama de asta.
   A fost o vreme cand erau mult diferiti. Ar fi interesant de studiat fenomenul.
Cum s-a intamplat asta, de ce s-au schimbat asa mult. Sunt sigur ca am gasi multe raspunsuri cel putin interesante.
   

Lone Ranger

Citat din: askey din  03 Aprilie 2008, 14:48:18
O latura umana, nu crezi ? Nu se prea potriveste cu statutul de reptilian pe care i-l da Sevastase  :lol: ... oricum americanii sunt cel mai dobitoc popor, cum sa-l alegi presedinte pe Bush in detrimentul lui Al Gore ?
Da' ce, shopîrlele :-) n-au voie sa traga la masea? :-D Par igzampel eu, pe cînd eram kinderel, am avut un motan negru care raspundea la numele de Grigore shi care consuma vin roshu fara gretzuri...

lylyt_ice

 bine motanul face parte din feline...dar soparlanii astia fac parte din taratoare, asa ca se tarasc oricum...este risipa mare sa mai consume si alcool ca tot de-a "bushi-lea"!!! :-D se deplaseaza...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

sevastase

Citat din: askey din  03 Aprilie 2008, 14:48:18
O latura umana, nu crezi ? Nu se prea potriveste cu statutul de reptilian pe care i-l da Sevastase  :lol: ... oricum americanii sunt cel mai dobitoc popor, cum sa-l alegi presedinte pe Bush in detrimentul lui Al Gore ?
Askey, Bush si Al Gore sunt din pacate in aceeasi tabara. Ma intrebi cum ? Simplu. Iluzia dualitatii democrato-conservative in SUA este doar atat: O ILUZIE. iN REALITATE AMANDOI JOACA IN ACEEASI ECHIPA.

sevastase

Citat din: askey din  03 Aprilie 2008, 14:48:18
O latura umana, nu crezi ? Nu se prea potriveste cu statutul de reptilian pe care i-l da Sevastase  :lol: ... oricum americanii sunt cel mai dobitoc popor, cum sa-l alegi presedinte pe Bush in detrimentul lui Al Gore ?
Si inca ceva : nu am putut sa nu remarc opinia ta cu privire la " oricum americanii sunt cel mai dobitoc popor ". O sa incerc sa iti prezint lucrurile dintr-o perspectiva putin diferita. Vasta majoritate a americanilor, cat si vasta majoritate a romanilor sau a oricarei natii de pe pamant considerata "dezvoltata" ( tehnologic poate ca spiritual vorbind suntem la nivel infantil ), sunt asa de bine controlati si influentati de razboiul si bombardamentul psihologic la care suntem supusi de catre puterile malevolente, incat asistam la o moarte lenta a liberului arbitru. Asa ca nu trebuie sa te surprinda ca Bush e la putere. El a fost ales sa conduca cu foarte mult timp inainte de a fi desemnat ca si candidat.

         Daca esti asa de sigur ca americanii sunt asa cum spui, da-mi voie sa te intreb cat timp ai petrecut in societatea americana, lucru necesar pentru formarea unei opinii obiective. Banuiesc ca ai petrecut mult timp in SUA nu? Ca nu cred ca vorbesti din filme radio si tv....

sevastase

      Niciodata nu incerca sa intelegi o natiune folosind informatii din media. Trebuie sa te lasi asimilat de ea pentru ai simti cu adevarat pulsul. Eu mi-am trait o treime din viata in alta tara. Am ajuns la concluzia ca nu sunt natii, ci doar OAMENI care vorbesc limbi diferite, cu obiceiuri diferite, imposibil de generalizat ( pentru ca pentru fiecare exemplu exista 10 contraexemple ). OAMENII sunt la fel peste tot. Doar ca istoria le-a oferit diferite experiente care i-au ajutat sau impiedicat sa evolueze.

      Asta fiind spus, recunosc ca noi romanii suntem mai salbaticuti, intrecuti poate doar de albanezi. Nu generalizez, dar per total, comparativ cu alte mentalitati. Nu e vina noastra : am fost CRESCUTI in mediul asta.


dedeiu

De ce protest anti-summit-nato? De ce nu vad un prostest anti-petrol-rusia? Hmm.  :-)

askey

Citat din: sevastase din  03 Aprilie 2008, 21:36:51
Askey, Bush si Al Gore sunt din pacate in aceeasi tabara. Ma intrebi cum ? Simplu. Iluzia dualitatii democrato-conservative in SUA este doar atat: O ILUZIE. iN REALITATE AMANDOI JOACA IN ACEEASI ECHIPA.

Probabil, probabil Sevastase. Dar Gore e unul caruia ii pasa de schimbarile climaterice ale Terrei. Si apropo, dintre Obama si doamna lui Clinton pe cine ai vota ?  Sau ai merge pe mana partidului lui Bush ?

Citat din: sevastase din  03 Aprilie 2008, 21:45:47
Si inca ceva : nu am putut sa nu remarc opinia ta cu privire la " oricum americanii sunt cel mai dobitoc popor ". O sa incerc sa iti prezint lucrurile dintr-o perspectiva putin diferita. Vasta majoritate a americanilor, cat si vasta majoritate a romanilor sau a oricarei natii de pe pamant considerata "dezvoltata" ( tehnologic poate ca spiritual vorbind suntem la nivel infantil ), sunt asa de bine controlati si influentati de razboiul si bombardamentul psihologic la care suntem supusi de catre puterile malevolente, incat asistam la o moarte lenta a liberului arbitru. Asa ca nu trebuie sa te surprinda ca Bush e la putere. El a fost ales sa conduca cu foarte mult timp inainte de a fi desemnat ca si candidat.

         Daca esti asa de sigur ca americanii sunt asa cum spui, da-mi voie sa te intreb cat timp ai petrecut in societatea americana, lucru necesar pentru formarea unei opinii obiective. Banuiesc ca ai petrecut mult timp in SUA nu? Ca nu cred ca vorbesti din filme radio si tv....

Americanii sunt dobitoci, sustin in continuare afirmatia. Parca sunt o turma pe pasune, traind iluzia libertatii. Cel putin 51% dintre ei. Motive sa cred asta ? Alegerea lui Bush, sustinerea razboiului din Irak, ignoranta, semi-analfabetismul, rasismul, ... aroganta. Ma apuca mila sa-i vad pascand multumiti, nedandu-si seama ca privesc pasunea prin ochelari cu lentile verzi.

Acum te rog sa-mi descrii cum vezi tu marea natiune americana.