Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Protest Anti Summit-ul NATO

Creat de Urban, 28 Martie 2008, 19:32:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

Cursul istoriei poate, si va fi schimbat.


Parerea mea vizavi de a protesta as dori sa o exemplific intr-o paralela simbolistica. Are legatura cu o afectiune mondiala pe care o numesc tratamentul simptomatic. Adica tratarea simptomelor in loc de inlaturarea cauzei.

Mananc pere, si din aceasta cauza ma doare capul. Asa ca iau algocalmin sa nu ma mai doara capul.

Lone Ranger

Citat din: sevastase din  31 Martie 2008, 15:52:32
Cursul istoriei poate, si va fi schimbat.


Parerea mea vizavi de a protesta as dori sa o exemplific intr-o paralela simbolistica. Are legatura cu o afectiune mondiala pe care o numesc tratamentul simptomatic. Adica tratarea simptomelor in loc de inlaturarea cauzei.

Mananc pere, si din aceasta cauza ma doare capul. Asa ca iau algocalmin sa nu ma mai doara capul.
Ai perfecta dreptate (începem sa semanam cu ~aia din bancu' ci rabinu' :-D), da' la ce-tzi foloseshte? :?

Arckadii

ce comic e antoniu de la o vreme. pai cum sa nu fie schimbat. daca era totul monoton, mai aveam istorie? tocmai chestiile imprevizibile o fac interesanta.
revenind la topic, repet: LASATI SUMMITUL SA SE DESFASOARE ASA CUM TREBUIE (nu ca din cauza voastra nu s-ar desfasura asa cum trebuie insa degeaba va bateti capul. pana la urma poate discutiile lor vor fi si in favoarea noastra. nu mai fiti asa de incuiati. sincer acum. teoria conspiratiei dar pana la un punct. NU EXAGERATI.)


Ark

Arckadii

stiri de ultima ora. nu pozati/filmati coloanele oficiale in timp ce trec. veti fi opriti si perchezitionati. am patit-o asa ca daca nu vreti sa fiti controlati prin genti & stuff, don't take pictures.


Ark

Lone Ranger

Ma-ntreb daca fara summitul NATO terminau reparatziile la budele din Casa Scînteii... Le terminau prima joi dupa Miercurea Ciuc!
Ma-ntreb ce le mai trebuie ~astora de Primarie ca sa civilizeze onor "urbea europeana". Summitul va fi next week de domeniul trecutului, Bush a venit în vizita, idem Sarko, idem Papa Woityla. La fiecare vizita simandicoasa, cîte o campanie de "realizari edilitare". ^Ii ashtept cu nerabdare pe M.S ^Imparatul Japoniei shi pe Regina Marii Britanii, ca numai ei nu au fost înca... Nu ca m-as prapadi de dragul lor, dar fara "evenimente de amploare internationala, care subliniaza prestigiul crescînd..."....bla....bla....bla....blaghh, edilii Capitalei n-ar mai face nimic. Anyway, daca nenea Giorgi Dabîliu Tufish are fantezia sa coboare în Pasajul Universitatzii, a pus-o! Iar pe Bulevardul Carol, înca se mai pot admira "transheele" facute de Electrica SA...

LupinThe3rd

Bei, vine bei, anarhisti!
Deci anarhisti stie sa scrie scrisori: http://contra-doxa.com/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=44. La final descrisorica se spune ca:
CitatPrimii vor fi mereu acolo sa ne impiedice prin violenta, iar cei din urma - prin folosirea manipularii media. Iar noi vrem in mod special sa ne oferim condoleantele fata de rudele si prietenii Tatianei Duplei, care a fost omorata de un convoi NATO pe 28 martie. Pentru noi, ea este una dintre numeroasele victime din masinaria NATO de razboi.

Salutari de la anarhistii din Berlin,
Dar pe saraca femeie a calcat-o o cretina cu A8. In concluzie A8 ie convoi NATO iar cretina aia era general american...
Mda...


Arckadii

#36
despre nesimtirea autoritatilor cu ocazia summitului NATO:
[...]



Nu protestez fata de summit. Sunt de acord cu aceasta intalnire. Protestez insa fata de autoritati cu ocazia acestui summit.


Ark

Lone Ranger

#37
Citat din: Arckadii din  01 Aprilie 2008, 13:39:25
despre nesimtirea autoritatilor cu ocazia summitului NATO:
[...]
Nu protestez fata de summit. Sunt de acord cu aceasta intalnire. Protestez insa fata de autoritati cu ocazia acestui summit.
Ark

Idem!. Referitor la ce zicea Lupin, tocmai am primit shi eu o duma de-aia pe Mes.... Nesimtzirea Polimilitziei e atît de mare, încît n-o poate clinti nici un protest. Fie el shi de 100 de ani, 24-7!

romulus

Citatpana la urma poate discutiile lor vor fi si in favoarea noastra.
----N-ai sa vezi Ark  !
----Poate in alta viata .
----Imi aminetesc de anii '70 cand se vorbea atata de Tratatul de la Varsovia, care mama, mama , ce ne mai apara el de NATO...!!
---Sanchi ! Ne-a aparat de n-a mai ...putut.
---Asha si cu NATO asta : daca vom ramane asha proshti, cand va fi vorba la o adica ,de interesele celor puternici, ne vor strivi ca pe niste larve. Acu' au un pic nevoie de noi, de putintica imagine si tot atata carne de tun...Da' cand li se va scula ideea ca nu mai suntem utili , ca nu mai lingem soft, ci din contra, marele licurici ne va scuipa intre ochi ...
---Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

MrWhite

Citat de la linkul postat de Arckadii:

Citat
2-4 aprilie. De fapt cam 28 martie - 7 aprilie este perioada in care romanilor li se arata cat sunt de insignifianti.
Locuitorii din zona culoarului unic, pe unde vor trece coloanele oficiale, se simt ca la puscarie in propriile lor case.

   Nu cred ca are nimeni nevoie de noi. Penru ca deja ne au de mult ("owned"). Si ar mai fi multe de spus... Bucurestiul se face frumos pt. ei nu pt. noi. Daca din intamplare si noi profitam de asta, a fost cu totul neintentionat. Poate am fost utili putin dupa '89, acum nu mai avem nimic. Si daca a fost comunism, a fost pt. ca "ei" toti asa s-au inteles. Daca a cazut comunismul tot din motivul asta a fost. Restul a fost facut de noi. E  vb. de cozile de topor existente in orice societate, in orice tara.
Ei fac viata urata. Si cei care se vand pe o acadea.
   La nivel macro, UE, NATO si altele nu exista. Exista doar ce a fost intotdeauna. Guvernanti si guvernati. Smecheri si fraieri...


LupinThe3rd

Nu stiu daca locul e aici dar eu am citit si am ras cu lacrimi. Iar comentariile sunt bestiale.
Se inchiriaza pozitie pentru lunesti cu vedere la Casa Poporului.
http://www.boo.ro/2008/03/16/sniper-position-for-rent-during-nato-summit/

jackie28t

#41
Citat din: LupinThe3rd din  01 Aprilie 2008, 16:21:14
Nu stiu daca locul e aici dar eu am citit si am ras cu lacrimi. Iar comentariile sunt bestiale.
Se inchiriaza pozitie pentru lunesti cu vedere la Casa Poporului.
http://www.boo.ro/2008/03/16/sniper-position-for-rent-during-nato-summit/

Lupin,misto misto un articol de nota 10 iar comentariile m-au uns la suflet  :lol: LOL

Urban

Ce tare....presedintele NATO tocmai a rugat frumos reprezentantii media sa paraseasca sala de conferinte pentru a putea incepe Summit-ul...domle, sa ma bata mama lu' Frankfurter cata transparenta....

Comunicat oficial: PRESA NU VA PARTICIPA LA LUCRARILE SUMMIT-ului".....

Noutati: Delegatia Macedoniei se pare ca isi va lua jucariile si va pleca frumos acasa, pentru ca mamica Grecia a zis ca e nesimtita si nu se poate ca Macedonia sa fie invitata sa faca parte din NATO....deci fiecare cu fursecurile lui....

Ar fi un deliciu sa inceapa niste cafteli ca in Parlamentul taiwanez...stiti voi, cu pantofi in gura si palme in cap....

Una peste alta, cei mai fericiti pe perioada Summit-ului sunt cainii comunitari, care le dau cu flit de la distanta celor din Secret Service si nu numai... alo, Primaria....se aude ?

Buna dimineata Bucuresti !  :mrgreen:

Urban

Citat din: Arckadii din  31 Martie 2008, 21:03:08

LASATI SUMMITUL SA SE DESFASOARE ASA CUM TREBUIE (nu ca din cauza voastra nu s-ar desfasura asa cum trebuie insa degeaba va bateti capul. pana la urma poate discutiile lor vor fi si in favoarea noastra. nu mai fiti asa de incuiati. sincer acum. teoria conspiratiei dar pana la un punct. NU EXAGERATI

Ark

Pai ori esti pro globalizare ori contra....hotaraste-te.  :wink:
Doar nu ai impresia ca acolo se discuta despre retete de budinca...

Ba...treziti-va !!!!

MrWhite

Citat
-- Politia romana a aratat lumii intregi ca ordinul e mai tare decat Drepturile Omului sau Constitutia * Organele de ordine au instaurat prezumtia de vinovatie si au tratat cu brutalitate orice persoana cu insemne anti-NATO * Militienii au saltat oameni care nu au comis nici o infractiune

Citat
Politia Romana a reusit sa se faca de rusine pe plan mondial. Zeci de militanti anti-NATO au fost retinuti si dusi la sectie, unii in catuse, fara vreun motiv legal

http://www.ziua.ro/display.php?data=2008-04-03&id=235539

Este si un filmulet acolo.
Libertate te iubim ...