Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

#450
Un "pestilian" si un...Om (vorba lui Adipop)  
si mai jos si un..."serpilian" (ai dracu serpii astia):wink:


Urban

#451
Inana intre doi munti.
Cilindru mesopotamian din hematita, in jurul anului 2330 - 2150 i.Ch (acum apr. 4300 ani)

A fost o data ca niciodata....

Urban

#452
Apropo...desenele sunt copii dupa sigilii originale aflate (daca or mai fi) in muzee.
Unul din ele in poza de mai jos...pe parcurs o sa le postez si pentru celelalte desene.


Nota pt. admin:
Mai lasati si voi mai mult timp la dispozitie pentru modificari, ca sa nu mai postez o mie de mesaje.



Urban

Nu stiu cum am putea interpreta aceasta pictura...poate ma ajuta cineva...

liteady73

#454
Salut Urban !...

Din cate am citit din inscriptii (chirilice amestecate cu grecesti) ar fi o pictura murala care prezinta 4 sfinti : Macarie, Metod, Petru, si (aici nu sant prea sigur) Onofrei.

Dar nu inteleg ce legatura are aceasta fotografie, cu contextul topicului de pana acum.

Urban

Citat din: liteady73 din  18 August 2009, 16:06:20

Dar nu inteleg ce legatura are aceasta fotografie, cu contextul topicului de pana acum.

Modificari genetice...hibridizare...facute de Doamne Doamne.
Hai, forteaza un pic neuronii...

darksid3

Ehe...ar trebui privit totul simplu...fara "darul" logicii de fiecare data :wink:
11.11

Shadowman

Citat din: Urban din  18 August 2009, 12:59:28
Alee procesionala cu...hibrizi.


Citat din: Urban din  18 August 2009, 13:12:44
Alti hibrizi.


Citat din: Urban din  18 August 2009, 13:42:00
Si uite si "pestilienii" de care unii fac misto...
As rade si eu daca nu as sti ca astea au 7300 de ani vechime...
Fumau marihuana taranii de acum 7300 de ani si isi lasau amprentele in pietre ?


  Ce sa mai spun...Dovezi clare ca Narnia a existat !  :rainbow: :star:

   CRONICILE DIN NARNIA




" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

#458
Citat din: Shadowman din  18 August 2009, 19:32:48

 Ce sa mai spun...Dovezi clare ca Narnia a existat !  


Sincer...te compatimesc.
E amuzant modul in care incerci sa spargi o stanca cu un ciob de sticla.
Dar nu ma deranjeaza...asa e, ai dreptate, nimic nu a existat.
Cred ca de la stress mi se trage.
Nu mai am ce sa postez in topicul asta.
Si ca sa nu spui ca te las asa cu ochii in soare uite iti las si o poza a carei jumatati face parte din cercetarile tale mai vechi, ia vezi, seamana una cu alta?....si de unde sunt fiecare ? :-D

Urban

Poza e offtopic dar evidentiaza modul superficial in care tratezi tu toate subiectele (sau aproape toate) de pe forum.

Serban M

#460
Shadowman, ai inceput sa cam duci lipsa de seriozitate; sau forumul asta a devenit pentru tine un spatiu de scuipat seminte cu tenta trollica ?

Urban a postat niste dovezi interesante in ceea ce priveste trecutul nostru indepartat si mai putin cunoscut; chiar nu merita putin interes ?

E foarte usor sa dai cu sutul mereu si oarecum firesc dupa o serie de filme SF holywoodiene si OTV cu lorin fortuna. Dar sa stii ca si astea au un scop, tot cu pescaritul se ocupa; iti recomand totusi un documentar despre Egypt pe care il voi posta acum la sectiunea documentare.

Tayka

URBAN-îþi mulþumesc mult pentru amploarea ºi calitatea rãspunsurilor,ºi chiar dacã unii te mai necãjesc pe forum eu te asigur cã voi rãmâne ucenicul tãu iar tu dascãlul meu.Am înþeles cã hibridarea este motivul neconcordanþei lui Adam în spaþiu ºi timp, acum cred cã voi putea da o replicã unui amic-teolog-care vrea sã-ºi impunã doctrina,.Ar mai fi o problemã rãmasã cea a identitãþii soþiei lui Cain
ori cum îþi mulþumesc mult pentru ajutor.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Serban M

#462
Citat din: Urban din  18 August 2009, 15:35:00
Nu stiu cum am putea interpreta aceasta pictura...poate ma ajuta cineva...

Urban, cred ca in poza respectiva sunt pictati doar niste 'sfinti' mai fanatici la vremea respectiva. Iata ce am gasit :

CitatIar sfântul Macarie Alexandrinul a fost preot al aºezãrilor cãlugãreºti numite Chilii.

El a dovedit liniºte ºi rãbdare deplinã ºi a sãvârºit lucruri mãreþe ºi minuni. De faptele lui cele bune s-a minunat ºi marele Antonie zicând: "Iatã Duhul Sfânt S-a odihnit întru tine, ºi vei fi mai departe moºtenitor al faptelor mele bune". Acest Macarie, când auzea cã cineva a fãcut o faptã duhovniceascã de seamã, umplându-se de râvnã, o îndeplinea ºi el. Astfel, auzind cã monahii de la Tabenisi în tot postul mare mâncau bucate negãtite la foc, s-a hotãrât sã nu mai mãnânce ºapte ani bucate pregãtite la foc, ci numai verdeþuri crude ºi legume muiate. Se lupta sã înlãture ºi somnul: douãzeci de zile ºi douãzeci de nopþi n-a intrat sub vreun acoperãmânt, ci a stat afarã în arºiþa zilei ºi în frigul nopþii. Odatã, fiind necãjit de demonul desfrânãrii, s-a dus într-un pustiu îndepãrtat, unde a stat gol ºase luni ºi unde þânþarii mari ca viespile l-au înþepat cumplit, încât i-au bãºicat tot trupul; iar dupã cele ºase luni, întorcându-se la chilia lui, numai dupã glas a fost cunoscut, cãci trupul i se schimbase, asemãnându-se cu al leproºilor. Odatã, sãpând un puþ, un ºarpe otrãvitor s-a atins de mâna lui; iar el prinzându-l l-a omorât, zicând: "Nefiind trimis de Dumnezeu, cum ai îndrãznit sã te atingi de mine?" Altã datã a intrat în Mãnãstirea Tabenisioþilor, îmbrãcat în haine mireneºti, vrând sã afle cum vieþuieºte fiecare dintre cei de acolo. ªi sosind Postul cel mare, a vãzut la ei purtãri felurite: astfel, unul mânca în fiecare searã, altul la douã, altul la trei, altul la cinci seri; iar alþii, stând toatã noaptea în picioare, a doua zi se aºezau la lucru. Macarie însã, udând mlãdiþe de finic, a stat într-un colt pânã s-au împlinit patruzeci de zile ºi a sosit Paºtile. ªi în toate aceste zile n-a gustat nici pâine, nici apã, nu a fãcut nici îngenuncheri, n-a ºezut, nu s-a culcat ºi nu a gustat nici un fel de hranã, decât numai duminica puþinã varzã crudã. Se mai istoriseºte despre acest sfânt cã odatã, ºezând în ogradã ºi grãind altora lucruri folositoare, a intrat o hienã, aruncând la picioarele sfântului puiul ei orb. Iar sfântul dând cu scuipat peste ochii lui l-a fãcut sã vadã: hiena l-a luat ºi a ieºit afarã. ªi a doua zi dimineaþa a adus grãbitã o piele de oaie fericitului, care a zis cãtre ea: "Eu nu primesc lucruri nedrepte", iar ea plecându-ºi capul a ieºit din ogradã.

Nox

Despre ce spuneam într-un mesaj anterior.

Un raport al UNESCO: ocupația americanã din Irak a provocat stricãciuni majore sitului arheologic al oraºului Babilonului.

http://www.redicecreations.com/article.php?id=7677

Raportul Oficial de pe site-ul UNESCO:
http://unesdoc.unesco.org/images/0018/001831/183134E.pdf
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

darksid3

Pai normal...or fi extras ce aveau nevoie sau au mai distrus niste dovezi si gata.
11.11