Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cautatorul

Citat din: Sirius13 din  21 Mai 2009, 22:28:18
http://www.youtube.com/watch?v=qYUlCKFHeAQ

nu cred in existenta reptilienilor insa vreau o explicatie pentru 0:51, 1:45 si 1:38

Explicatia este in algoritmul de codare video. Se vede jos ca scrisul care se deplaseaza nu este redat/inregistrat corect.
In general algoritmii video de compresie au probleme cand imaginea este mai dinamica (mai ales cand trebuie asigurata o viteza constanta a canalului de date).

Asta este cred eu explicatia.

daniel

cateva lucruri pe care stiinta moderna nu reuseste sa le justifice:

- de ce avem o inima cu 4 camere dar numai 3 artere principale

- de ce sistemul limfatic este identic cu cel reptilian


gaby_em

#407
nu stiu daca ati citit cartea numita "Inuaki, reptilianul din mine",sau daca a mai fost postata, pentru ca nu m-am uitat prin toate raspunsurile acestui topic... dar acolo explica foarte multe despre subiectele discutate aici...inclusiv modificarile genetice s a m d...chiar joi ne spunea profa de bio, cand studiam evlutiile speciilor, ca la oameni emisferele cerebrale erau invers decat astazi, dar acum s-au inversat si emisfera stanga controleaza nervii din partea dreapta si emisfera dreapta pe cei din partea stanga, care e specific reptilelor...

va recomand tuturor de pe acest forum sa cititi cartea in intregime...despre "draconieni", cum l-i se spune pe acest forum, sau annunaki cum sunt numiti de civilizatiile stravechi puteti citi in capitolele de la final, dar e foarte important sa cititi cartea "IN INTREGIME" pentru a intelege deplin sensul acesteia...

download => http://www.savefile.com/files/2114983

as vrea sa stau mai mult de vorba cu "sunt_constient"...idul meu de yahoo este gaby_em23...sunt lucruri care nu pot fi spuse pur si simplu pe un forum de discutie...

daniel

de ce avem un bulb reptilian ... in care "locuieste constiinta" inainte de a fi distribuita emisferelor drepti sau stangi



Seraphim

Inca un link cu un domn care ne face din "ochi" http://www.youtube.com/watch?v=BugI_6Q7sCM&feature=email :-D
Daca acesti domni sunt cu adevarat ceea ce sunt te face sa te gandesti pentru o secunda daca sunt si in romania asemenea personalitati. :-D

Seraphim

Citat din: gaby_em din  25 Mai 2009, 10:33:53
nu stiu daca ati citit cartea numita "Inuaki, reptilianul din mine",sau daca a mai fost postata, pentru ca nu m-am uitat prin toate raspunsurile acestui topic... dar acolo explica foarte multe despre subiectele discutate aici...inclusiv modificarile genetice s a m d...chiar joi ne spunea profa de bio, cand studiam evlutiile speciilor, ca la oameni emisferele cerebrale erau invers decat astazi, dar acum s-au inversat si emisfera stanga controleaza nervii din partea dreapta si emisfera dreapta pe cei din partea stanga, care e specific reptilelor...

va recomand tuturor de pe acest forum sa cititi cartea in intregime...despre "draconieni", cum l-i se spune pe acest forum, sau annunaki cum sunt numiti de civilizatiile stravechi puteti citi in capitolele de la final, dar e foarte important sa cititi cartea "IN INTREGIME" pentru a intelege deplin sensul acesteia...

download => http://www.savefile.com/files/2114983

as vrea sa stau mai mult de vorba cu "sunt_constient"...idul meu de yahoo este gaby_em23...sunt lucruri care nu pot fi spuse pur si simplu pe un forum de discutie...
Iti multumesc pentru aceasta lucrare incredibila.
Chiar daca ar fi o lucrare de fictiune te face intr-un fel sa te simti mandru sa fii roman chiar daca vor fi vremuri grele si vom fi supusi la teste.
Daca mai ai asemenea carti sau orice fel de lucrari as fi recunoscator daca ai impartasi si cu mine  :wink:
Intr-un fel explica de ce nu avem o activitate a fenomenelor paranormale in comparatie cu america.
Multumesc inca odata :-D

alesa_berserk

Buna,
Am citit si eu cartea "Inuaki, reptilianul din mine" si un moment dat David spune ca marile se numesc avata si mi-am adus aminte ca asa se numeau si algele din "Incidentul Isus" sau "Efectul Lazar" de Frank Herbert si Bill Ransom.Erau constiente si comunicau tot telepatic si Nava era un fel de Dumnezeu.Nu stiu,dar prea sunt idei asemanatoare si nu cred ca este o carte care sa dea explicatii la nimic,poate doar posibile raspunsuri.

loreley


     Care  e  diferenta  dintre explicatie  si  raspuns? :-D

alesa_berserk

In principiu nu-mi place sa ma repet...adica sunt sinonime partiale...explicatie-lamurire ceva mai detaliata...raspuns -rezolvarea unei intrebari,situatii etc..ma rog..e o chestie mai subtila...ce vroiam sa arat este faptul ca ce este scris in carte este indoielnic nicidecum cum spune gaby_em "dar acolo explica foarte multe despre subiectele discutate aici".Parctic eu vroiam sa scot in evidenta cuvantul :"posibile".Ma rog..scuze de offtopic si eu zic ca s-a inteles din primul post cam ce vroiam sa zic.

Tayka

Toate bune ºi f. interesante,numai cã nu prea sânt idei proprii,ci doar citate,extrase din cãrþi,filme,sã fie oare de vinã teama de a nu putea da ºi probe care vãd cã se cer imediat ºi pront,pe cînd aºa dacã dai un citat te-ai pus la adãpost de ploaia de comentãri,punând autorul în faþã.Este ºi asta o metodã,
Eu aº îndrãznii totuºi sã întreb dece folosim expresia de extratereºtrii cînd facem vorbire despre -Inuaky,Reptilieni,Pleiedieni,Thiaooubani,Grii,Taucetiansi,Casiopieni,
Arcturieni,Andromedani,etc.etc.cã doar nici noi nu sântem..bãºtinaºi neaoºi ,de pe Terra,ci doar niºte bieþi..refugiaþi politici de pe cea de-a 10 a planetã, de unde strãmoºii stãmoºilor noºtrii au fugit încã de pe timpul marelui rãzboi în care lucifer a fost învins iar armatele sale s-au împrãºtiat prin galaxie,unii au venit pe Terra,ascunzându-se prin mãruntaiele ei (vezi SHAMBALLA)iar mai apoi-întîmplarea face ca ºi prinzonerii de rãzboi sã fie deportaþi tot aici pe Terra
acestora acordânduli-se totuºi dreptul la reabilitare ºi iertare.Deci cei ,care dealungul vremii au devenit-noi oamenii- au trãit ºi încã mai trãim într-un lagãr, ºi sântem f. atent monitorizaþi de cãtre EI dintr-un punct central situat undeva în spatele lunii (care a fost adusã tocmai ptr. a masca POARTA)cunoscutã din strãbuni ca poarta raiului sau curcubeul biblic.Iatã aºa dar dece m-aº încumeta sã afirm cã ºi noi urmaºii- tot de origine extraterestrã sântem- chiar dacã unii
ºi-au fãcut proprietãþi ºi averi pe aici.


Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Serban M

#415
Citat din: Tayka din  17 August 2009, 01:03:45
Toate bune ºi f. interesante,numai cã nu prea sânt idei proprii,ci doar citate,extrase din cãrþi,filme,sã fie oare de vinã teama de a nu putea da ºi probe care vãd cã se cer imediat ºi pront,pe cînd aºa dacã dai un citat te-ai pus la adãpost de ploaia de comentãri,punând autorul în faþã.Este ºi asta o metodã,
Eu aº îndrãznii totuºi sã întreb dece folosim expresia de extratereºtrii cînd facem vorbire despre -Inuaky,Reptilieni,Pleiedieni,Thiaooubani,Grii,Taucetiansi,Casiopieni,
Arcturieni,Andromedani,etc.etc.cã doar nici noi nu sântem..bãºtinaºi neaoºi ,de pe Terra,ci doar niºte bieþi..refugiaþi politici de pe cea de-a 10 a planetã, de unde strãmoºii stãmoºilor noºtrii au fugit încã de pe timpul marelui rãzboi în care lucifer a fost învins iar armatele sale s-au împrãºtiat prin galaxie,unii au venit pe Terra,ascunzându-se prin mãruntaiele ei (vezi SHAMBALLA)iar mai apoi-întîmplarea face ca ºi prinzonerii de rãzboi sã fie deportaþi tot aici pe Terra
acestora acordânduli-se totuºi dreptul la reabilitare ºi iertare.Deci cei ,care dealungul vremii au devenit-noi oamenii- au trãit ºi încã mai trãim într-un lagãr, ºi sântem f. atent monitorizaþi de cãtre EI dintr-un punct central situat undeva în spatele lunii (care a fost adusã tocmai ptr. a masca POARTA)cunoscutã din strãbuni ca poarta raiului sau curcubeul biblic.Iatã aºa dar dece m-aº încumeta sã afirm cã ºi noi urmaºii- tot de origine extraterestrã sântem- chiar dacã unii
ºi-au fãcut proprietãþi ºi averi pe aici.


Neicule ai dat`o tare  :-D

de unde ca era Marduk care a facut pe Kingu si Tiamat scuipa cu flacari si diamant. De unde prizonierii cui ? Annunaki si alte alea; Eu zic ca ai zis bine, prea multa lipsa de dovezi duce la abundenta de idei. Baze prin spatele lui mercur care ne monotorizeaza ?

Eu te intreb serios, de ce atata tam-tam pentru o rasa de prosti cand avem o planeta asa frumoasa si primitoare ?

Tayka

#416
 :Hei tu SIRIUS 13-Ascultã un pik la moºu,m-ai întrebat dece oare atâta tam tam ptr. o grãmadã de proºti ?Pãi aveam ºi noi o vorbã: unde-i lege nu-i tocmealã –ºi dacã la noi legea e tocmealã ei bine la EI legea e..faptã.Nu degeaba zicea Mai Marele LOR cã ºi munþii ºi apele vor trece dar cuvântul meu nu va trece,ºi se pare cã tipul e de cuvânt.Ar mai fi însã o treabã:La o aºa hiper-civilizaþie se cade ºi o justiþie pe mãsurã,ºi pentru ca judecãtorii sã nu cadã vreodatã în pãcatul nedreptei sentinþe-au purces a se afilia la JUSTIÞIA UNIVERSALÃ(un fel de tribunalul de-la Haga)unde se pare cã super computerele au luat locul judecãtorilor.Ori cu aºa justiþie ºi sentinþa e pe mãsurã.Sigur nu vom putea înþelege noi vreodatã dece-i aºa de grea osânda mai ales cã si noi  urmaºii ,urmaºilor,lor iatã mai trebuie sã plãtim pentru pãcatele strãbune.Se pare însã cã spre deosebire de rãzvrãtiþi,nouã ni sa dat totuºi :takeme: :takeme: :takeme: un dram de clemenþã; ni sau acordat legea karmei si liberul arbitru.ªi mai ziceai tu SIRIUS 13,cã Terra e frumoasã-întradevãr e minunatã(eu fiind pescar)
pentru-cã a fost creatã dupã chipul ºi asemãnarea planetei mamã.ªi dacã –cum zici-pe aici e minunat închipuieþi ce o fi pe acolo..acasã la noi..Iar cei care se simt aici ca acasã,vor fi dezamãgiþi constatând, cândva cât de..strãini sânt pe-acest pãmânt. :abduct:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

liteady73

 Salut Tayka !...

Interesant punct de vedere. Atata doar ca frizeaza absurdul. Ai o imaginatie bogata si asta e un bonus. Te poti simti liber in propriile fantasme.

Am observat insa ca se amesteca realul cu imaginarul in topic. Din pacate nu se poate face nimic. Doar zambim si trecem mai departe.

Revenind la topic. Reptilienii, a cata oara, sant emanatiile mintii umane, satula de cotidian. A se vedea curiozitatea celor care acceseaza pe youtube sau aiurea clipuri care prezinta "dovada" (de ordinul milioanelor, poate si mai mult).
Nu exista, nu atat ca nu am vazut eu sau altcineva. Ci doar pentru ca nu exista o astfel de specie din regnul imaginar, bestiar. O metafora. Care unii o iau ad-literam. Unii, mai glumeti chiar produc clipuri mai mult sau mai putin penibile.

David Icke e un fost sportiv care e tolerat in state si in lumea dornica de astfel de povesti. Nu a adus cea mai mica dovada a existentei "reptilienilor extraterestri". De factura extraterestra. Pentru ca nu poate.
Se bazeaza doar pe niste intuitii si ratiuni proprii, foarte intortocheate, in care apropo, iar, paraidolia e metoda prin care el descopera extraterestrii sai. Rai. Ca altfel nu se potrivea cu logica sa, inclusiv propriile credinte. Si a creat un tip nou de secta. Compus din casnice, pensionari si pierde vara.
Clasic.

darksid3

Si societatea tot o secta este....si cum se pot aduce dovezi intr-o lume in care se filtreaza totul prin lobul temporal drept?...e ca si cum i-ai cere cuiva sa-ti demonstreze ca exista culoarea rosie, intr-o camera in care nu exista culoarea aia.
Dovezile poate ca sunt chiar sub nasul nostru dar ignoranta speciei umane nu ne lasa sa "vedem"....preferam sa ne agatam de josul si grosierul materiei. :lol:
Tin sa va amintesc ca omenirea a evoluat prin oamenii care au avut mereu o viziune altfel decat turma. Pana una-alta, suntem prea mici, ignoranti si nestiutori ca sa spunem cu siguranta ca nu exista (reptilieni in cazul asta) doar pentru ca vrem niste dovezi (chiar daca ar exista, pun pariu ca nu ar fi luate in considerare) pe baza unor criterii care se afla in "cercul de valori"...Trecutul ne-a dovedit de atatea ori ca ne inselam constant.
11.11

Urban

#419
Citat din: liteady73 din  17 August 2009, 14:33:19
Reptilienii, a cata oara, sant emanatiile mintii umane...

Oare ?
Parerea mea e ca tratezi un pic prea superficial subiectul asa cum altii tind sa exagereze, ia mai uita-te cu atentie inca o data.Dovezile (imprimate in PIATRA) sunt peste tot, ca nu sunt acceptate, asta se intampla pentru ca nu se integreaza in actuala conceptie a Religiei si a lumii in general despre Umanitate.
Daca si tu accesezi pe YouTube sau in alta parte sperand ca vei gasi ceva, nici nu ma mira raspunsul tau.
Cum vrei sa deosebesti Realitatea de Imaginatie intr-o lume 300% tehnologizata...?
Chiar daca maine cineva filmeaza un reptilian sau un extraterestru "adevarat", probele care sa demonstreze ca filmul a fost falsificat pentru ca nu stiu ce Photoshop poate creea efectul ala sau celalalt, sunt imediat acceptate ca Adevar Absolut.
Ca sa deosebesti realitatea de imaginar zic eu ca trebuie sa cauti un pic mai in urma, adica acum 6-7000 de ani, cand nu era YouTube sau altele....
Toti Zeii civilizatiilor umane au infatisari extraterestre, numai Umane nu....cauta si ai sa iti demonstrezi singur.
Mergand pe principiul ca la vremea aia nu existau linii telefonice intre Europa si America Centrala si nici internet macar, probabil ca un sambure de adevar este si in teoria asta reptiliana.

Lumea e mai "frumoasa" fara "reptilieni", si nu Omul este buricul Universului, chiar daca la prima impresie asa pare