Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

  Poate ca adipop se refera la picturi vechi de 200 000 de ani ...?!? dar m-a intreb daca peste alte sute de ani, vor gasii unmasii nostrii un perete al unei gradinite de copii (bine conservat in timp), pe care sunt pictate scene din"SCUFITA ROSIE", vor crede ca pe timpul nostru lupii dormeau pe pat imbracati cu camasi de noapte si purtau ochelari de vedere? :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Serban M

Citat din: lylyt_ice din  06 Iulie 2008, 18:50:09
  Poate ca adipop se refera la picturi vechi de 200 000 de ani ...?!? dar m-a intreb daca peste alte sute de ani, vor gasii unmasii nostrii un perete al unei gradinite de copii (bine conservat in timp), pe care sunt pictate scene din"SCUFITA ROSIE", vor crede ca pe timpul nostru lupii dormeau pe pat imbracati cu camasi de noapte si purtau ochelari de vedere? :lol:

good point

sa fie vorba de lupilieni ?  :-D

adipop

Citat din: Shadowman din  06 Iulie 2008, 18:35:02
   SENZATIONAL !!! ULUITOR !!! EXTRA-FANTASTIC !!! HIPER-BOMBASTIC !!!  :-o :-o :-o
   Asta da informatie "pivot","ancora","baliza"... 8-) 8-) 8-)
"Civilizatie de acum 200.000 de ani !!!!" Cu aripi !!! :-o :-o :-o
  Informatia e senzationala !!! O descoperire de asemenea natura ar putea rescrie istoria lumii,aici,pe forumul RUFON !!!  :rocket:
  Ne poti oferi mai multe informatii ?   :roll:
  Sau a aparut mirobolanta  stire in ziarul local, intr-o zi de 1 aprilie... ?  :lol:
  Presimt ca afirmatia aceasta va ocupa un loc fruntas in "Topul Bazaconiilor " sau "Top Rusinica" in lipsa dovezilor... :wink:
  :lol: :lol: :lol:

 


Da. N-am dovezi de aratat. Numai ca sunt sigur de asta.
adi

Shadowman

Citat din: adipop din  06 Iulie 2008, 19:28:18
Da. N-am dovezi de aratat. Numai ca sunt sigur de asta.
adi

Incerc sa te cred...Oricum ,e interesanta povetea ta.Diviziunea muncii era prezenta acum 200.000 de ani.Aia,"aripatii" dadeau indicatii pretioase,iar cei fara aripi si pene ,saracii,isi rupeau spinarea pe "plantatiile" "aripatiilor"...Banuiesc ca a izbucnit o rascoala,care a sters urmele "aripatiilor" exploatatori.Cred ca a fost ceva teribil,de n-au ramas urme... :evil: Ma intreb, cum ii exploata pe "oamenii normali"...?  :roll: Carau pietre,culegeau frunze,stergeau aripile exploatatorilor de praf , goneau mustele,ii cautau de paduchi ? Sau lucrau la strung,la polizor,stringeau suruburile navelor spatiale...?  :roll:
Repet,fac eforturi sa te cred...Daca ai de gind sa scrii un scenariu de film,teatru radiofonic ori poveste SF si esti in criza de idei,apeleaza cu incredere la membrii forumului RUFON.  :wink:
Hiperbola e procedeul tau artistic preferat,deci, orienteaza-te spre scrierile de fictiune... :wink:

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

adipop


Shadowman

#365
Citat din: adipop din  06 Iulie 2008, 22:29:38
....

  Ai fi amabil sa dai si explicatia din DEX a acestor "puncte-puncte"...?
  Ori stam de snoave ,caterinca si povesti pe forum...? Si "puncte-puncte"...?
  Astea sunt raspunsuri...? "N-am dovezi de aratat. Numai ca sunt sigur de asta."
  Pai si eu pot spun ca stateau extraterestrii si jucau septica la un pahar de bere acum 1 milion de ani pe platoul Bucegi...
  Ori ca erau fiinte umanoide ,cu aripi de papagal si care purtau pantofi cu tocu' in fata si siret pe talpa.
N-am dovezi,dar sunt sigur de asta,mda...Asa pot spune 1001 de povesti pe forum.
  Daca intrebam de experiente paranormale,de vise care s-au adeverit,de extraterestrii intilniti noaptea intr-un loc izolat,era,poate ,absurd ( in functie de caz...) sa cer dovezi.Dar aici e vorba de altceva,de o "civilizatie de-acum 200.000 de ani."..Sau trebuie sa explic ce inseamna "civilizatie"...? :-D
   E ultimul schimb de mesaje care-l purtam. Imi consum inutil caloriile purtind un dialog...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Kbal

#366
Ce va mai place sa va atacati intre voi ... Am mai spus eu si intr-un alt post ...
Va comportati de parca ati fi intr-o concurenta . O concurenta a personalitatii si a orgoliului .

Cand e unul mai amabil cand e altul ... asa se intampla mereu .:D

Anyway .. sa trec la subiect.
Cred ca am vazut "o tona" de imagini in acest topic , asociate cu conceptul de "reptilieni" si considerate potentiale dovezi ale existentei acestora . Pai nu nu mi s-a parut nimic plauzibil , imagini din desene , soparle prin iarba, imagini antice etc. Pai daca maine ar aparea un nou fenomen "stelienii" ca fiind o rasa extraterestra ce coordoneaza miscarile stelare din univers ... pai primul argument pentru cei creduli cred ca ar fi ca Gigi Becali nu e decat un intermediar  :-D .
Acuma pe bune .. e normal ca oricarui tip de fenomen sa i se gaseasca 1 miliard de asocieri (pur intamplatoare) din viata reala ...iar acestea constituind dovezi plauzibile pentru confirmarea fenomeului ?


Only the best is good enough ...

Shadowman

 
Pentru fanii scriitorului David Icke,care cred ca gusterii si serpalaii intra si extra-terestrii controleaza planeta ,o veste imbucuratoare :
"În luna august (24-27 august ) celebrii scriitori David Icke ºi Frank Hatem vor þine conferinþe în România "
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=5314
http://misa-yoga.blogspot.com/2008/08/programul-conferintelor-invitatilor.html

  Vreme frumoasa si spirala lunga !  :-) Sa speram ca nu vor fi  deranjati de reptilieni,dragonieni,serpilieni si alte creaturi carora li se schimba  fata !  :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

daniel

Toat lumea vrea o poza cu reptilieni :


Uite-o


lylyt_ice

 Hi-hi.....! Astia sunt de-aia mici gri, nu sunt reptilieni... :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

daniel

Citat din: lylyt_ice din  21 August 2008, 02:19:10
Hi-hi.....! Astia sunt de-aia mici gri, nu sunt reptilieni... :wink:
Nu lilith

Sunt 4 dracos

Au in medie 3m 50 cm...


poza e facuta dupa ce s-au teleportat ca sa zic asa din nav aia de deasupra prin fascicolul ala luminos.

Poza e facuta de martorul ocular .

O sa revin cu ceva detalii.

lylyt_ice

  dar penultimul din dreapta...poti sa spui ce vrei, da e prea pricajit pentru 3m50... :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

loreley

Citat din: daniel din  21 August 2008, 02:11:07
Toat lumea vrea o poza cu reptilieni :


Uite-o



Poza   asta   e  facuta  in photoshop? :evil:

daniel

Citat din: loreley din  21 August 2008, 02:29:30
Poza   asta   e  facuta  in photoshop? :evil:
o poza nu poate fi facuta "in" photoshop.

photoshop e un software cu ajutorul caruia se pot altera imagini.

poza e facuta cu un aparat foto.

daniel

The Photo above was sent to me by JAMES CASBOLT along with the following introduction:

"Amazing photo taken by friend Simon Anderson at Goodwood Hill in Chichester last year Alan

"Photo shows a sphere type craft land and a beam of light come from the craft onto the floor. 4 creatures over 12 feet tall then descend from beam onto the ground and walk off to the left.

"Notice the creatures have horns on their heads. This fits the description of the awesome ET life-forms known by the NSA as 'Draconian Raptors'.

"I personally know the man who took the photo and can vouch 100% for it's authenticity.

"Turning up the brightness on screen will help to see ET's"

Kind regards

James Casbolt

******* ******* *******

Upon asking James if anything else occured with the aliens that his friend may have reported to him, he said:

"He is very secretive about what actually went on that night.

"He had a longe range camera and is very far away ( I'm sure distance ).

"Him and his girlfriend taken out of their van whe driving at night after this and Simon was taken to TRAPDOOR NSA underground facility in Wales by helicopter after this.

"TRAPDOOR is a bio-genetics facility simillair to Dulce."