Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DepthOfField

elementul reptilian ca si posesor al puterii absolute, si ca element de control, este subtil , chiar suliminal, transmis pe toate caile, chiar si sub forma unor nevinovate benzi desenate:

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

DepthOfField

Adevarata lor forma poate fi depistata de sufletele care au reusit cumva sa se trezeasca. Cine a reusit sa le vada adevarata fata, nu mai poate fi manipulat asa usor. Exista suficiente cazuri credibile de martori care reusesc sa detecteze cu usurinta daca cel din fata lui este reptilian peste 80% (si in acest caz ii va vedea adevarata infatisare), sau doar 10..20%, (sub aceasta limita elementul reptilian nu poate fi detectat). Din pacate, reptilienii activi, influenteaza de la elitele conducatoare (sefi, directori, lideri, parlamentari etc):



dar paraziteaza chiar si nenumarati oameni de rand, existand relatari credibile in acest sens:

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

DepthOfField

totusi, exista elemente subtile de identificare a reptilienilor, un mic ghid comprehensiv fiind de exemplu acesta:



CitatTop 5 reasons to suspect your new Prime Minister is a Reptilian:

5. They are in the Labor Party
4. Lose puffy skin hiding the true form beneath
3. Worn down teeth from chewing on tasty human brains
2. Ability to brainwash and control young or less anlytical minds

And the number on reason to suspect your new Prime minister is a Reptilian:

1. Occasional flashes of orange, animal like, eyes

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

DepthOfField

asistam in prezent la o invazie a altei rase de reptiloizi, si, la ora actuala se duce un adevarat razboi fara stirea noastra intre mai multe rase concurente.





deocamdata atat cu documentarea, in masura timpului liber o sa caut si alte surse adiacente.
Noapte buna tuturor.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Nox

#349
Sevastase, uite ceva constructiv...

Un lucru pe care îl ºtiu ºi care are legãturã atât cu reptilele cât ºi cu oamenii este complex reptilian (sau complexul-R).

http://en.wikipedia.org/wiki/Reptilian_brain

De la wikipedia citire ºi traducere:

"Complexul reptilian este cea mai veche partea a creierului."

"Acest complex (complexul-R / complexul Reptilian) este responsabil pentru furie, xenofobie ºi rãspunsul luptã/zbor (nu ºtiu care e traducerea exactã în limbajul de specialitate). Adesea complexul-R poate prelua controlul asupra funcþiilor raþionale ale creierului ºi poate duce la un comportament primitiv, impredictibil chiar ºi în cele mai conºtiente creaturi, inclusiv în oameni. Un neo-cortex sãnãtos ºi bine dezvoltat poate monitoriza activitatea complexului-R în fiinþele conºtiente."

Aºadar cum toþi avem acest complex reptilian în structura creierului nostru, toþi suntem reptilieni mai mult sau mai puþin, inclusiv tu Sevastase. S-a mai zis acest lucru, aici pe topic, dar cum repetiþia e mama învãþãturii, mai zicem o datã.

Parcã ziceai cã te enervezi uºor, deci sã înþeleg cã eºti mai reptilian decât noi, sau cum?!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

sevastase

#350
am dezvoltat intr-un topic deja "creierul reptilian"  Daca citesti posturile mele o sa vezi ca intru in foarte multe detalii. Deci nimicnou. Si pentru a mia oara, winkipedia este ceamai puerila sursa de info.

Inca ceva...daca vrei sa vezi cata reptila avem sau nu in noi, ar trebui sa te uiti la sange, mai precis la factorul rh, adica factorul rhesus....oamenii sunt de 2 feluri, rh negativ sau +.

Inca o data : liniile genealogice hibride sunt  cultivate de mii de ani. Este una din metodele folosite sa ne controleze societatea.

uitativa atenti la poza asta ? Vedeti ceva uman in ea ?


sevastase

Inca ceva semnificativ : rasa umana a fost creata mai intai pe marte apoi pe pamant. La randul lor, reptilienii au ajuns mai intai pe Marte, si apoi pe Pamant. Cea mai mare p[opulatie reptiliana se afla pe Venus. Exista 7 rase reptiliene si nu sunt toti prieteni la catarama asa ca traiesc in comunitati separate. Pe Venus. Nu din intamplare au fost fotografiate cele 7 structuri semisferice pe Venus, structurile semisferice fiind specifice culturii draco.


DepthOfField

#352
Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 08:14:59

uitativa atenti la poza asta ? Vedeti ceva uman in ea ?



nu, intr-adevar, nu se vede nimic uman. Seamana vag cu o baba a carei piele zbarcita aduce clar cu pielea de reptilian adolescent.
Dealtfel este evident ca, de exemplu, dintii nu sunt naturali.
Adevarata fata a doamnei este asta:

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

sevastase

ciuciuletese pare mie ? sau ai inceput sa cedezi mental ? imi inchipui cum lovesti frustrat si nervos in tastatura.. :lol: :lol: :lol:


DepthOfField

off-topic

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 09:08:09
ciuciuletese pare mie ? sau ai inceput sa cedezi mental ? imi inchipui cum lovesti frustrat si nervos in tastatura.. :lol: :lol: :lol:


dimpotriva, chiar am tras niste portii de ras in ultima vreme, dar, nu inteleg  :? de ce ma intrebi despre starea mea de spirit.
Poti detalia?
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

LupinThe3rd

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 08:26:05
Inca ceva semnificativ : rasa umana a fost creata mai intai pe marte apoi pe pamant. La randul lor, reptilienii au ajuns mai intai pe Marte, si apoi pe Pamant. Cea mai mare p[opulatie reptiliana se afla pe Venus. Exista 7 rase reptiliene si nu sunt toti prieteni la catarama asa ca traiesc in comunitati separate. Pe Venus. Nu din intamplare au fost fotografiate cele 7 structuri semisferice pe Venus, structurile semisferice fiind specifice culturii draco.


Structurile semisferice apar mai ales pe diversi munti ai plantei Venus.

valmigliore

   Ati auzit ca omu' se trage din iepuri uriasi ,nu?!! ....Cum? Nu?Imposibil sa nu! ...Daca chiar nu ati auzit va spun eu ca asa e...se trage din iepuri, de fapt iepuroi! Ca asa zicea o carte veche ,un manuscris datand de prin anul 3500 ani B.C., serios!

    Subiectele sunt frumoase pe forumul asta si orice ocazie de a scrie ceva nou e binevenita sa dezvolte alte noi subiecte si sa le dezbata dau ocazia la controverse si uneori la mult umor . Sunt de acord cu multe treburi din ce se scrie pe forum, dar multi bat campii,arunc cate o piatra dar nu stiu cate capete sparg, iar tot mai multi care habar nu au cu ce se mananca toata treaba asta chiar ii cred si mai rau ii sustin pe acesti vulpoi, iar cei destul de vulnerabili isi pierd credinta in biserica si in Dumnezeu si asa destul de fragila la unii.Notiunile nu le mai sunt clare, sunt debusolati si se ratacesc pe drum.
    PS: si dracul crede in Dumneseu si e cel mai mare teolog cunoaste scripturile pe de rost, dar nu face cum spun ele, face tocmai invers.Acum in timpurile astea este un tolerat de Dumnezeu, mai poate ispiti si duce lumea in eroare dar nu ptr mult timp, iar el stie asta. Invidia fata de noi atinge cote mari ,vrand sa-i demonstreze lui Dumnezeu ca nu meritam cu nici un chip ceea ce El ne-a promis, astfel incearca prin orice mijloace (filmuletze gen  zeitgheiste) sa duca lumea in anatema

lylyt_ice

 Si care.i diferenta intre draci, demoni, tapi, iluminati, masoni...si "REPTILIENI"? Eu vad ca nu s-a inteles ca de fapt, ca acesti "reptilieni" sunt cei despre care suntem avertizati si in cartile crestine... creaturile care domina pamantul, dar unii ii vad sub aceasta forma reptiloida...nu cred ca s-a inteles de fapt adevaratul mesaj al celor care incearca sa ne explice cine sunt de fapt "ingerii decazuti" despre care se spune in BIBLIE! E un subiect mai complicat, dar cine are dorinta de a-l studia o poate face...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

valmigliore

   Asa e Lyly , iti dau foarte mare dreptate, si eu cred ca acei reptilieni sunt creaturi demonice, care este scopul lor? Daca ar fi sa ne luam dupa scrierile sfinte, e clar ca activitatea lor e una ostila fata de pamanteni.Ce beneficii au ei ca sa ne ajute? Nu prea cred ca au vreun motiv intemeiat ca sa ne ajute in evolutie.Tehnologia e paguboasa de cele mai multe ori, si autodistrugatoare (vezi Atlantida),avem tehnologie complexa dar ineficienta care poate fi fatala( Cernobal, poluare) plus ca mai este folosita si pentru distrugere in masa. Rolul unor asa zise civilizatii de alieni care sunt pe pamant si colaboreaza cu anumite guverne puternice, este acela de a manipula masele, si de a face un schimb de marfuri, la prima vedere ceea ce ne dau ei ar fi valoros pentru intregul sistem dar pe de alta parte distruge anumite parti din sistem( tehnologie militara).
   Stiu ca nu am spus ceva nou dar asta e parerea pe care o impartasesc cu alti utilizatori ai acestui forum.E greu ca cineva sa combata aceasta teorie.

Shadowman

#359
Citat din: adipop din  28 Martie 2008, 00:17:45
Acum doi ani, langa Craiova, unde erau zidurile Pelendavei, a fost descoperita o alta civilizatie de acum 200.000 de ani. Erau  " oameni " care avea aripi. Acestia foloseau ca sclavi, oamenii normali, adica pe aceia care nu aveau aripi.
adi

   SENZATIONAL !!! ULUITOR !!! EXTRA-FANTASTIC !!! HIPER-BOMBASTIC !!!  :-o :-o :-o
   Asta da informatie "pivot","ancora","baliza"... 8-) 8-) 8-)
"Civilizatie de acum 200.000 de ani !!!!" Cu aripi !!! :-o :-o :-o
  Informatia e senzationala !!! O descoperire de asemenea natura ar putea rescrie istoria lumii,aici,pe forumul RUFON !!!  :rocket:
  Ne poti oferi mai multe informatii ?   :roll:
  Sau a aparut mirobolanta  stire in ziarul local, intr-o zi de 1 aprilie... ?  :lol:
  Presimt ca afirmatia aceasta va ocupa un loc fruntas in "Topul Bazaconiilor " sau "Top Rusinica" in lipsa dovezilor... :wink:
  :lol: :lol: :lol:

 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY