Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

prosecco

Citatsemnificaþia plenarã ºi ascunsã a legendei lui Prometeu

care e aia? :lol:

stai sa ghicesc..are de-a face cu reptilele

sevastase


sevastase


prosecco

#108
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sevastase....no comment

s-a discutat de enspe mii de ori de pozele astea cu scheleti de giganti ,am crezut ca e un subiect inchis,dar mai apare cate un fecior de crai caruia trebuie sa-i desenezi realitatea :SUNT FACUTE IN PHOTOSHOP...ADICA TRUCATE ....

am trait sa o vad si pe asta :lol:

si ce vrei sa demonstrezi cu tatuajele la oamenii astia?i-a arata si pe discovery!au probleme cu capul,au nu stiu ce boala,nimic mai mult for God sake

sevastase

Citat din: prosecco din  27 Martie 2008, 22:51:50
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sevastase....no comment

s-a discutat de enspe mii de ori de pozele astea cu scheleti de giganti ,am crezut ca e un subiect inchis,dar mai apare cate un fecior de crai caruia trebuie sa-i desenezi realitatea :SUNT FACUTE IN PHOTOSHOP...ADICA TRUCATE ....

am trait sa o vad si pe asta :lol:

si ce vrei sa demonstrezi cu tatuajele la oamenii astia?i-a arata si pe discovery!au probleme cu capul,au nu stiu ce boala,nimic mai mult for God sake
expresia corecta e "for god'S sake "

nu demonstrez nimic. Dau exemple ale motivului reptilian in societatea noastra...nu iti place ce postez...nu mai apasa petopicul meu

antoniu

daca este sa ma consider partas la o masa rotunda, sau un forum deliberativ pe aceasta tema ,nu pot spune decat ..:PAS...

StarDust

Citat din: askey din  27 Martie 2008, 14:12:18
Stardust, daca ai creier, foloseste-l si nu veni cu explicatii puerile .... pe Discovery sunt foarte multe documentare care trateaza superficial si chiar tendentios anumite subiecte. Cum poti sa aberezi ca zeii-reptile au aparut din cauza ca niste "savanti nebuni din antichitate" au reconstruit fizionomia dinozaurilor pe baza fosilelor gasite, si apoi, culmea, i-au zeificat ?
Deci, in opinia ta, "askey" cu creier, Discovery Channel e mai putin credibil decat aberatiile cu reptilienii...!!! In fine, eu nu mai am nimic de comentat, mi-am expus parerea, fie ca iti place sau nu... inca ceva... eu nu am pomenit de "savanti nebuni din antichitate" nicaieri! de unde ai scos-o? Cred ca iti place mult sa iti "colorezi astfel afirmatiile in dorinta de a convinge lumea de justetea afirmatiilor tale...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

sevastase

      Stati in cur cu nepasare , spargeti seminte in timp ce sunte-ti manipulati cu sfori de altii, munciti pentru altii, respectati niste reguli aberante, traiti intr-o societate deoipocrizie si o cruzime inimaginabila, multumiti sa va complaceti in jegul cotidian.

      Eu am de gand sa imi cresc copiii intr-o societate libera, egala, plina de dragoste si compasiune, fara boli, tristete, cruzime, si  perversiuni ale spiritului uman.

      Nu stiu de voi, dar mie nu imi sta bine in stomac faptul ca liderii summitului de la Bucuresti sunt niste criminali pedofili care se ocupa cu omoruri, manipulari si trafic de droguri. Nu va place ce va spun ? ....sper sa nu va placa!

      Data viitoare cand va treziti veseli dimineata ganditiva la copilul care tocmai a murit in acel minut, sacrificat intr-un ritual satanic bineinteles nu inainte de a fi torturat putin pentru un surplus de adrenalina, doar unul dintre miile sacrificate anual. 

      Am ajuns mai oi decat oile. Macar alea au nevoie de un caine sa le tina in frau. Noi am ajuns la performanta sa ne tinem unii pe altii in frau. Doamne fereste sa apara un nebun care sa afirme ca e ceva neinregula cu minunata noastra existenta, sau care sa il contrazica pe costel aka lupica al treilea care in timpul liber joaca dungeons si dragons si face stouri pe rufon, ca imediat sarim cu gura pe el.


     Daca arata a cacat, miroase a cacat, cu siguranta asta e! Nu mai cereti de la mine pagini intregi de analiza si referate stiintifice care sa analizeze natura masei maronii usor spiralata. Uitati-va si voi in jur sau trageti aer in piept ca suntem IN MIJLOCUL GROPII CU RAHAT! Numai nu va dati seama ca e raghat pentru ca toatea viata ati trait in el, l-ati respirat si l-ati mancat.

     Iar cineva ca mine care vine si va spune ca e cah! si nu e bun, ma luati la misto ca aberez. Singurul misto de facut e la cat suntem deimbecili si la cat de usor ne lasam manipulati ba mai mult, chiar o facem de buna voie.

     Ok! Cam atat! Ma duc sa imi fac floricele si sa ma uit la un film (They Live)

     

adipop

Citat din: sevastase din  28 Martie 2008, 00:03:22
      Stati in cur cu nepasare , spargeti seminte in timp ce sunte-ti manipulati cu sfori de altii, munciti pentru altii, respectati niste reguli aberante, traiti intr-o societate deoipocrizie si o cruzime inimaginabila, multumiti sa va complaceti in jegul cotidian.

      Eu am de gand sa imi cresc copiii intr-o societate libera, egala, plina de dragoste si compasiune, fara boli, tristete, cruzime, si  perversiuni ale spiritului uman.

      Nu stiu de voi, dar mie nu imi sta bine in stomac faptul ca liderii summitului de la Bucuresti sunt niste criminali pedofili care se ocupa cu omoruri, manipulari si trafic de droguri. Nu va place ce va spun ? ....sper sa nu va placa!

      Data viitoare cand va treziti veseli dimineata ganditiva la copilul care tocmai a murit in acel minut, sacrificat intr-un ritual satanic bineinteles nu inainte de a fi torturat putin pentru un surplus de adrenalina, doar unul dintre miile sacrificate anual. 

      Am ajuns mai oi decat oile. Macar alea au nevoie de un caine sa le tina in frau. Noi am ajuns la performanta sa ne tinem unii pe altii in frau. Doamne fereste sa apara un nebun care sa afirme ca e ceva neinregula cu minunata noastra existenta, sau care sa il contrazica pe costel aka lupica al treilea care in timpul liber joaca dungeons si dragons si face stouri pe rufon, ca imediat sarim cu gura pe el.


     Daca arata a cacat, miroase a cacat, cu siguranta asta e! Nu mai cereti de la mine pagini intregi de analiza si referate stiintifice care sa analizeze natura masei maronii usor spiralata. Uitati-va si voi in jur sau trageti aer in piept ca suntem IN MIJLOCUL GROPII CU RAHAT! Numai nu va dati seama ca e raghat pentru ca toatea viata ati trait in el, l-ati respirat si l-ati mancat.

     Iar cineva ca mine care vine si va spune ca e cah! si nu e bun, ma luati la misto ca aberez. Singurul misto de facut e la cat suntem deimbecili si la cat de usor ne lasam manipulati ba mai mult, chiar o facem de buna voie.

     Ok! Cam atat! Ma duc sa imi fac floricele si sa ma uit la un film (They Live)

     

Acum doi ani, langa Craiova, unde erau zidurile Pelendavei, a fost descoperita o alta civilizatie de acum 200.000 de ani. Erau  " oameni " care avea aripi. Acestia foloseau ca sclavi, oamenii normali, adica pe aceia care nu aveau aripi.
adi

LupinThe3rd

#114
Citat din: sevastase din  28 Martie 2008, 00:03:22
      Stati in cur cu nepasare , spargeti seminte in timp ce sunte-ti manipulati cu sfori de altii, munciti pentru altii, respectati niste reguli aberante, traiti intr-o societate deoipocrizie si o cruzime inimaginabila, multumiti sa va complaceti in jegul cotidian.

      Eu am de gand sa imi cresc copiii intr-o societate libera, egala, plina de dragoste si compasiune, fara boli, tristete, cruzime, si  perversiuni ale spiritului uman.

      Nu stiu de voi, dar mie nu imi sta bine in stomac faptul ca liderii summitului de la Bucuresti sunt niste criminali pedofili care se ocupa cu omoruri, manipulari si trafic de droguri. Nu va place ce va spun ? ....sper sa nu va placa!

      Data viitoare cand va treziti veseli dimineata ganditiva la copilul care tocmai a murit in acel minut, sacrificat intr-un ritual satanic bineinteles nu inainte de a fi torturat putin pentru un surplus de adrenalina, doar unul dintre miile sacrificate anual. 

      Am ajuns mai oi decat oile. Macar alea au nevoie de un caine sa le tina in frau. Noi am ajuns la performanta sa ne tinem unii pe altii in frau. Doamne fereste sa apara un nebun care sa afirme ca e ceva neinregula cu minunata noastra existenta, sau care sa il contrazica pe costel aka lupica al treilea care in timpul liber joaca dungeons si dragons si face stouri pe rufon, ca imediat sarim cu gura pe el.


     Daca arata a cacat, miroase a cacat, cu siguranta asta e! Nu mai cereti de la mine pagini intregi de analiza si referate stiintifice care sa analizeze natura masei maronii usor spiralata. Uitati-va si voi in jur sau trageti aer in piept ca suntem IN MIJLOCUL GROPII CU RAHAT! Numai nu va dati seama ca e raghat pentru ca toatea viata ati trait in el, l-ati respirat si l-ati mancat.

     Iar cineva ca mine care vine si va spune ca e cah! si nu e bun, ma luati la misto ca aberez. Singurul misto de facut e la cat suntem deimbecili si la cat de usor ne lasam manipulati ba mai mult, chiar o facem de buna voie.

     Ok! Cam atat! Ma duc sa imi fac floricele si sa ma uit la un film (They Live)

     

Vezi ca esti offtopic la topic-ul tau :  :evil: ... Nu vrei sa te intorci la subiect?  :evil:
Vreau sa iti aduc aminte ca eu nu am zis ca mananci rahat si alte chestii de genul si nici nu imi doresc sa ma cobor la nivelul asta...  Distanta de la hilar la penibil e mica si am impresia ca tocmai te pregatesti sa o parcurgi dintr-un salt. E pacat si e semn ca ai nervii slabi... nu e bine. Stai calm ca iti faci rau cu mana ta. Vezi ca eu sunt ardelean :D asa ca e destul de greu sa ma scoti din pepeni.
ps pentru restul: scuzati offtopicul

askey

Citat din: StarDust din  27 Martie 2008, 23:40:07
Deci, in opinia ta, "askey" cu creier, Discovery Channel e mai putin credibil decat aberatiile cu reptilienii...!!! In fine, eu nu mai am nimic de comentat, mi-am expus parerea, fie ca iti place sau nu... inca ceva... eu nu am pomenit de "savanti nebuni din antichitate" nicaieri! de unde ai scos-o? Cred ca iti place mult sa iti "colorezi astfel afirmatiile in dorinta de a convinge lumea de justetea afirmatiilor tale...

Dupa parerea mea, documentarele de pe Discovery sunt la fel de credibile ca si restul. Au insa o caracteristica, sunt facute in asa fel incat sa nu zgandare prea tare versiunile "oficiale" ale povestilor. Ar fi multe de spus dar nu vreau sa intru in detalii.

Stardust, iata ce scriai intr-un post anterior:
Citat din: StarDust din  27 Martie 2008, 13:33:36
Reptilele, sunt omniprezente, si de aceea nu ma mira de loc ca datorita infatisarii lor, au fost primele fiinte carora li s-a atribuit calitati "negative". Au aparut apoi legendele... povestile care atunci, tineau loc de religie, oamenii trebuiau speriati cumva...(masele). Stiti cum au aparut legendele dragonilor nu? Oamenii, gaseau si in trecut, in special in Asia, oase de dinozaur, fosilizate, binenteles oase apartinand unor specii diferite... Oamenii de atunci, au incercat ei sa le puna cumva cap la cap, si imaginatia lucra din plin... va dati seama... si uite asa, au aparut si Dragonii... In rest, in zilele noastre, se exagereaza din plin... Se fac bani pe carti, etc...
Parerea mea...

textul subliniat l-am perceput ca si : savanti nebuni din antichitate  :-D ... dupa parerea ta nu are aceeasi nuanta ?

Citat din: StarDust din  27 Martie 2008, 13:57:55
Scuze, ma faci sa rad... urmareste un anumit documentar pe Discovery Channel, referitor la Dragoni, apoi mai vorbim, care scrie aici despre lucruri copilaresti, si care vorbeste nedocumentat...
Cat despre pesti, nu aveau cum sa le atribuie oamenii roluri malefice, traiesc in cu totul alt mediu...

Poate ne spui cum se numeste documentarul acela de exceptie, sau fa macar un scurt rezumat din aducere aminte... cat depre pesti ... alt mediu ... mda, ai dreptate... atunci hai sa luam insectele, furnici ? albine ? banalii gandaci de bucatarie ? paianjenii ? ... toate la un loc nu provoaca atata repulsie pe cat o fac reptilele ... si nu ma refer la fobii, e vorba de frica ancestrala cu care tu nu esti de acord.
Stardust, eu nu am sustinut ca sunt adeptul conspiratiei reptiliene, am zis cu totul altceva:
1. candva la inceputurile omenirii s-au intamplat niste lucruri teribile intre oameni si reptile
2. pentru ca umanitatea sa venereze ceva, prima conditie este ca acel ceva sa fie perceput ca superior omului
3. in mitologiile popoarelor exista zei-reptile
Concluzia mea ? Au existat reptile inteligente  :-D ... Daca exista si azi ? Se poate, de ce ar fi imposibil ? ... Oricum la implicarea reptilelor in cotidian, Sevastase e mult mai documentat ... pur si simplu pe mine nu m-a interesat subiectul
Stardust,  cred ca ti-am raspuns la tot. Daca te consideri jignit, imi cer scuze pentru indispozitiile cauzate  :wink:




sevastase

#116
Citat din: LupinThe3rd din  28 Martie 2008, 00:22:00
Vezi ca esti offtopic la topic-ul tau :  :evil: ... Nu vrei sa te intorci la subiect?  :evil:
Vreau sa iti aduc aminte ca eu nu am zis ca mananci rahat si alte chestii de genul si nici nu imi doresc sa ma cobor la nivelul asta...  Distanta de la hilar la penibil e mica si am impresia ca tocmai te pregatesti sa o parcurgi dintr-un salt. E pacat si e semn ca ai nervii slabi... nu e bine. Stai calm ca iti faci rau cu mana ta. Vezi ca eu sunt ardelean :D asa ca e destul de greu sa ma scoti din pepeni.
ps pentru restul: scuzati offtopicul

  Postul meu nu avea nici o legatura cu tine sau ceva ce ai spus tu. Te flatezi singur. Numele tau era acolo pur intamplator si impersonal. Era vorba de o metafora a timpurilor pe care le traim si a mediului ce ne inconjoara (la figurat). In rest, sunt foarte calm ( vad ca ma tot atentionezi sa stau calm, linistit, sanu ma agit ). Mi-ar face chiar placere sa contribui cu ceva constructiv la acest topic, avand in vedere ca ne priveste pe toti ca rasa, si in particular ca indivizi.

  De unde esti este complet irelevant, asa ca ardelean sau new york-ez pentru mine tot acelasi esti.

  In afara de niste incercari esuate de a fi ironic sau jigniri care se doreau voalate nu gasesc nimic in posturile tale decat faptul ca admiri un pedofil care omoara copii, un individ direct responsabil de genocide in Bosnia, Africa, si altele.



  O intrebare la care poate faci efortul sa imi raspunzi sincer: daca ce spun eu ar fi adevarat ce ai face ? 

LupinThe3rd

#117
Sevaste, am revazut topic-ul. Sincer nu aduci nici un argument clar si concis. Aduci inclusiv poze facute in PhotoShop dupa care o dai cotita. Per moment am vazut ca ai 3 directii majore in care te duci: reptilienii, pedofili si societatea piramidala care nu e specifica omenirii cae ar trebui sa traiasca in comunitati. Sincer cred ca e vorba de obsesii si de neadaptare. Cred ca ar trebui sa discuti cu un psihanalist. E un sfat... 
Nu am gasit nici un argument solid, doar chestii copiate sau o constructie viol a limbii latine care impreuna cu faptul ca ar trebui sa traim in comunitati fericiti sunt dupa parerea mea singurele chestii scrise. Aia cu limba latina e o prostie imensa.  Se mai aduca figurile de stil cu rahatul. Probabil o sa ma retrag din acest topic, pentru ca consider ca este rezultatul unor obsesii: reptilieni, pedofili, fixatie ca societatea piramidala nu e facuta de om care trebuie sa traiasca in turme. Sincer ultima chestie indica faptul ca habar nu ai de sociologie si de psihologie si ca cred ca nu ai vazu niciodata faptul ca copii sunt posesivi si ca la varste mici deja se organizeaza ierarhic si piramidal... Toti copii care traiescu cu alti copii, fara sa fie reptilieni la un moment dat se autoroganizeaza ierarhic piramidal. Auto-organizarea este specific umana iar turma este specific animala... Deci pune mana si citeste sau prieveste in jur....

LupinThe3rd

Citat din: sevastase din  28 Martie 2008, 00:03:22
     Ok! Cam atat! Ma duc sa imi fac floricele si sa ma uit la un film (They Live)     
&
CitatAtunci cand visam, daca ai masura frecventa si originea undelor cerebrale,ai observa ca e aceeasi ca si atunci cand ne uitam la un film. Industria cinematografica si televiziunea nu este controlata doar de illuminati reptilieni....ea a fost CREATA de ei. Illuminati sunt controlati de caracteristici ale creierului lor reptoid, si in acelasi mod controleaza umanitatea folosind acelasi mecanism. Un fel de hipnoza in masa...intelegi ? ...mesaje subliminale...care se adreseaza subconstientului ( partea instinctiva sau creierul reptilian ) ... si ne determina comportamentul ... in timp ce noi suntem hipnotizati depovesti cu valoare artistica.

Concluzie: esti hipnotizat in masa, ai comportament determinat samd.   In concluzie conform teoriilor tale esti controlat de reptilieni . Cum esti anti-reptilian rezulta dar controlat de reptilieni esti un fel de paradox de genul cretanului. Incearca sa fi consistent in idei...

sevastase

   Tie tot nu iti intra in cap ca acest topic iti depaseste puterea de intelegere ? Citese toate referintele pe care tile dau eu acum, uita-te la toate documentarele pe care le gasesti pe subiect, citeste tot ce face referinta la reptilieni, citeste de asemenea biblia, Q'ran-ul, Toate textele mitologice pe care le gasesti, Popol Vuh, Mahabharata, Cartea mortilor, etc, citeste-l pe Fitz Springmeier, citeste cateva mii depagini de documente oficiale....etc....etc....etc.

Cand esti mai pregatit, tinete de scaun si citeste Cathy O'brien, ascult-o pe Arizona Wilder,

David Icke
Michael Tsarion
Immanuel Velikovski
David Radius Hudson
Mark Phillips
Matthew Delooze
Alex Jones
  Evita-i pe 
Zacharia Stichin ( reptilian)
Laurence Gardener (reptilian)


Cand detii cheia pt a descifra mesajele ascunse, reia din nou toate temele familiare din viata ta de la tv, filme, desene animate, arhitectura, reclame, curente sociale (punk, goth, grunge), politica, religie, finante, geografie, istorie,  medicina, nutritie, moda, etc, etc, etc.....
 

Dupa ce termini toate astea, vreo 10 ani sau mai mult, vino inapoi pe rufon, si dati cu parerea din nou, macar atunci vei putea vorbi in cunostiinta de cauza.....

Sa faci misto si sa denigrezi e usor. Sa ii inveti pe daltonisti ca tine sa citeasca semaforul e mai greu.