Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

askey

Citat din: Cyberdog din  27 Martie 2008, 17:09:13
Reptilienii exista. Ei traiesc intr-o comunitate deschisa si folosesc urmatorul simbol:



Daca se accepta ipoteza de mai sus, atunci eu ma pot considera ca fiind un vechi reptilian.

ce misto ... Suse are Beryl ?   :wink:

sevastase



Cel putin 5 tipare comportamentale isi au originea in creierul reptoid sau reptilian. Prin prisma comportamentului uman, noi regasim expresii ale acestor comportamente in :

  - comportament obsesiv - compulsiv
  - ritualuri obiceiuri ticuri tabieturi zilnice si superstitii
  - o conformare slavagista la modul traditional de a face ceva ( tip " ca asa se face din totdeauna " sau " asta e traditia " )
  - repetarea unor obiceiuri intr-un cadru ceremonial
  - supunearea la traditie sau vechi fie ca e vorba de lege, religie sau cultura
  - reactia la reprezentari simbolice fie culori fie ciudatenii
  - deceptia ca si concept si definitie

Filmele, jocurile electronice si emisiunile TV ca si visatul, sunt caracterizate de acelasi tip de unde cerebrale si isi au oricinea ghici unde ? IN CREIERUL REPTILIAN.


askey

Citat din: sevastase din  27 Martie 2008, 17:31:04
...
Filmele, jocurile electronice si emisiunile TV ca si visatul, sunt caracterizate de acelasi tip de unde cerebrale si isi au oricinea ghici unde ? IN CREIERUL REPTILIAN.
...
Adica... ?

Cyberdog

Citat din: askey din  27 Martie 2008, 17:28:22
ce misto ... Suse are Beryl ?   :wink:

Nu are by default dar se poate instala prin doua click-uri....

sevastase

#94
Citat din: LupinThe3rd din  27 Martie 2008, 17:19:21
Prefer Diplomatia lui Kissinger. Daca reusesti sa spui cu cuvintele tale fara sa dai cu copy+paste ar fi interesat sa vorbesti despre teze,antiteze si sinteze, vorba lui Fichte. Din pacate prefer nu domn numit Gödel si nu alt domn numit Turing

Copy paste ? acum vorbesti engleza cu mine ? ....



Let me beam u back on planet Earth little fella. First off, ninety percent of what I write is my own interpretation of my own translation of what brighter minds reverberated on paper when they wrote what they thought. I suggest u relax and take it easy because I coud ride your assinine self all the way to the moon and back. Like the majestic one, his "AIRness", said at a press conference while being the Wizard's president still " I think u have a gut in your feeling..." if you can catch my drift....or his for that matter. Daca nu intelegi ce am vrut sa spun, iti pot traduce si chiar interpreta si scrie asa cum fac cu majoritatea lucrurilor pe care le scriu pe acest forum. Daca ce scriu eu te face sa gandesti si sa cauti e bine. Daca nu, nu iti face probleme. " Let bygones be bygones and you can get the hell on and so on and so on " ( Big Boy, Outkast, Miss Jackson )

sevastase

#95
Kissinger e un criminalin serie, pedofil, si absolut dominat si posedat de o entitate reptiliana. Kissinger nu e om. Cu putin efort, cauta orice tara pe care a vizitat-o intr-un efort diplomatic de mediere, si vei observa ca dupa el invariabil s-a declansat o tragedie umana. Te ajut eu : incepe cu Bosnia.

Nu vreau sa aud de Kissinger....mi se face rau doar sa ma gandesc.

sevastase

#96
Citat din: askey din  27 Martie 2008, 17:36:10
Adica... ?
Atunci cand visam, daca ai masura frecventa si originea undelor cerebrale,ai observa ca e aceeasi ca si atunci cand ne uitam la un film. Industria cinematografica si televiziunea nu este controlata doar de illuminati reptilieni....ea a fost CREATA de ei. Illuminati sunt controlati de caracteristici ale creierului lor reptoid, si in acelasi mod controleaza umanitatea folosind acelasi mecanism. Un fel de hipnoza in masa...intelegi ? ...mesaje subliminale...care se adreseaza subconstientului ( partea instinctiva sau creierul reptilian ) ... si ne determina comportamentul ... in timp ce noi suntem hipnotizati depovesti cu valoare artistica.


askey

Citat din: sevastase din  27 Martie 2008, 17:48:29
Atunci cand visam, daca ai masura frecventa si originea undelor cerebrale,ai observa ca e aceeasi ca si atunci cand ne uitam la un film.

nu e chiar asa, cauta brainwave pe google si ai sa vezi ca te inseli

Lone Ranger

Citat din: LupinThe3rd din  27 Martie 2008, 17:27:23
Mai bine nu spune. Ambele sisteme au fost nebunie. Teoretic in comunism puteai scapa: vindeai averea, te "converteai" si bateai din palme, samd. In nazism: erai jidan, tigan, polonez, homosexual si gata. Nu te puteai converti. Salutare si pun praz verde.... AM citit undeva o chestie: in nazism nu existau glume politice. O imbulinai. Pe cand in comunism chiar si pe vremea lui Stalin se faceau.
Per moment viteza luminii e batuta in cuie. Nici macar nu iti spune cineva ca e asa sau nu e asa. Spune ca Eistein a rezolvat si explicat niste probleme care le invarteau altii de numai numai cu teoria relativitatii restranse. La fel cu cea generalizata. Asta nu inseamna ca asta explica tot si ca la un moment dat se va gasi o teorie care va explica si de ce viteza e 300000km/s sau de ce ni se pare noua asta.
Shi daca nu vroiai / nu puteai sa te converteshti? Trebuie sa-ti reamintesc ca Stalin a trimis la moarte de cel putzin patru ori mai multzi oameni decît Hitler? Cît despre glumele politice din epoca nazista, s-au facut destule! Ba chiar s-au shi publicat! Citeshte "Pe falezele de marmura", scrisa de Ernst Junger în 1939!!! Ramîn deci la parerea mea! La fel shi cu viteza luminii - sunt ferm convins ca undeva esista un "clenci", cunoscut doar de "cine trebuie". So we can only agree to disagree...

sevastase


LupinThe3rd

Citat din: sevastase din  27 Martie 2008, 17:42:26
Copy paste ? acum vorbesti engleza cu mine ? ....



Let me beam u back on planet Earth little fella. First off, ninety percent of what I write is my own interpretation of my own translation of what brighter minds reverberated on paper when they wrote what they thought. I suggest u relax and take it easy because I coud ride your assinine self all the way to the moon and back. Like the majestic one, his "AIRness", said at a press conference while being the Wizard's president still " I think u have a gut in your feeling..." if you can catch my drift....or his for that matter. Daca nu intelegi ce am vrut sa spun, iti pot traduce si chiar interpreta si scrie asa cum fac cu majoritatea lucrurilor pe care le scriu pe acest forum. Daca ce scriu eu te face sa gandesti si sa cauti e bine. Daca nu, nu iti face probleme. " Let bygones be bygones and you can get the hell on and so on and so on " ( Big Boy, Outkast, Miss Jackson )

Nu mon cher. Copy+paste e deja argou in lumea pc-ului.  Nu trebuie sa imi traduci... Stai linistit... Dar sincer imi aduci aminte, vorba lui Urban, de unul care avea o fixatie cu pamantul plat.... Sincer pana acum ai dat fie citate din altii, fie chestii gresit argumentate fie chestii nedemonstrate. Te citesc pentru ca e amuzant. Ma intreb daca faci misto sau ......

LupinThe3rd

Citat din: Lone Ranger din  27 Martie 2008, 18:01:25
Shi daca nu vroiai / nu puteai sa te converteshti? Trebuie sa-ti reamintesc ca Stalin a trimis la moarte de cel putzin patru ori mai multzi oameni decît Hitler? Cît despre glumele politice din epoca nazista, s-au facut destule! Ba chiar s-au shi publicat! Citeshte "Pe falezele de marmura", scrisa de Ernst Junger în 1939!!! Ramîn deci la parerea mea! La fel shi cu viteza luminii - sunt ferm convins ca undeva esista un "clenci", cunoscut doar de "cine trebuie". So we can only agree to disagree...
NU am citit. Am vazut pe net ca e vorba de o parabola dar nu de o gluma. Parabola e o chestie. gluma altceva. Cartea intradevar a fost publicata. Perosnal si cred ca amandoi suntem de acord ambele sisteme au fost nebunesti,
Daca nu vroiai sa te convertesti (cred ca cu putine exceptii oricine se putea converti) atunci era nasol. Dar din jidan/tigan/polonez/samd nu te puteai converti in nazist... Din burghez in comunist puteai... Despre asta era vorba in post-ul meu. Pentru ca eu cred ca din acest motiv in comunism aveai o sansa de a scapa cu viata dar fara avere, samd... Din acest punct de vedere cred ca a fost mai rau nazismul. Nu aveai sansa sa scapi cu viata.
Despre viteza luminii: demonstreaza sau lasa-o balta. Sunt convins ca exista un "clenci" e o convingere nu o demonstratie.

Nox

LupinThe3rd, Lone Ranger reveniþi la subiect, vã rog!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

askey

Citat din: LupinThe3rd din  27 Martie 2008, 18:18:52
...
Despre viteza luminii: demonstreaza sau lasa-o balta.
...
Nu mai retin unde am citit, dar se afirma (cu argumente) ca "c" e introdus arbitrar in demonstratia lui Einstein pentru celebra e=mc2

extrateresru_ro

SEVASTASE felicitari ma bucur,dai inainte frate ca faci bine.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.