Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

zana@M

Citat din: Xanadron din  14 August 2011, 16:51:21
Bine faci, Nox - 5, 4, 3, 2, 1, ....FIRE(D) !!!! :rocket:  :-D - dar si mai bine cred c-ai face daca ai muta poate si subiectul asta la topicul "reptilieni". :roll: sau ceva paleoastronautica, mituri etc.
Zic si eu, fiindca, dupa umila mea parere, acolo ar merita comentat subiectul asta intr-adevar interesant - dar nu sub forma de simplu copy/paste, evident... :wink:

Cu scuzele de rigoare vreau sa mai adaug ceva sa nu para iar copy/paste.Am avut ocazia sa vad aceasta statuie prin anii 1968/69.este ceva unic intr-adevar ,cand o privesti  ai in fata ta o adevarata istorie necunoscuta tie .....Şarpele este reprezentat încolăcit, având bot de miel, păr şi urechi umane şi coadă de leu.Nu poti sa nu te intrebi de unde vii tu . Muzeul de Istorie si Arheologie din Constanta detine adevarate valori care dateaza din secolele II-III. .Daca ai vreodata ocazia Xanadron te sfatuiesc sa vizitezi acest muzeu ,merita.
.
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

Xanadron

#556
Citat din: zana@M din  14 August 2011, 18:55:17
Cu scuzele de rigoare vreau sa mai adaug ceva sa nu para iar copy/paste.Am avut ocazia sa vad aceasta statuie prin anii 1968/69.este ceva unic intr-adevar ,cand o privesti  ai in fata ta o adevarata istorie necunoscuta tie .....Şarpele este reprezentat încolăcit, având bot de miel, păr şi urechi umane şi coadă de leu. Nu poti sa nu te intrebi de unde vii tu . Muzeul de Istorie si Arheologie din Constanta detine adevarate valori care dateaza din secolele II-III. .Daca ai vreodata ocazia Xanadron te sfatuiesc sa vizitezi acest muzeu ,merita.
Nu-i nevoie de scuze, colega zana@M - fiindca subiectul e realmente interesant, dar mi s-a parut (si nu doar mie, vezi bine) mai bine "plasat" aici, la "reptoizi".
Adevaru-i ca eu l-am vazut prima oara pe nenea sarpe-oaie-om (zeu-hibrid? :roll:) cu solzi si lina (de aur, a colchilor? :roll:)... abia ;) acum patru decenii - in '71 adica, voios pionier fiind inca.
Dar asta nu cred ca echivaleaza cu o eventuala ignorantza... Poate si findca mai tirziu, prin '78 sau '79 cred, am avut ocazia sa discut chiar cu un nenea sef de pe la Muzeu (Canarache parca-l chema), de la care am aflat citeva chestii interesante apropo de Glycon - profitind de amicitia lui c-o ruda de-a mea din C-tza.

Glycon care ma obsedeaza :-D cumva de pe atunci si-al carui mister (inca intact si pentru istorici) am incercat sa mi-l autoexplic prin citeva teorii - care includ conexiuni cu Cavalerii Danubieni, strablajinii, prepelasgii si alte asemenea "nebuloase" pentru istoricii mainstream (clasici).

Poate-o sa revin deci cu detalii, dar nu stiu daca mai am timp SI de asta (observi poate ca scriu cam prea mult chiar p-aici) - oricum, dupa mine toate firele duc la sumerieni in final - si chiar mai departe de annunaki. :planet:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#557
Scurt update: interesant e si faptul ca Glykon-ul tomitan nu-i singurul descoperit de arheologi.

Mai sint cel putin doua statui similare cunoscute (una in Turcia, alta in Grecia) ale posibilului zeu-hibrid :roll: - care nu se ridica insa nici pe departe la nivelul valorii artistice absolut remarcabile a reprezentarii dezgropate-n Constantza.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

zana@M

http://georgevalah.wordpress.com/2010/03/06/sarpele-din-mana-reginei-elisabeta-i/
Un misterios sarpe a aparut in portretul din sec XVI, al  Reginei Elisabeta I a Angliei!  Sarpele fusese initial pictat in mana reginei, dar in ultimul moment a fost acoperit, iar in locul  sau a fost pus un... buchet de tranfafiri! ( Intradevar, potrivita substituire! NT) Dar deteriorarea in timp a culorilor de acoperire, a facut ca sarpele sa apara.. din nou! (Aici cred ca artistul a stiut ce face, intrucat numai aceste culori s-au deteriorat, spre deosebire de celelalte! Sa fie un... mesaj peste timp? Eu asa intuiesc... NT) Portretul a fost creat de un artist anonim, in deceniul 1580 sau la inceputurile deceniului 1590.  Pictura nu a mai fost la dispozitia publicului din .. 1921 ( Oare... de ce?! Si cine a ... dat ordin sa fie retrasa? Ghicitoare....!! NT), dar acum va fi parte dintr-o expozitie numita : " Tainuite si Revelate – Fetele Schimbate ale Reginei Elisabeta I" ce  va fi deschisa in perioada 13 Marteie – 26 Septembrie a.c. 

Mai este o varianta a portretului, cea cu sarpele "vazuta " de un artist actual!
.......capul fiind ... cu figura umanizata (as spune identica cu cea al sarpelui incolacit din statuia antica a sarpelui Glycon, de la Muzeul din Constanta(stranie.."asemanare"! Sau...nu..!)
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

calator astral

Adaug un nou element informativ la baza de date referitoare la Reptilieni.
E vorba de sistemul lor reproductiv, un mare mister pentru marea majoritate, un tabu pentru cei ce stiu.

EGS OFF REPTILIANS IN SEWERAGE SISTEM!!!

Xanadron

Moncher calator astral, desi chiar cred in existentza reptoizilor, nu cred ca filmuletzul asta sa fie o dovada - egal dac-ar fi vorba de "ouale" reptilienilor ET sau IT.

Fiindca ar fi culmea ca fiintze cu asemenea capabilitati tehnologice sa... nasca cumva prin canale. :-D
Daca insa respectivele chestii gelatinoase nu-s silicoane umflate cu pompa, :roll: ramine totusi alternativa unei probleme de criptozoologie sau chiar exobiologie - nu insa tangentiala procesului de reproducere al unor entitati evoluate. :-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Citat din: Xanadron din  17 August 2011, 09:30:30
Moncher calator astral, desi chiar cred in existentza reptoizilor, nu cred ca filmuletzul asta sa fie o dovada - egal dac-ar fi vorba de "ouale" reptilienilor ET sau IT.

Fiindca ar fi culmea ca fiintze cu asemenea capabilitati tehnologice sa... nasca cumva prin canale. :-D
Daca insa respectivele chestii gelatinoase nu-s silicoane umflate cu pompa, :roll: ramine totusi alternativa unei probleme de criptozoologie sau chiar exobiologie - nu insa tangentiala procesului de reproducere al unor entitati evoluate. :-)

draga xanadron, eu am postat acest clip tocmai datorita locului neobisnuit unde "au ouat", desi stiam ca îi atrag mirosurile infecte, fecale, ale retelelor de canalizare, unele sînt chiar intrari spre bazele lor subterane.

Nu cred ca ar fi vorba de reptilieni albi, mai degraba tind sa cred ca e o reproducere "clandestina", un fel de "avort" al unuia (sau mai multi) reptilieni dati în urmarire, infractori probabil sau poate elemente ale minusculei factiuni care refuza cruzimea semenilor lor.

Din cîte stiu si ei au viata nasoala, se ascund, urmariti atît de "politia reptiliana" cît si de unitati din anumite structuri secrete.

Dar îti dau dreptate ca procesul de reproductie reptilian este supravegheat cu atentie, cam în felul asta:

Alliens at Dulce Base?

Siberia

#562
Citat din: calator astral din  17 August 2011, 02:20:31
tu stii mai bine ce e.

Da... Este o forma de viata (nu OUA DE REPTILIENI !) gasita in canalizari de catre firma Malphrus ( si care se poate dezvolta si in adancul oceanelor sau marilor gen Bryozoa / Ectoprocta ) - in timp ce cercetau cauzele unor blocaje in sistemul de canalizari ale localitatii Cameron Village.

Pentru elucidarea "Oualelor Reptiliene" iti prezint videoclipul asa cum se si numea initial:

Malphrus Cameron Village Sewer Blob
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

si în opinia ta ce "forma de viata" e aia siberia?
si în clipul ulterior ce fel de "forma de viata" se dezvolta în incubatoarele alea.
ca lasi impresia ca stii multe & marunte....

observ ca iei foc ori de cîte ori postez ceva referitor la REPTILEIENI, dar nu esti singura. (Fac si eu o micuta lista cu unele constatari...)

ps> te rog, daca vrei sa ai un dialog civilizat sa eviti scîrbosenii tip "hemoroizi" .

zana@M

Citat din: Xanadron din  14 August 2011, 19:57:11
Nu-i nevoie de scuze, colega zana@M - fiindca subiectul e realmente interesant, dar mi s-a parut (si nu doar mie, vezi bine) mai bine "plasat" aici, la "reptoizi".
Adevaru-i ca eu l-am vazut prima oara pe nenea sarpe-oaie-om (zeu-hibrid? :roll:) cu solzi si lina (de aur, a colchilor? :roll:)... abia ;) acum patru decenii - in '71 adica, voios pionier fiind inca.
Dar asta nu cred ca echivaleaza cu o eventuala ignorantza... Poate si findca mai tirziu, prin '78 sau '79 cred, am avut ocazia sa discut chiar cu un nenea sef de pe la Muzeu (Canarache parca-l chema), de la care am aflat citeva chestii interesante apropo de Glycon - profitind de amicitia lui c-o ruda de-a mea din C-tza.

Glycon care ma obsedeaza :-D cumva de pe atunci si-al carui mister (inca intact si pentru istorici) am incercat sa mi-l autoexplic prin citeva teorii - care includ conexiuni cu Cavalerii Danubieni, strablajinii, prepelasgii si alte asemenea "nebuloase" pentru istoricii mainstream (clasici).

Poate-o sa revin deci cu detalii, dar nu stiu daca mai am timp SI de asta (observi poate ca scriu cam prea mult chiar p-aici) - oricum, dupa mine toate firele duc la sumerieni in final - si chiar mai departe de annunaki. :planet:

Daca totusi ai amintit de sumerieni si mai departe  de annunaki adaug cateva lucruri interesante....
acest lucru nu este mitologie ................. Annunaki, Nephilim, reptillian, demoni, Elohim toate acestea există!
Secrets Of The Annunaki
Totusi.....nu cred tot ce a spus în acest film, dar eu cred că există ceva adevăr ....


Sumerienii ne spun că zeii lor, le-au predat toate uimitoarele cunoştinţe pe care cultura sumeriana le-a posedat in urma cu, 6000 de ani în urmă! Ei ii numeau pe zeii lor, "anunnaki", care tradus înseamnă "cei care din rai au venit pe pământ". Ei ne-au lasat artifacte, imagini si scrieri in piatra care descriu faptul ca Anunaki au venit pe pamant de pe o alta planeta din sistemul nostru solar. Ei numesc aceasta planeta Nibiru a carei orbita este de 3600 de ani in jurul soarelui.
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

Siberia

#565
Citat din: calator astral din  17 August 2011, 13:40:50
si în opinia ta ce "forma de viata" e aia siberia?
si în clipul ulterior ce fel de "forma de viata" se dezvolta în incubatoarele alea.
ca lasi impresia ca stii multe & marunte....

observ ca iei foc ori de cîte ori postez ceva referitor la REPTILEIENI, dar nu esti singura. (Fac si eu o micuta lista cu unele constatari...)

ps> te rog, daca vrei sa ai un dialog civilizat sa eviti scîrbosenii tip "hemoroizi" .

Despre forma de viata care ar putea fi ti-am si exemplificat:
Citat din: Siberia din  17 August 2011, 13:31:11
Da... Este o forma de viata (nu OUA DE REPTILIENI !) gasita in canalizari de catre firma Malphrus ( si care se poate dezvolta si in adancul oceanelor sau marilor gen Bryozoa / Ectoprocta )
Pentru clipul urmator pe care l-ai postat iti recomand sa urmaresti documentarul "Dreamland" sau sa urmaresti primele doua minute din clipul de mai jos si sa-mi spui si mie unde vorbeste cineva de reptilieni ?
Se vorbeste despre o forma de viata extraterestra (probabil din rasa Grey) pastrata in recipiente prin metode criogenice.

http://www.disclose.tv/action/viewvideo/4770/Dreamland__World_s_Most_Secret_Base_6_9/

P.S. - colegule @calator astral, nu iau foc si nu tin partea reptilienilor aici... dar ma enervez cand n-ai nici macar interesul sa vezi ce linkuri postezi, despre ce e vorba, dar arunci cu eticheta de reptilieni peste tot...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

Citat din: Siberia din  17 August 2011, 13:59:54

Pentru clipul urmator pe care l-ai postat iti recomand sa urmaresti documentarul "Dreamland" sau sa urmaresti primele doua minute din clipul de mai jos si sa-mi spui si mie unde vorbeste cineva de reptilieni ?
Se vorbeste despre o forma de viata extraterestra pastrata in recipiente prin metode criogenice.

http://www.disclose.tv/action/viewvideo/4770/Dreamland__World_s_Most_Secret_Base_6_9/

dar vezi foarte foarte CLAR forma aia de viata: foetus !! da sau nu?! ca nu vad bacterii microscopice sau altceva de genu ala!

Siberia

Citat din: calator astral din  17 August 2011, 14:02:55
dar vezi foarte foarte CLAR forma aia de viata: foetus !! da sau nu?! ca nu vad bacterii microscopice sau altceva de genu ala!


Tu ai avut macar curiozitatea sa dai click pe link si sa il auzi pe om cand vorbeste despre forma de viata extraterestra probabil din rasa GREY ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Urban

#568
Citat din: calator astral din  17 August 2011, 14:02:55
dar vezi foarte foarte CLAR forma aia de viata: foetus !! da sau nu?! ca nu vad bacterii microscopice sau altceva de genu ala!

Care va sa zica reptilienii astia, de zeci de mii de ani aflati pe Terra, bagati in toate forurile de conducere si toate guvernele, miejii tuturor bunkerelor si bazelor secrete, mari miliardari ai lumii... nu au gasit nici un loc mai confortabil decat sa isi lase consoartele sa nasca in canalizari viitoarele lor progenituri?
Asa o fi... te invit la o vanatoare de foetusi reptilieni prin canalizarile Bucurestiului...

calator astral

Citat din: Urban din  17 August 2011, 14:11:16
Care va sa zica reptilienii astia, de zeci de mii de ani aflati pe Terra, bagati in toate forurile de conducere si toate guvernele, miejii tuturor bunkerelor si bazelor secrete, mari miliardari ai lumii... nu au gasit nici un loc mai confortabil decat sa isi lase consoartele sa nasca in canalizari viitoarele lor progenituri?
Asa o fi... te invit la o vanatoare de foetusi reptilieni prin canalizarile Bucurestiului...
vezi ca am raspuns deja la asta urban,e intrebarea lui xanadron, nu ma mai repet, nu intru in jocul tau, nu raspund la provocarile voastre, unii inconstienti sau idealisti,altii agenti inflitrati în scopul de a dezinforma,oricum ma rog la Bunul Dumnezeu pentru Sufletul vostru, saracul, caci matrita voastra energetica-plasmatica-aurica e închisa undeva la "rece" si "ei" se exprima prin voi,daca nu esti nici corupt nici dezinformator, te invit în viitor sa citesti postarile inainte de a scrie un msg, poate ti-a scapat.