Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Raul, predestinare genetica sau "imunodeficienta dobandita" ?

Creat de teocratul, 04 Decembrie 2008, 22:11:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

teocratul

adi_drula,


tie nu-ti este clar ca:

daca tu insuti nu vrei ca sa vezi,

atunci eu doar m-as chinui ca sa-ti arat degeaba ???



teocratul

Drula si celelalte drule,

Hai ca va invat sa discereneti intre BINE si RAU.

Daca voi continua sa scriu pe acest forum, o sa ziceti ca: E RAU.
Daca voi renunta sa scriu pe acest forum, o se ziceti ca: E BINE.

V-am mai spus si ca:

" cel mai destept=bun, cedeaza primul ! ", deci concluzia=discernamantul intre BINE si RAU, il puteti face acum si singuri, da ?

StarDust

Citat din: StarDust din  10 Decembrie 2008, 16:34:22
Nu esti singurul "de la coada vacii" eu nu inteleg bine nici titlul acestui subiect... cred ca e rau... rau.

Eu am zis... !
Nu mi-o lua in nume de rau... departe de mine asa ceva.

P.S.
Daca continui sa scrii tot in acest mod, cred ca va fi si mai rau... E doar parerea mea, binenteles...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

maiami

poate fi si una si alta
oricum a doua e sigur
nu stiu de prima sper sa nu fie dobandita :planet:
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

teocratul

Citat din: maiami din  11 Decembrie 2008, 11:35:46
poate fi si una si alta
oricum a doua e sigur
nu stiu de prima sper sa nu fie dobandita :planet:

N-ati invatat nimic !

Raul nu este o mostenire=nu este o traditie genetica (doar Satan Dreaqul va iluzioneaza, ca asa ne-ar fi creat chiar Arhitectul nostru al tuturor: Bunul Dumnezeu)

ci Raul este o imuno_deficienta (alterare=stricaciune genetica) inoculata=dobandita de la Satan Dreaqul

- cel care-L neaga pe Arhitectul nostru al tuturor care este totodata si Arhitectul de_naturatului=de_generatului sau fiu, pe nume Satan Dreaqul -

in timpul vietii materiale.


Trebuie sa mai stiti insa ca: Niciun TATA natural nu-si va putea ucide vreunul dintre FII pentru ca acesta este RAU(L)

- ci spera, si se straduieste permanent ca sa-l convinga, sa-si revina la BINELE initial=prim_ordial -

chiar daca stie ca acel FIU de_naturat=de_generat, doreste ca sa-si ucida TATAL=CREATORUL, pentru a-i lua locul !