Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

UFO India 26/01/08

Creat de StarDust, 09 Februarie 2008, 17:45:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

 Eu cred ca sunt reflexii luminoase pe parbrizul masinii....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

Citat din: lylyt_ice din  09 Februarie 2008, 21:37:36
Eu cred ca sunt reflexii luminoase pe parbrizul masinii....
Si eu m-am gandit la asta, dar dupa cum se poate vedea, cand trece masina prin fata, nu se mai vad, deci, sunt clar in departare si nu pe parbriz...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

 S-ar putea totus ca filmarea sa fie facuta intr-o intersectie, iar luminile sunt reflectate pe parbrizul din fata, prin geamul din spate, iar in momentul in care prin spatele masinii trec alte masini, farurile care sunt mai departe pe sosea nu mai reflecteaza din cauza opacitatii masinii care trece prin spate.....?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

 Aaaa si inca ceva...! Fii atent pe poza facuta de tine, in momentul in care trece acea masina, totus, formele de relief din fata ramin, deci este clar ca in parbriz se vede numai umbra masinii care trece prin spate si clar ca luminile farurilor mai indepartate nu se mai vad...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

#5
Citat din: lylyt_ice din  10 Februarie 2008, 18:17:19
farurile care sunt mai departe pe sosea nu mai reflecteaza din cauza opacitatii masinii care trece prin spate.....?
Pai nu cred ca pot fi faruri, ca inca e lumina, apoi trebuiau sa se vada perechi, cate doua...
Citat din: lylyt_ice din  10 Februarie 2008, 18:26:43
Aaaa si inca ceva...! Fii atent pe poza facuta de tine, in momentul in care trece acea masina, totus, formele de relief din fata ramin, deci este clar ca in parbriz se vede numai umbra masinii care trece prin spate si clar ca luminile farurilor mai indepartate nu se mai vad...
Pai acea masina trece de la stanga spre dreapta si e capatul ei, in spate, e peisajul... Mai pun o a doua poza a urmatoarei masini care trece de la dreapta spre stanga si se vede pe sub ea.(probabil un TIR).
Interesanta e miscarea acelei lumini care coboara, apoi exact in locul de unde a plecat, mai apare una...Si se observa si cum dispare in spatele copaciilor. Cred ca filmarea e deosebit de interesanta...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Kymosabe

#6
Citat din: StarDust din  10 Februarie 2008, 18:37:40
Interesanta e miscarea acelei lumini care coboara, apoi exact in locul de unde a plecat, mai apare una...Si se observa si cum dispare in spatele copaciilor. Cred ca filmarea e deosebit de interesanta...

Asta vroiam sa spun si eu Stardust , :wink:
Uite frame-urile in cauza .

In ultimul frame lumina se vede pentru o secunda printre varfurile copacilor .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

Si eu la prima vizionare am fost tentat sa cred ca sunt reflexii pe parbrizul sau geamul unei masini , insa la a doua vizionare , aceasta teorie mi-a fost spulberata de o pasarica . :lol:
Se observa ca pasarea este mai aproape de obiectivul camerei decat acele lumini . Pacat ca nu s-a interpus intre lumini si cel care filmeaza deoarece atunci as fi fost 100% sigur .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

lylyt_ice

 Si totus eu ramin la ipoteza mea...Farurile vin din spate...posibil un deal, iar lumina care o ia spre dreapta merge pe o strada care se bifurca...Iar filmarea nu avea cum sa fie facuta pe sub un TIR...doar ca cel cu camera nu statea pe burta pe marginea soselei...plus de asta , pare a fii pe inserat iar in unele tari este obligatoriu si ziua sa se circule cu farurile aprinse...Oricum, s-ar putea sa m-a insel...astept sa vad ce parere au expertii nostrii....!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Protector

Citat din: lylyt_ice din  10 Februarie 2008, 19:11:56
Si totus eu ramin la ipoteza mea...Farurile vin din spate...posibil un deal, iar lumina care o ia spre dreapta merge pe o strada care se bifurca...Iar filmarea nu avea cum sa fie facuta pe sub un TIR...doar ca cel cu camera nu statea pe burta pe marginea soselei...plus de asta , pare a fii pe inserat iar in unele tari este obligatoriu si ziua sa se circule cu farurile aprinse...Oricum, s-ar putea sa m-a insel...astept sa vad ce parere au expertii nostrii....!

Un lucru stiu. Acest tric se  poate efectua si cu programul video " adobe after effects " sau cu CS3 pe care il am.....


StarDust

Citat din: lylyt_ice din  10 Februarie 2008, 19:11:56
...doar ca cel cu camera nu statea pe burta pe marginea soselei...
nu, e sigur ca s-a filmat dintr-o masina, faza cu TIR-ul am aratat-o ptr. a demonstra ca acesta trece intre masina de unde se filma si luminile acelea.
Citat din: lylyt_ice din  10 Februarie 2008, 19:11:56
...pare a fii pe inserat iar in unele tari este obligatoriu si ziua sa se circule cu farurile aprinse...
De acord cu asta!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Arckadii

Bine inteles ca se pot realiza si cu After Effects insa cred ca nu e vorba de un fake realizat cu calculatorul...


Ark