Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Piramidele

Creat de draculasblood, 22 Ianuarie 2006, 17:36:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tetragrammaton


entitate

trebuiau sa bage robotelul acolo  cu un aparat de sfredelit piatra  atasat pentru a crea o fanta prin care sa se strecoare mai departe. a mai auzit cineva ceva despre asta?

pri3st3ss

da,am auzit eu de metoda, dar nu am auzit daca s-a incercat....
eu sunt chiar curioasa in privinta acelor puturi si nu gasesc material ... :|

ms de poze,dreamy!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Dreamy

pri3st3ss, cu placere!!

mai am cateva, chiar ceva schite cu tunelurile respective, sa caut si le postez.

entitate

nu cred ca s-a mai facut nimic in legatura cu patrunderea dincolo de acel bloc de piatra, sau poate ca se lucreaza in secret.
gasisem un link care povestea despre campania de atunci, sa vad daca-l mai regasesc!!

entitate

de fapt egiptenii sunt foarte reticenti in ceea ce priveste sapturile arheologice ale strainilor in tara lor. stiu ca trebuie o gramada de aprobari de la guvernul egiptean pentru a incepe o prospectiune acolo

pri3st3ss

ms mult,dreamy
abia astept sa vad ce gasesti!

entitate, stiu ca in cairo e un domn al carui nume nu mi-l amintesc,dar il da mereu pe discovery civilisation si chiar el spunea de aceste puturi ( dreamy,am vazut si eu acel material de care imi spuneai  :lol: ) ,dar,spre dezamagirea mea, tot la chepeng s-a ajuns si acolo au ramas..cel putin oficial...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Dreamy

pri3st3ss  e vorba cumva de Dr. Zahi Hawass??
Se pare ca el este cel mai "mare" in Egipt in materie de arheologie!!

Sti cum e, cauti ceva si dai peste altceva...spre bucuria mea e ceva mai nou decat era cel cautat!!!
http://www.guardians.net/egypt/pyramids/GreatPyramid.htm#plan

pri3st3ss

da,acela e!
mereu ii uit numele :lol:
ms de link,e interesant!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

entitate

poate ca nici nu e bine ca piramidele sa-si dezvaluie toate secretele. unde ar mai fi toata aura de mister atunci?daca am descoperi ca au fost intr-adevar facute de oameni, fara niciun ajutor :-o

pri3st3ss

nu cred ca au fost facute fara ajutor!!!
ori au fost ridicate inaintea egiptenilor si atunci iar apare intrebarea cine si de ce le-a construit,ori sunt construite de egipteni,dar cu un anumit ajutor...
si eu tot  sunt curioasa in privinta acelor puturi... :roll:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

entitate

eu cred ca u fost facute inainte sa vina egiptenii acolo iar ei au incercat sa le imite reiesind acele piramide de mici dimensiuni imperfecte care se gasesc in mai multe locuri din Egipt. Dar nu inteleg de ce e nevoie ca sa le fi construit neaparat extraterestrii. De ce sa nu credem ca inaintea civilizatiei pe care o stim noi si care incepe cu Sumer, a exista o alta mult mai dezvoltata de la care nu ne/a ramas decat cateva relicve ici si colo pe glob

pri3st3ss

#131
nu trebuie neaparat sa fi fost construite de/cu ajutorul ET..

cine crezi tu ca le-a construit? care e acea civilizatie?
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

Citat din: entitate din  11 Martie 2007, 19:42:47
eu cred ca u fost facute inainte sa vina egiptenii acolo iar ei au incercat sa le imite reiesind acele piramide de mici dimensiuni imperfecte care se gasesc in mai multe locuri din Egipt. Dar nu inteleg de ce e nevoie ca sa le fi construit neaparat extraterestrii. De ce sa nu credem ca inaintea civilizatiei pe care o stim noi si care incepe cu Sumer, a exista o alta mult mai dezvoltata de la care nu ne/a ramas decat cateva relicve ici si colo pe glob

Foarte posibil ''entitate'' ca inainte de ''noi- Homo sapiens'' si ''ei-extraterestrii'' sa fi existat alte civilizatie de fiinte care domina pe aceasta planeta.
Arheologia arata unele elemente privind acest lucru.De fapt nu demult dadusem peste un document unde se preciza ca piramidele au fost facute de o civilizatie inteligenta ce a existat inainte de noi-Homo-Sapiens.Este doar o teorie dar unele elemente duc foarte mult spre aceasta ipoteza ducand la o credibilitate din ce in ce mai mare.Cei care au studiat mai mult despre acest subiect stiu cam despre ce este vorba.

jackie28t

#133
Urmariti acest scurt documentar despre piramide din seria:Secrets Of The Ancient World

http://www.youtube.com/v/D4bRnuWIIaw

dedeiu

Asadar imi sustin teoria. Cred ca a existat un alt mod de a gandi. Noi il avem pe cel logic. Sa incerc sa explic altfel. Noi avem instalat in creier un sistem de operare numic Windows XP( sa ii spunem logic, care isi are bazele pe doua valori si anume adevarat si fals si pe o conditie daca e adevarat se intampla ceva daca e fals se intampla altceva). Dar exista si alte sisteme de operare precum linux, care stie sa faca SI alte chestii, care ar insemna alta gandire. Poate exemplul meu nu este prea bun, dar ma gandesc ca astia cunoasteau o alta gandire. Este adevarat ca o aveau pe aia logica din cauza ca au avut cunostinte matematice destul de folositoare, insa nu stim daca aveau si un alt tip de perceptie.