Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Introducerea in profetia lui Sundar Singh

Creat de LupinThe3rd, 23 Ianuarie 2008, 23:01:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

LupinThe3rd

Dupa catva timp am reusit sa pun capat la capat niste informatii legate de profetia lui Sundar Singh, Deoarce materialul nu e nici lung nici scurt este postat la link-ul http://bloguldinsertar.wordpress.com/2008/01/23/introducerea-profetiei-lui-sundar-singh/
ps: am incerca sa gasesc un thread cu acest subiect dar nu am reusit... Daca admini stiu unde este ii rog sa mute acest material.

LupinThe3rd

Exista o dovada ca profetia este adevarata si ca fortele oculte incearca sa blocheze implinirea ei cu ajutorul unui semnal sonor care probabil a fost folosit si ziua de 21 Decembrie 1989 in Piata cand vorbea nenea Nicu!
http://bloguldinsertar.wordpress.com/2008/01/23/dovada-profetiei/

antoniu

predictia, prognoza sau anticiparea schimbarii tine de creier, de motorul psihic ternar ,nu de sunetele transmise pe 21 dec.89......tine de tehnici de manipulare a maselor prin contagiune,tine de  analiza arborescenta a campului morfogenetic, de viziune ,de misiune, de scop ...... de subiect,actiune,context..... de analiza fuzzy, de analiza de impact transvesal si de inca vreo cincizeci de tipuri de analize...atat pentru azi

romulus

---Omule, al naibii daca m'am prins ! O fi scris ..... " adanc" vorba lu' nenea Iancu......
---In afara  de faptul ca sunt alaturati niste insi care  ne sunt cunoscuti ca " "dusmani naturali" (arabu' cu evreu' & negroteiu' cu ku klux klanistu' - ori cainele si pisica ori baba si mitraliera) nimic....!!! M-ai pierdut pe drum... ca n'am bunghit unde-i "dovada" ca profetia lu nenea ala s-ar adeveri?
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

alx

#4
Citat din: antoniu din  24 Februarie 2008, 17:56:03
nu de sunetele transmise pe 21 dec.89......

dom' profesor!  mata nu te-ai prins,da eu am senzatia ca postul:
Citat din: LupinThe3rd din  23 Ianuarie 2008, 23:06:00
Exista o dovada ca profetia este adevarata si ca fortele oculte incearca sa blocheze implinirea ei cu ajutorul unui semnal sonor care probabil a fost folosit si ziua de 21 Decembrie 1989 in Piata cand vorbea nenea Nicu!
http://bloguldinsertar.wordpress.com/2008/01/23/dovada-profetiei/
ESTE SCRIS LA BASCALIE!   de unde concluzia ca oricat ai fi de instruit...tot poti sa fii tras pe sfoara!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Rayden

@antoniu

sigur nu sunt nici primu' si probabil nici ultimu' insa... poti fi mai clar ? vorbeste in romana !  :-D  no offense man!

evaziv pot sa fiu si eu...

merci.


askey

Citat din: Rayden din  24 Februarie 2008, 19:10:16
@antoniu

sigur nu sunt nici primu' si probabil nici ultimu' insa... poti fi mai clar ? vorbeste in romana !  :-D  no offense man!

evaziv pot sa fiu si eu...

merci.

nu poate, in romana ar fi banal de neinteresant ... caz tipic

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Khaarsha

   Exista zeci, sute de astfel de profetii, fiecare dintre ele interpretate prin prisma sistemului de valori si a cunostintelor vizionarului. Astfel, chiar daca cineva are o viziune referitoare la viitor este foarte probabil ca el insusi sa o interpreteze gresit de cele mai multe ori.
   Indianu' Sundar Singh o fi vazut el ceva, dar fanaticul crestin din el i-a deformat ce a vazut, a exagerat, asta daca a vazut intr-adevar o frantura din ce va fi...

Khaarsha

 Oricum, putin probabil ca acele viziuni sa devina realitate, ar insemna ca omenirea sa treaca la o noua forma de inchistare, de fanatism religios.

askey

Citat din: Khaarsha din  23 Martie 2008, 12:45:21
Oricum, putin probabil ca acele viziuni sa devina realitate, ar insemna ca omenirea sa treaca la o noua forma de inchistare, de fanatism religios.


Oricum se realizeaza doar profetiile pentru care exista "interesul" de a se realiza.
Convenabil, nu ?