Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Alt tip de extraterestrii

Creat de wlady, 21 Ianuarie 2006, 15:11:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

wlady

In afara de bine cunoscutii extraterestri care ne viziteaza in diferite ufouri , exista si cei mai mici si mai cunocuti sub numele de bacterii, virsusi etc . Intr-o emisiune am auzit ( si vazut ) niste experimente asupra unor bacterii care sunt aduse pe pamant cu ajutorul meteoritiilor , de cele mai multe se transmit cu ajutorul vantului , astfel putand fi transmise de la om la om . Este foarte normal ce fac , nici un om nu se gandeste ca in corpul sau exista un mic extraterestru ( nu mic , microscopic ) , fara sa dea de banuit se inmultsesc si fac diverse experimente .

un link destul de folositor : http://www.mufor.org/marslife.html

draculasblood

dar sunt periculosi acesti extraterestrii ??? :?

wlady

i-a gandeste-te ..... tu ce crezi o boala transmisibila de exemplu sa luam gripa , nu este mortala dar ne aduce destule neplaceri

wlady

As vrea sa incepem aici un fel de subtopic referitor la viata pe Marte . Am destule dovezi pt a atesta viata pe Marte . in primu si in primul rand trebuie sa vizitati acel link si va veti da seama ce zic .
Pana se va deschide ( sper ) acel subtopic voi scrie tot aici infouri despre diversele forme de viata de pe Marte .
Intr-un raport oficial NASA se zice :
CitatSTATEMENT FROM DANIEL S. GOLDIN, NASA ADMINISTRATOR

"NASA has made a startling discovery that points to the possibility that a primitive form of microscopic life may have existed on Mars more than three billion years ago. The research is based on a sophisticated examination of an ancient Martian meteorite that landed on Earth some 13,000 years ago.

The evidence is exciting, even compelling, but not conclusive. It is a discovery that demands further scientific investigation. NASA is ready to assist the process of rigorous scientific investigation and lively scientific debate that will follow this discovery.

I want everyone to understand that we are not talking about 'little green men.' These are extremely small, single- cell structures that somewhat resemble bacteria on Earth. There is no evidence or suggestion that any higher life form ever existed on Mars.

Este cam adevarat tinand cont ca ei sunt si terestrii nu stau numai acolo , sunt acei microbi de care vorbeam , ei vin cu ajutorul meteoritilor . O poza a unei bucati de meteorit :



Spuneti-va parerea .

Skywalker

Ati auzit cumva de cagoti? Si ei sunt o rasa de extraterestrii, au degatele unite cu o pielita si au talie mica. Au fost semnalati pentru prima data in Franta, in Evul Mediu. A fost descrisa atunci o invazie de cagoti. Insa, societatea de atunci, a incercat sa-i elimine cu orice pret, si de aceea ei nu aveau voie sa locuiasca decat la periferia oraselor. Insa ei tot se descurcau: ei practicau tamplaria, singura meserie care le era permisa sa o faca. In plus, ei aveau case pe care le dadeau in chirie.
 Cagotii au disparut odata cu modenizarea Frantei, cand a aparut si deviza Liberte, Egalite, Fraternite. Au disparut dintr-o data, la fel cum au si aparut.

draculasblood

acel vizitator eram eu :D   ....dar din greseala nu ma logasem...
deci zic ca e prea de tot...e culmea ca oamenii sa fi trait impreuna cu extraterestrii... :shock:

edit dupa scandal  :wink:   :

dar nu te-a contrazis nimeni in privinta existentei vietii pe Marte...

Skywalker

Si tocmai pentru ca francezii nu te agreeau, te-au azvarlit in Azerbaidjan, sau unde esti acum. :)
 Ti se pare ciudat pentru ca a fost tinut faptul sub secret, de fapt, cred ca si acuma oficial e tot secret. Si daca citesti relatari despre ET, e imposibil sa nu gasestianumite mentiuni despre un razboi interplanetar. Probabil cagotii respectivi au fost niste ramasite ale unei rase cuceritoare, dar care a fost invinsa. Poate aici au aterizat ca sa se ascunda. Oricum, despre cagoti am gasit materiale intr-o singura sursa, insa aceea sursa nu era una de doi bani.

Citat
e culmea ca oamenii sa fi trait impreuna cu extraterestrii...

Dar ce zici despre Zona 51? Acolo nu traiesc oameni impreuna cu extraterestrii?

wlady

skywalker , te corectez , acolo au trait oamenii cu extraterestrii , in prezent a fost abandonat proiectul pt ca era prea in centrul atentiei si cum zicea baaron cred ca s-au dus in antartica sau orice zona ferita de ochii presei ( lumea e mare )

Skywalker

Conteaza doar ca totusi au existat si exista locuri in care pamantenii traiesc si lucreaza impreuna cu extraterestrii.

Iar despre infatisarea cagotilor, si ei erau ceva reptilieni. Nu mai am poza. Pe site-ul unde sunt descrisi acei reptilieni, parca scrie ceva de genul : cometa care a lovit Jupiterul se poate sa fi fost o nava a reptilienilor, deturnata". Parca asa imi amintesc ca scria.

wlady

am in linkul de mai sus informatii despre tipurile de ET ( e la lucruri de baza da-l mai scriu aici odata : http://www.mufor.org/aliens.htm . in linkul asat o sa gasesti informatii despre reptilieni , si as vrea sa vorbim tot la lucruri de baza de chupacabra

annuki

#10
Citat din: SkywalkerAti auzit cumva de cagoti? Si ei sunt o rasa de extraterestrii, au degatele unite cu o pielita si au talie mica. Au fost semnalati pentru prima data in Franta, in Evul Mediu. A fost descrisa atunci o invazie de cagoti. Insa, societatea de atunci, a incercat sa-i elimine cu orice pret, si de aceea ei nu aveau voie sa locuiasca decat la periferia oraselor. Insa ei tot se descurcau: ei practicau tamplaria, singura meserie care le era permisa sa o faca. In plus, ei aveau case pe care le dadeau in chirie.
 Cagotii au disparut odata cu modenizarea Frantei, cand a aparut si deviza Liberte, Egalite, Fraternite. Au disparut dintr-o data, la fel cum au si aparut.




despre cagoti sincer nu stiam, ce mi se pare si mai incredibil e faptul ca ei au supravetuit pana la revolutia franceza. e foarte trist  sa auzi o astfel de drama, :(    pana la urma erau intr'un fel oaspeti nostri si societatea de atunci trebuia sa se comporte ca atare nu sa le interzica anumite meserii, aruncandui in saracie si izolare, din descrierea sumara facuta de tine reise ca erau pasnici. ce ar fi spus ai lor "de acasa" daca ar fi aflat comportamentul francezilor ?-bine ca nu i'au omorat din prima.
insa povestea asta nu poate decat sa intareasca alta,oarecum ceva mai putin dramatica, despre care am aflat mai de mult (credeam ca e unica pana la cagoti) in china a fost un caz similar,posibil sa fie vorba de aceasi rasa de extraterestri, chineji i'au nimit "dropa" dar mai bine nu mai zic nimic, si pun pe forum textele mai esentiale scrise intr'un limbaj hieroglific gasite pe un artefect,(+pietre) cu propietati ciudate, descifrate in 1958 (la 20 de ani dupa descoperirea artefactului) de profesorul Dr. Tsum Um Nui, voi pune deasemenea si unele texte ale dansului , de mentionat ca initial totul a fost tinut secret binenteles.


"ocupantii navei - dropa - au gasit refugiu in pesterile muntelui. in ciuda intentiilor pasnice, dropa au fost intelesi gresit de membrii ai tribului  Ham care ocupau pesterile vecine si care au vanat strainii si chiar au omorat cativa din ei"

" dropa au venit jos din nori cu nava lor.oamenii nostri,femeile si copii s'au ascuns in pesteri de 10 ori inaintea rasaritului de soare. cand in sfarsit au inceput sa inteleaga semnele limbii dropa, au realizat ca noii veniti au intentii pasnice"

pietrele mai spun cum dropa nu au putut repara nava dezmembrata fiind fortati sa ramana aici.toata investigatia s'a produs datoritata infatisarii ciudate a unei populatii locale izolate mai exact a doua triburi numite -coicidenta- dropa si hun. astazi china(1995) pare sa sustina ca fiind adevarata povestea dropa si nu prea mai e vorba de minciuni aiurite.din cate se pare dropa au fost asimililati in masa genetica a acestor triburi izolate.imi este greu sa traduc mai multe daca vreti sa aflati mai multe despre dropa am pus cateva linkuri si ceva poze

http://216.239.51.104/search?q=cache:sG3Y28uVWS0J:www.burlingtonnews.net/dropas.html+aliens+crash+china&hl=ro&gl=ro&ct=clnk&cd=4

http://www.20kweb.com/weird_stuff/dropas.html




edit: s'au descoperit si schelete "originale"


later edit: baaron imi pare rau dar nu sunt eu de vina daca trebuie sa stergi atatea posturi  :)  :)  :)

Skywalker

 Multumesc Annuki de informatiile despre Dropa. Voi mai cerceta si eu cazul.
   Dar pana atunci, va scriu cate ceva despre

                           El Chupacabra

  Cupacabra(sugatorul de capre, sau vampirul caprelor) este un animal necunoscut de catre stiinta si sistematic omoara animale in locuri ca Puerto Rico, Miami, Nicaragua, Chile si Mexic. Numele creaturii provine dupa descoperirea unor capre moarte in Puerto Rico, cu rani in gat si sangele lor uscat. Dupa cum relata UFO Magazine (Martie - Aprilie 1996),  au fost mai mult de 2000 de cazuri raportate de animale mutilate in Puerto Rico,  acestea punandu-se pe seama lui Chupacabra.

Autoritatile portoricane mentionau ca moartea animalelor e datorata unor muscaturi de caini vagabonzi sau alte animale exotuce, ca si pantera, introdusa ilegal pe teritoriul insulei. Directorul Departamentului de Servicii agricole-veterinare din Puerto Rico, Hector Garcia, a anuntat ca  nu e nimic neobisnuit sau extraordinar despre cazul observat. Un veterinar a spus:"acesta putea fi si un om ce apartinea de o anumita secta religioasa, sau la fel si un alt animal. Putea fi de asemenea cineva care a vrut sa se distreze pe seama populatiei portoricane."
Chupacabra este si creatura de zi, si de noapte, a fost vazut un exemplar ziua pe strada, spre uimirea privitorilor. Un martor ocular, Lucy Batista intervievat de Jorge Martin, relata ca celelalte animale erau panicate si speriate la aparitia creaturii. Au mai fost vazute Chupacabra aterizand pe copaci si inclinandu-i datorita greutatii lor considerabile. Autoritatile au tinut faptul in tacere, in timp ce presa locala o scotea la lumina.
O agentie de securitate reclama inaptitudinea angajatilor de a lucra in al treilea schimb din cauza fricii de aceste animale.

Ca si alte creaturi ciudate, chupacabra a fost descris in variate moduri. Unii martori au vazut    o mica fiinta jumatate extraterestru, jumatate dinozaur vampir fara coada,  cu pene ce se lasau pe spate; altii au vazut o creatura ca o pantera cu o limba ca de sarpe si lunga; altii iarasi au vazut un animal care sarea si lasa in urma o duhoare, un miros de sulf. Dupa  presupunerile unora, s-ar parea sa fie un tip de dinozaur necunoscut. Unii sunt convinsi ca ranile animalelor ucise de chupacabra indica o prezenta extraterestra. Oricum, mutilarile nu sunt atribuie extraterestrilor insisi, ci mai degraba "animalelor de companie" ale lor,  sau niste experimente scapate de sub control. Aceste creaturi, ca si altele similare sunt incadrate in categoria Entitatilor Biologice Anormale (Anomalous Biological Entities [ABEs]), aceasta sectiune fiind tot in cadrul ufologiei.   
Cei ce cred ca chupacabra este un ABE cred de asemenea ca este o actiune mass media si guvernamentala de a ascunde adevarul departe de lume, probabil ca sa previna panica. Aceasta parere este mentionata in ciuda faptului ca presedintele Comisiei de Agricultura din Puerto Rico( Juan Lopez) a luat o decizie cerand o investigatie in mod oficial pentru a clarifica situatia.  Un jurnalist portorican, care s-a descris ca si ufolog a declarat ca guvernele american si portorican au capturat doua dintre aceste creaturi. Probabil curand va fi un film despre autopsia de ABE (ceva de genu' Roswell?)

ABE -urile pot fi produse si prin manipulatii genetice sofisticate. Omul de stiinta rus Dr. Tsian Kanchen a produs o manipulare genetica care a creat o specie de organism vegetal si animal incrucisate electronic. Kanchen a dezvoltat un sistem electronic cum el poate lua campul bioenergetic al ADN- ului de la organisme si sa-l transfere pe cale electronica la alte organisme. Utilizand aceste tehnologii, el a creat noi rase incredibile, cum ar fi rate/gaini, cu caractere ale ambelor specii, sau capre/iepuri si noi hibrizi de plante, cum ar fi porumb/grau, arahide/floarea soarelui si castraveti/lubenita. Acestea au fost produse prin legarea datelor genetice ale diferitelor organisme, continute in campurile lor bioenergetice, printr-o bio-legare de frecventa ultra ridicata. Daca rusii au creat aceste tehnologii, atunci fara dubii  ca si americanii sau alte superputeri pot crea asa ceva. Deci, e foarte posibil ca aceste chupacabras sau alte ABE -uri sa fie creeate de oameni.
Un anume Martin a raportat ca un chupacabra a fost ucis si au fost prelevate probe ale sangelui. Analiza genetica a dezvaluit ca inca de departe sangele lui nu e compatibil cu cel uman si nici cu cel al vreunui alt animal cunoscut. Raportul de magneziu, fosfor, calciu si potasiu sunt incompatibile cu cele ale sangelui omenesc. Raportul elementelor din sangele de chupacabra este prea ridicat. Raportul RG (albumina/globulina, cred) este de asemenea incompatibil. Rezultatele testelor nu admit ca rapoartele componentelor sangelui de chupacabra sa fie compatibil cu al vreunui animal cunoscut.
In prezent noi nu putem compara proba cu a unui alt organism terestru. Deci poate fi un produs al unei manipulari genetice ultrasofisticate, sau un organism strain de  mediul nostru sau sau poate un extraterestru. (Martin)
. Imaginile si analizele nu sunt toate clare in privinta mutilatiilor, autopsiile cadavrelor mutilate si probele de sange raman speculatii pentru cea mai mare parte. Oricum un pretins chupacabra a fost omorat in Nicaragua si a fost examinat de oamenii de stiinta  de la Universitatea Nationala din Nicaragua.  Oamenii de stiinta au dezvaluit ca, corpul ,"carcasa" este cel al unui caine obisnuit. El Chupacabra, sa fie Chihuahua ?

Poza unui Chupacabra. Nu mi se pare ca ar semana cu un dinozaur...


Skywalker

Alt tip de extraterestrii? Exista o categorie mai putin mediatizata, probabil si datorita aparitiilor foarte rare. Unde i-am vazut mentionati pentru prima data, apareau la tipul extraterestrii exotici. Poate ca in alte surse se cheama altfel acest tip, insa eu prefer sa pastrez denumirea de exotici.

    Devreme, intr-o dimineata a anului 1971, John Hodges si un prieten se aflau pre Dapple Grey Lane, din Los Angeles, cand au vazut pe sosea doua obiecte care semanau cu niste creiere umane. Aveau o inaltime de vreo 90 de centimetri si pareau vii. Dupa ce si-a condus prietenul acasa, Hodges si-a dat seama ca pierduse 2 ore.
   Regresiunea prin hipnoza a revelat ca Hodges fusese contactat telepatic de cele doua "creiere", care i-au spus ca se vor mai intalni. Peste 7 ani s-au intalnit din nou. Creierele l-au avertizat atunci pe Hodges de pericolele razboiului nuclear. Da, era in perioada Razboiului Rece.

   O alta specie de extraterestri exotici este reprezentata de niste forme mici si foarte simple(aparent), si cu o membrana flexibila. Ele sar cu ajutorul unor pseudopode.

Skywalker

Un caz aparte il reprezinta Copiii din stele/Fii cerului.

  Sa vedem cine sunt Copiii din stele si de unde vin.

Si vom incepe cu o insemnare dintr-un manuscris de la Marea Moarta, care nu se gaseste in Biblie
" Traditia spune ca, intorcandu-se intr-o buna zi acasa, Lameh, tatal lui Noe, fu surprins gasind un copil care dupa infatisare nu semana deloc cu ceilalti membri ai familiei. Lameh ii face sotiei sale, Bat-Enosh, reprosuri aspre, afirmand ca copilul nu este al lui. Acesta se jura pe tot ce  are mai sfant ca fiul e al lui tata Lameh si nicidecum al vreunui soldat sau strain sau Fiu al Cerului.(Despre ce ce fel de Fiu al Cerului vorbeste Bat-Enosh? Cu atat mai mult cu cat aceasta drama de familie se intampla inaintea potopului).
[...]" E. von Daniken-"Amintiri despre viitor"
In cele din urma, Enoh ii propune lui Lameh sa adopte copilul si sa-i puna numele de Noe. Il si prevesteste de potopul care va urma.

  Acest mit al Fiilor cerului/Copiilor din stele continua si in zilele noastre. Daca in trecut se credea ca acestia vin de la zei, acum se crede ca acestia sunt nascuti pe Pamant de o civilizatie superioara extraterestra. Multi sunt convinsi de faptul ca natura inteligentei lor extraterestre este pastrata in stare latenta pana cand un anume eveniment sau impuls o elibereaza pentru o cauza inalta. Copiii din stele isi identifica adeseori originile prin intermediul viselor, si pot fi contactati de OZN-uri.In mod tipic, ei lucreaza ca profesori, medici, asistente medicale, avocati sau detin alte pozitii care sa le permita sa joace roluri capitale la timpul potrivit.
   Scriitorul Brad Steiger enumera "caracteristicile portretului robot al oamenilor cerului:
 
   -parintii nu se asteptau la venirea lor pe lume.
   -au in copilarie prieteni invizibili
   -au un deosebit farmec personal si ochi minunati
   -sunt placuti de copii si animale
   -au o temperatura a corpului mai scazuta decat cea normala
   -sunt hipersensibili la electromagneti
   -au hipotensiune
   -nu le trebuie mult somn
   -se grabesc mereu, ca si cum ar trebui sa indeplineasca o misiune speciala
   -infatiseaza mediile extraterestre prin intermediul viselor, al fanteziei si al operelor artistice
   -Le este foarte dor de caminul lor adevarat dincolo de stele.

E posibil sa fie chiar printre noi niste copii din stele.