Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Paradox religios

Creat de Urban, 01 Decembrie 2007, 00:44:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

AdarM

Daca ati putea face diferenta intre Biserica formata din lacasuri plus sjitorii acestora si Biserica reala, aceea alcatuita din totalitatea credinciosilor (chiar daca mai putin practicanti), abia atunci am avea o baza reala in dezbatere.
In lipsa acestui elementar rationament, tot ceea ce afirma unul sau altul e o banala exemplificare termenului absurd din DEX.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

uforever

Citat din: AdarM din  03 Ianuarie 2013, 22:28:59
Daca ati putea face diferenta intre Biserica formata din lacasuri plus sjitorii acestora si Biserica reala, aceea alcatuita din totalitatea credinciosilor (chiar daca mai putin practicanti), abia atunci am avea o baza reala in dezbatere.
In lipsa acestui elementar rationament, tot ceea ce afirma unul sau altul e o banala exemplificare termenului absurd din DEX.

Defineste "credinciosi", doar asa putem incepe o dezbatere serioasa...

alx

Citat din: uforever din  03 Ianuarie 2013, 22:44:49
Defineste "credinciosi", doar asa putem incepe o dezbatere serioasa...
Cu scuzele de rigoare,dar nu veti incepe aici nici o dezbatere pe teme religioase...stiu cu precizie matematica unde duc astfel de dezbateri,asa ca...topic blocat!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."