Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cercuri Câmpina, PH / Cãlineºti, VL / Mihãilești, GR

Creat de alex30, 15 Noiembrie 2007, 05:18:03

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

azi am incercat sa abordez pe cineva care trecea pe acolo, dar nu era din zona... era prea frig si ploua prea tare sa mai rezist in camp.
ieri la calinesti localnicii au spus ca cercurile sunt de cateva zile, o saptamana poate (corect, pentru ca nu mai erau asa de vizibile)
la campina au trecut niste tigani cu o caruta si ei nu vazusera cercurile pana in momentul in care i-am intrebat.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

#31
Spooky spune-mi te rog care e distanta dintre aceste trei locatii unde ai fotografiat aceste cercuri asemanatoare si de ce crezi ca pe o parere personala ca au fost facute?

Nox

#32
Am marcat pe imaginea de mai jos distantele (directe) intre cele 3 locatii.

d1(cãlineºti--câmpina) ~= 116.73 km
d2(câmpina--mihãileºti) ~= 89.45 km
d3(mihãileºti--cãlineºti) ~= 173.90 km
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

jackie28t

Foarte bine ai facut ''bluemoon8520''.Chair sa stii ca ma gandisem la ceva de genul unei marcari pe harta.Multumesc!

Rayden

poate reuseste cineva sa posteze filmuletul cu stirea de la antena 1 si ptr cei care nu o pot vedea..

cam dubioase cercurile alea...

poate s-a prins un nene cum se face un ozn...cu motor cu aburi si...a plecat la ..plimbare...pe meleagurile patriei  :-D

StarDust

Sigur nenea ala era umanoidul din Gemeni,Mehedinti, i s-o fi stricat "caruta" in zona aia  :-D, Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

  Spooky, cine v-a anuntat de existenta cercurilor din Mihailesti? Poezia lui Arghezii...este cam ciudata(!) s-ar parea ca a avut o "Muza" mai speciala...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

spooky

ATENTIE!

Fac apel catre toti membrii sa ajute in elucidarea acestui caz!

Defapt nu este un caz, cineva isi bate joc  de pamant cu pacura si carbune.
S-ar parea ca este vorba de o CAMPANIE PUBLICITARE.

Mai devreme pe Antena 1 am vazut la sfarsitul unui calup publicitar, in cadrul lui, un clip cu o voce feminina care spune ceva de genul, de unde am prins
"... din Campina, Calinesti, Mihailesti, Sighisoara, Bacau si Borcea ne-au fost trimise pe adresa redactiei de stiri. Ne-am deplasat la fata locului pentru a filma pentru dumneavoastra aceste semne stranii. Postul nostru de televiziune va urmari acest caz si va vom informa de indata ce vom avea mai multe detalii."

CLIPUL VINE DE LA CLUJ, SE PARE ASOCIAT CU BANCPOST. NU AM 100% CONFIRMARE.

Cele trei cercuri nu semana cu sigla Bancpost... dar poate reusiti voi sa va dati seama cine ar putea face o astfel de campanie oribila.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

 Tocmai asta cred si eu de aceea te-am si intrebat...oameni mai in virsta nu cred sa fie... si foarte important de stiut ar fii ce inseamna simbolul respectiv...poate are ceva de-a face cu anul 2008 !!! ? eu cred ca daca s-ar cere ajutorul populatiei, prin presa ...cineva trebuie sa fii vazut cumva, ceva care ar putea ajuta la elucidarea acestui caz si faptasii ar fii demascati. Nu se poate sa nu fii trecut vre-o masina pe acolo in timp se acesti indivizi mutilau campul...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

   Aha ....!!!parerea mea este ca cine le-a postat stie si mai mult....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jackie28t

#41
Spooky am sa incerc sa-i trasmit mesajul unui prieten care poate folosi ''Remote viewing'' pentru a scoate anumite informatii legate de acest  ''target''.Chair si cateva date tot ar fi de folos.

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Kymosabe

Avand in vedere ca aceasta stire a fost prezentata doar de Antena , cred ca este vorba asa cum spune Spooky de o publicitate mascata   (un mesaj subliminal) .
Trustul media guvernat de Voiculescu tocmai a inaugurat un nou post radio de stiri : RADIO NEWS .
Iata logo-ul acestui nou post de radio .


PS Daca idiotii aia desenau si un 9 , eram 100% sigur , asa e doar o supozitie ... :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#44
Bine gasit Kymo  :lol: Sa stii ca seamana.Ce-o fi in realitate deocamdata nu am nici o idee.
Dar totusi cu papura si carbune astia chiar ar fi intrecut masura.