Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

ozn la munte

Creat de emil_nicolae, 15 August 2009, 11:15:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

emil_nicolae

mergeam la munte de la tirgoviste spre dragoslavele  cu intentia de a ajunge la moieciu de jos .. fata mea facea poze din masina de pe bancheta din spate ... dupa ce am ajuns acasa si am descarcat pozele din aparat  am descoperit o poza mai putin obisnuita aparatul de fotografiat este un HP Photosmart r717 de 6,2 megapixeli .....daca se poate sa-mi spuneti daca este un defect de imagine sau chiar este ceva acolo in dreapta sus a imagini


lylyt_ice

Bine ai venit emil_nicolae...Parerea mea este ca ce afotografiat fata ta, nu poate fi altceva decat o baliza dintre stalpii de inalta tensiune. de fapt se si vede in fotografie un astfel de stalp...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

bun venit pe rufon emil_nicolae
Citatdaca se poate sa-mi spuneti daca este un defect de imagine sau chiar este ceva acolo in dreapta sus a imagini
defect nu cred ca poate fi, pentru  ca filmul e digital, nu  pelicula
poate fi o pasare - parerea mea
baliza? nu prea vad cum , pentru ca directia firelor si distanta - nu se incadreaza in peisaj
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

spooky

e doar o gaza in fata aparatului foto.

sunt numeroase subiecte pe acest forum ce trateaza problema, cum ar fi acest topic excelent facut de DepthOfField:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1339.0.html
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

StarDust

Citat din: spooky din  15 August 2009, 12:55:00
e doar o gaza in fata aparatului foto.

Sunt de aceeasi parere.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

prodcomb

Este o pasãre "în plinã acþiune"!
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

valuriledunarii

Nu este o baliza, traiectoria cablurilor de inalta tensiune este mult mai jos, dar oricum asta se poate verifica. Dupa parerea mea este o insecta proiectata pe geamul lateral dupa ce a fost lovita de oglinda din stanga.