Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

10.000 de motive pentru care extraterestrii amana un contact direct

Creat de Urban, 23 Septembrie 2007, 04:56:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

romulus

Citat
Citat din: antoniu din  19 Februarie 2008, 11:37:01
8-)   Misto ......acest brainstorming pe tema discutiei, dar obiectele,fenomenele si procesele extraterestre tin de sincronicitate,cunostinte,credinte,atitudini,aptitudini,comportamente,conflicte,practici,prejudecati,interese si resurse....orice dialog intr-un camp eveminenttzial deschide un canal de comunicare ,urmat de manipulare si starea de conflict.   Intrebarea este ..cum dezamorsam acest conflict ?  ........      aceeasi intrebare si-o pun si EI ..cred ...un posibil motiv .
---Dom' profesor cat p'aci sa nu va recunosc ! Dupa cestiunile elaborate pe care cu bunavointa le expuneti, zic si io :
----Intr- adevar...misto.....
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Shadowman

Uitati un motiv :sa nu platim amenzi ! :lol:
Daca va aflati in in SUA ,nu dati mina cu extraterestrii care aterizeaza pe strada...! Puscarie sau amenda 5000 $ !
Am crezut ca e gluma,dar nu este !

THE EXTRA-TERRESTRIAL EXPOSURE LAW

http://misterium.tripod.com/articole/ozn/exposure.htm
http://www.beyondweird.com/etlaw.html
http://www.sacred-texts.com/ufo/et-law.htm
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Lone Ranger

Sa moara mama lu' Frankfurt daca ~ashtia nu faceau cariera în Militzie :-D  before the Lovilution!
P.S. La al cîtîlea motiv am ajuns cu numaratoarea?

lylyt_ice

 Pai eu cred ca urmatorul motiv, ar fii de numerotat cu...52....SAU?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Lone Ranger


ariel

Citat din: antoniu din  19 Februarie 2008, 11:37:01
8-)   ...dar obiectele,fenomenele si procesele extraterestre tin de sincronicitate,cunostinte,credinte,atitudini,aptitudini,comportamente,conflicte,practici,prejudecati,interese si resurse....orice dialog intr-un camp eveminenttzial deschide un canal de comunicare ,urmat de manipulare si starea de conflict.   Intrebarea este ..cum dezamorsam acest conflict ?  ........      aceeasi intrebare si-o pun si EI ..cred ...un posibil motiv .

care este motivul ????
poate-s mai "grea" de cap, astazi, dar n-am inteles nimic
care-i legatura dintre obiecte,fenomene si procese extraterestre si cunostinte,credinte,atitudini,aptitudini,prejudecati,interese....s.a.m.d

"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

lylyt_ice

  asa ca tot 52 v-a fii urmatorul...nici ariel nu face legatura intre un motiv si mesajul suscitat....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

antoniu

motiv..managementul de risc in "PSIHORINGUL COSMIC''........starea conflictuala este contagioas si pentru noesic,enisic sau supraenisic.! :star:

Shadowman

Citat din: antoniu din  24 Februarie 2008, 11:47:55
starea conflictuala este contagioas si pentru noesic,enisic sau supraenisic.! :star:

Imi suna a curs de sirme,sfori,penduluri,cadrane si "sampon" termenii amintiti... Teoria ca teorie (biostructurala) dar practica ne  da batai de cap...!
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Lone Ranger

Citat din: antoniu din  24 Februarie 2008, 11:47:55
motiv..managementul de risc in "PSIHORINGUL COSMIC''........starea conflictuala este contagioas si pentru noesic,enisic sau supraenisic.! :star:
Awh My Gawd, e de-a dreptul exhaustiv abscons :-D :evil:, adimensional polimorfic :-D :evil: si, last but not least, teribil de off-topic!!!!!! :fullmoon:

ariel

Citat din: antoniu din  24 Februarie 2008, 11:47:55
motiv..managementul de risc in "PSIHORINGUL COSMIC''........starea conflictuala este contagioas si pentru noesic,enisic sau supraenisic.! :star:

ce inseamna psihoring ??? oare nu stie nimeni ???
este a doua oara cand intreb

antoniu
ce inseamna management de risc in psihoringul cosmic ?
:-o
"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

Arckadii

Am cautat si pe net... nu am gasit. Poate o fi folosit in cercuri restranse. Totusi, haideti sa revenim la topic imediat ce domnul profesor ne va explica termenul.

Ark

romulus

Citat
Citat din: antoniu din  24 Februarie 2008, 11:47:55
motiv..managementul de risc in "PSIHORINGUL COSMIC''........starea conflictuala este contagioas si pentru noesic,enisic sau supraenisic.! :star:
-----Dom' profesor e jale.....! Bine , hai sa zicem ca as avea idee ce e ala psihoring cosmic da/ copii astia ce vina au saracii  ??
----Haideti sa le zicem despre extraterestrii si cosmos, dar cu cuvintele noastre , pamantene, nu provenite din alien.... Zic si eu ! Vorba lui alx ...." parerea mea'...
---Howgh  !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

alx

Citat din: ariel din  24 Februarie 2008, 15:54:24
ce inseamna psihoring ??? oare nu stie nimeni ???
este a doua oara cand intreb

antoniu
ce inseamna management de risc in psihoringul cosmic ?
:-o


@ ariel
dom' profesor a explicat asta,aici:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1657.msg28201.html#msg28201

  adica    psihoring = ring psihologic

tinand cont de topicul unde a postat raspunsul...cred ca nici el nu mai crede definitia asta :-D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Kymosabe

Citat din: alx din  24 Februarie 2008, 18:56:37
@ ariel
dom' profesor a explicat asta,aici:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1657.msg28201.html#msg28201

  adica    psihoring = ring psihologic

tinand cont de topicul unde a postat raspunsul...cred ca nici el nu mai crede definitia asta :-D

Termenul corect, folosit probabil in psihologie  este psychic ring ,  cerc psihic  (psihologic).
Cuvantul psihoring , din punctul meu de vedere , este unul gresit chiar daca habar nu am ce defineste .
Cuvantul corect este psychoring. :wink:






Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)