Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

10.000 de motive pentru care extraterestrii amana un contact direct

Creat de Urban, 23 Septembrie 2007, 04:56:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Rayden

sunt de acord cu romulus

contactul s-a produs deja... filmul lui nea spielberg vine asa...cu titlu informativ si..oarecum de pregatire..


Max C.


romulus

Citat din: Maxx din  19 Noiembrie 2007, 11:19:36
Contactul direct s-a produs da' nu oficial :roll:
----Defineste "oficial" cu vorbele tale ! Pai tocmai aici e hiba, nu sesizezi? Ca este cat se poate de oficial, adicatelea  cu semnaturi, stampile, parafe si martori care au pus destu'; unii de la mana cu 5 deste, altii cu 4, altii cu 3,...... and so on !
----Parerea mea !
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Max C.

Da ..asa e...eu vorbeam de "oficialul" pentru oamenii de rand  :|

lylyt_ice

  Ce tot bateti campii cu "oficialul" asta fiti putin mai detailati  in exprimare sunt si altii care nu pricep insinuarile voastre.....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Max C.

@lylyt...  Adica dragi nostrii conducatori ai lumii au luat presupusa legatura cu  ETs ...oficial,dar daca privesti prin prisma oficialului pentru noi ,oamenii de rand, este egala cu zero...ok? :-)

lylyt_ice

 Aha...! aici am vrut sa ajung...si cine sunt acei oficiali (?) ca Fidel Castro, sau conducatorii altor tari nu sunt...asa ca acei oficiali pana la urma, sunt tot cei care din generatie in generatie (de mii de ani) se chinuie sa puna capastrul intregii planete....si cine sunt ei(?) si cu ajutorul cui sunt cine sunt ? asa ca (;) contactul a fost si este permanent si acesti extraterestrii sunt de fapt si oficialii, deci dupa mintea mea nu sunt doua grupari care lucreaza impreuna, impotriva noastra si ascunsi de noi, ci sunt unii si aceeasi.....Regan saracul a picat ca musca-n lapte intre ei.......!!!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Urban


lylyt_ice

  Daaa...ai dreptate ...de unde mi-o fi venit Regan(!) habar nu am.....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Yagg

23. Pentru cã totul pe Pãmânt este atât de perfect organizat ºi toate vietãþile Pãmântului, inclusiv omul, sunt foarte inteligente. Adunând la un loc legile fizicii exprimate perfect ºi indubitabil de ecuaþiile matematice, organizarea vieþii pe Pãmânt ºi complexa fiinþã care stãpâneºte lumea peste toate celelalte (omul) este, pot spune, prostesc sã nu îþi dai seamã, sã fii conºtient, cã o fiinþã superioarã a creat ºi controlat totul atât de minuþios, încât o eroare de calcul ar putea distruge sau crea anomalii în aceastã perfecþiune. Dumnezeu existã cu siguranþã, iar creierul uman este cheia pentru a descoperi, poate, un secret mai mare sau mai mic despre acest Adevãr.
Eu cred cã oamenii au ºi resurse ºi capacitatea necesarã comunicãrii cu fiinþe inferioare sau superioare, referindu-mã la gradul de inteligenþã ºi tip. Mai cred însã cã noi, oamenii, suntem ca un copil care încã învaþã... sã meargã. Ultimele descoperiri din domeniul tehnologic dau impresia cã fac ceva nemaivãzut, dar toate fenomenele, toate procesele de care se leagã modernul ºi vechiul au existat întotdeauna. Ceea ce s-a schimbat însã este omul, care evolueazã prin strângerea de informaþii ºi folosirea acestora pentru a evolua ºi controla anumite fenomene ºi procese. Omul este foarte limitat ca prag vizual în domeniul vizibil al undelor electromagnetice, dar ºi-a creat instrumente cu care poate sparge orice bariere; omul este limitat ca prag auditiv în domeniul frecvenþelor audio, dar ºi-a creat instrumente cu care poate trece dincolo de aceste frecvenþe, omul este foarte limitat în general, dar evolueazã ºi se adapteazã. Totuºi, oricât ar controla ºi oricât ar evolua, nu poate trece de parametrii ºi limitele care susþin perfecþiunea în care trãim.
Grijile, nevoile, setea de bani, nervii, supãrãrile, micile plãceri sunt toate la un loc un fel de false ocupaþii ºi distragere de la ideile importante.
M-am cam lungit cu rãspunsul, dar ideea e cã, aºa cum spunea Picasso:"Tot ce îþi poþi imagina este real", dacã presupunem cã vreodatã o fiinþã mai evoluatã ca inteligenþã ºi cu libertãþi mai vaste decât ale omului ar dori sã contacteze oamenii, cu siguranþã ar avea uneltele potrivite sau capacitatea de a comunica la nivelul uman. Asta doar pentru cã Einstein a spus: "Dumnezeu nu joacã zaruri".
Dacã ceva în lumea asta imensã, infinitã, are o organizare aleatorie, aceastã organizare este doar aparentã aleatorie, deoarece, cu siguranþã va avea ºi periodicitate.
Ce m-ar face pe mine sã nu cred cã "extratereºtrii" au fost inventaþi de om, ca referire la filozofii din filme ca: The Village, I Robot, Time Machine, Back to the Future.

Cea mai simplã explicaþie concentratã într-o singurã propoziþie:
"Moº Crãciun existã, dar a fost inventat de om."

Bestialã maºinãrie de imaginaþie, omul ãsta.
Ce se întâmplã oare când îþi pui întrbarea: "Înainte ca omul sã inventeze ceva, cine a inventat înaintea lui?" :-D


Kymosabe

24. Pentru ca suntem o civilizatie agresiva , violenta , cu instincte criminale .
Istoria civilizatiei noastre reprezinta un sir lung si nesfarsit de razboaie duse din lacomie , invidie sau ura.
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

StarDust

Asa e, noi nu suntem deloc "buricul" universului... dimpotriva... tot ce s-a descoperit s-a folosit prima data impotriva maselor (militar), apoi cand a devenit invechit, s-a dat liber ca "prostimea sa foloseasca "noua" descoperire. Suntem inca departe de o civilizatie in care, respectul ptr. celalalt si pentru viata sa fie legea de baza la nivel planetar. Cred ca sunt civilizatii care au depasit de mult aceasta faza. ca nu ne contacteaza oficial, nu e ptr. ca nu pot ci (ne place sau nu) pentru ca nu meritam, deci nu meritam atentia lor.
Asta... e (doar) parerea mea.
Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

DTJNBR

25. Le e frica de Bush
26. In trecut au incercat sa ne contacteze in schimb pamantenii i-au pus la protap si i-au mancat de vii si le e frica sa n-o pateasca din nou
27. Le place doar sa priveasca oamenii si sa se masturbeze cu gandul la Pamela Anderson
28. Sunt o natie de homosexuali si asteapta sa devina si pamantenii tot o natie de poponari ca sa se simta in largul lor cand ne contacteaza
29. N-au timp sa ne contacteze fiindca sunt ocupati joaca sah cu Jesus Christ
30. Ii bate Dumnezeu daca mai violeaza pamantence si nu mai vor astfel de probleme
31. Se simt super inteligenti super cool super spirituali super dezvoltati ce mai supermeni iar daca ar fi sa vina pe pamant nu le-ar ajunge nimeni la nas fiindca ar levita 100 metri de la pamant in sus
32. N-au ajuns inca la noi fiinda inca se chinuie sa inventeze roata si le lipseste elementul esential cauciucul
33. N-au venit inca pe pamant fiindca n-au gasit inca o metoda cum sa aterizeze cu o nava de 10 ori mai mare decat pamantul pe acesta
34. Au gagici mult mai misto decat pamantencele de-aia nu se obosesc sa dea o tura pe-aici
35. Ii considera pe oameni niste creaturi inca in stadiul de dezvoltare si asteapta sa ne mai creasca 2 coarne, par ca la maimute pe tot corpul, coada de cal, 4 maini si 3 picioare pentru a fi pe placul lor
36. Nu vin pe pamant fiindca nu le plac stirile Pro-TV
37. Inca sunt ocupati cu razboaiele intergalactice si intre timp li s-a gatat combustibilul
38. Ne lasa sa ne mai inmultim putin inainte de a ne consuma la micul dejun
39. S-au saturat sa fie luati pe post de zei de fiecare data cand aterizeaza pe pamant
40. Ii considera pe oameni imputiti si nespalati si asta le creaza greata si repulsie la un contact direct
41. Asteapta sa castige Steaua Champions League
42. Ii streseaza Becali
43. Nu le place gravitatia fiindca le aduce aminte de vremurile cand inca se chinuiau ca prosti sa zboare in afara planetei lor si nu stiau ce-i tine-n loc



Destul pe ziua de azi, ce-am reusit sa scriu asa la repezeala  :lol:






StarDust

DTJNBR...asta era de "pagina comica", desi am gasit cateva puncte care ar putea fi reale..  :lol:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

DTJNBR

44. Inca nu le-a trecut prin cap sa muste din fructul oprit si-acum sunt tot in Rai in curu gol
45. Asteapta sa treaca si pe la ei Iisus Hristos ca sa-l rastigneasca iar acesta fiind foarte ocupat nu mai face fata solicitarilor
46. Preotii cu ajutorul religiei pe planeta lor au reusit o mai buna indobitocire a maselor astfel incat la ora actuala inca se mai chinuie sa mute munti din loc doar cu credinta unui bob de mustar