Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

10.000 de motive pentru care extraterestrii amana un contact direct

Creat de Urban, 23 Septembrie 2007, 04:56:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Un test simplu, fiecare sa se gandeasca la un motiv pentru care o supercivilizatie nu ne-ar contacta sau pentru care amana cat mai mult un contact direct cu rasa umana.
Sunt curios cam in cate zile atingem 10000 de motive.

Pentru o ordonare mai buna numerotati si motivul. :-D

1.Diferenta dintre sistemul nostru de comunicare si cel al lor.

stargate

      Salut Urban !!!

2. Impactul pe care l'ar avea acest contact asupra omenirii ( posibil sa provoace haos ).
3. Avand tehnologia mult mai avansata nu au de ce sa ne contacteze ( exemplu: ca si cum oamenii ar vrea sa vorbeasca cu furnicile ).
 
Parerea mea !  :-D
Smoke on the water, fire in the sky.

Max C.

4.Poate se afla in alt plan astral(mai evoluati spiritual) si astepta sa evoluam si noi (in 2012  :-D).

Urban

5. Asteapta sa ajungem la un nivel de maturitate in care sa putem intelege nivelul lor de cunoastere si tehnologiile lor.

6. S-ar putea sa ne studieze chiar acum, insa ne neglijeaza pentru ca exista multe alte civilizatii demne de un contact direct, civilizatii care sunt probabil mult mai interesante si de ce nu...mult mai civilizate.

lylyt_ice

   7) eu cred ca ei sunt deja printre noi...atit cei pozitivi cit si cei negativi.Iar cei care ne dau anumite tehnologii nu pot fii decit cei negativi,pentru ca oricum in viitor aceste asa zise moderne tehnologii nu vor mai fii compatibile...!Iar cei buni in acest moment fac altceva...incearca sa desctida ochii oamenilor spre realitate,sa invinga frica din sufletele lor si sa ne ajute sa nu ne autodistrugem printr-un razboi nuclear.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DeReLiCt

8) Avand in vedere religia... eu as zice ca suntem doar supravegheati si paziti (ingeri pazitori).

9) Probabil ca asteapta un moment mai special pentru a intra in legatura oficiala cu noi.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

jean

 10) Cred ca pe ficare planeta din sistemul solar sunt inteligente mult superioare noua. Dar in alt plan nu in cel fizic (eteric). Ei vegheaza si raspund de tot ce se intampla pe planeta respectiva. Extraterestri daca ar veni pe pamant si ar dori sa ia legatura cu noi (oficial) ar trebui sa primeasca aceasta permisiune din eteric. Si poate chiar au primit in unele situatii de cercetare sau misiuni in comun.
Adevarul este dincolo de noi

CHIP

Probabil ca nu au voie sa intervina in evolutia pamantenilor in mod direct.mai tirziu ,cine stie,poate o vor face.

ariel

  11. Poate ca nu li se permite,deocamdata,un contact direct.

credeti ca cei care "dirijeaza" vor permite acest lucru? hm
cum va suna cuvintul santaj ca miza as trece soarta pamintului si a locuitorilor
probabil ca vor incerca,in ultima faza,sa ne faca sa credem ca extraterestrii vin pe pamint ca sa ne "pape la micul-dejun" si ca trebuie sa-i primim cu ostilitate si sa-i "papam" noi primii.
"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

lylyt_ice

 Ariel parca ai gindit odata cu mine...Cuvintul SANTAJ, cred ca Ar trebuii foarte atent analizat...!!! si s-ar putea sa reiasa adevaratul motiv pentru care suntem in continuare folositi ca sclavi, mintiti si permanent aminintati cu razboaie de distrugere in masa...Bine punctat Ariel...Bravo !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?


stargate

Asta crezi tu Ark ? Sau ar fi un motiv pentru care nu am fi contactati ?
13. Traiesc in alta dimensiune ...
Smoke on the water, fire in the sky.

dedeiu

14. Fiindca omul este destul de comod in starea actuala si nu are nevoie de un element extern de stres.

Arckadii

este un posibil raspuns. pana la 10.000 trebuie sa le epuizam pe toate.


Ark

15. Nu au capacitatea intelectuala de a ne contacta
16. Ei incearca sa o faca dar noi nu suntem capabili sa interceptam mesajele
17. Ei nu stiu ca noi existam

stargate

Cred ca 15. trebuie exclus deoarece vorbim de o supercivilizatie ...  :-)
Smoke on the water, fire in the sky.