Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Premonitia

Creat de baaron, 20 Ianuarie 2006, 00:18:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pri3st3ss

da, pai nu mai este atat de pregnant controlul partii constiente, iar cenzura nu isi face nici ea efectul,creierul catalogand acest "sentiment" ca fiind parte a reveriei sau somnului paradoxal,deci neimportant..
concluzie? ar trebui sa fim mai relaxati :lol: :roll:

daca ai observat, dreamy - si altii care ati avut premonitii - atunci cand constientizezi gandul, ti se pare absurd si il infirmi, asa cum ai spus si tu, dreamy, ca ai sarit din pat si ai constatat ca nu te durea de fapt capul...
ar trebui sa nu gandim asa mult in anumite situatii...

darkness,pt curiozitatea ta uluitoare, te anunt ca nu esti singurul care a dorit sa ma testeze si sa faca experimente ..cand mi s-a propus o baterie de teste, m-am cam speriat, nu imi plac doctorii, chiar daca sunt din bransa mea :wink:   ; nu am extins inca acest "dar" al premonitiei,nu prea mi se potriveste si ma incomodeaza in mare masura.
mai multe vorbim in particular.
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

darkness

stai linistita, nu vreau sa te bag in laborator..credeam doar ca ai incercat mai multe...

sau iti e teama de reactia oamenilor?


dreamy, eu nu ampremonitii si nici intuitia nu imi merge la standarde normale:D :-D
pana la urma cum pot activa aceste calitati,ca vad ca niciuna din voi nu mi-a raspuns :-(

Dreamy

Citat din: darkness din  23 Noiembrie 2006, 11:35:25
dreamy, eu nu am premonitii si nici intuitia nu imi merge la standarde normale:D :-D
pana la urma cum pot activa aceste calitati,ca vad ca niciuna din voi nu mi-a raspuns :-(

hei cum asa..pri3st3ss ti-a raspuns...prin relaxare :roll: :wink:!!

darkness

pai doar nu  o sa ma relexez toata ziua,ca mai si lucrez, nu imi permit sa ma relaxez si sa intru in transa!!!

altceva, o *potiune magica* nu exista,nici incantatii ceva?e imposibil sa te relaxezi, daca te relaxezi, poti pierde multe!

Dreamy

...ceva potiuni magice sigur exista(se foloseau vechime si le folosesc si azi) ...insa nu e cazul sa le incerci...mai toate sunt facute pe baza de plante interzise :-o....deci mai bine cu relaxare :wink:...oricum face bine chiar daca nu-ti dezvolta nici un fel de simt extrasenzorial :mrgreen:

darkness

stiu ca nu promovezi consumul de substante halucinogene interzise, dar nu la asta ma refeream..credeam ca e ceva mai simplu de facut relaxarea..daca stau bine sa ma gandesc, relaxarea e greu de realizat...nici nu am timp de ea

Geronimo

Am prezis moartea lui Emil Cioran in maxim doi ani de zile, cu un an si unsprezece luni inainte de a se intampla. In scris, in "Opinia Studenteasca" din Iasi. Asta cum se numeste?

darkness

asta deja se numeste profetie...pe ce te-ai bazat,cum "ai stiut"?

Elvin

       cu dedicatie pentru cei care au uitat ca viermii ne asteapta zambind:

     "Ghicit in palma, bobi, cafea, tarot
      O sa murim cu totii - asta-i tot"

      Iata ca v-am...prezis, tuturor, viitorul

Shadowman

Citat din: Elvin din  26 Noiembrie 2006, 21:42:25
       cu dedicatie pentru cei care au uitat ca viermii ne asteapta zambind:

     "Ghicit in palma, bobi, cafea, tarot
      O sa murim cu totii - asta-i tot"

      Iata ca v-am...prezis, tuturor, viitorul

Sigur Elvin...De moarte si impozit nimeni nu scapa.... :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Dreamy

#40
...cu toate ca ce spui tu Elvin... e cam macabru incerc sa indulcesc cumva situatia....murim=trecere intr-o alta stare de desfasurare a materiei...se pare mult mai avantajoasa :?


deci daca asta e o premonitie atunci toti suntem inzestrati cu ea.... :wink:

Skywalker

Citatcu toate ca ce spui tu Elvin... e cam macabru incerc sa indulcesc cumva situatia....murim=trecere intr-o alta stare de desfasurare a materiei...se pare mult mai avantajoasa
Sa zicem si mai indulcit, asa: moartea este o trecere intr-o lume superioara. Nu-i asa?

Si acum sa revenim la topic.
Geronimo a scris:
CitatAm prezis moartea lui Emil Cioran in maxim doi ani de zile, cu un an si unsprezece luni inainte de a se intampla. In scris, in "Opinia Studenteasca" din Iasi. Asta cum se numeste?
In mod normal, si asta e premonitie. Acuma nu stiu daca a existat vreo premonitie care sa prezica un eveniment la o data exacta.

darkness

Citat din: Geronimo din  24 Noiembrie 2006, 15:10:11
Am prezis moartea lui Emil Cioran in maxim doi ani de zile, cu un an si unsprezece luni inainte de a se intampla. In scris, in "Opinia Studenteasca" din Iasi. Asta cum se numeste?


nu e premonitie, e prrofetie sau predictie...
desi nu inteleg clar diferenta intre ele, dar banuiesc ca premonitia e atunci cand ti se intampla tie si persoanelor cunoscute, nu unui om pe care nu il cunosti..
daca era asa, nostradamus inseamna ca a avut premonitii, nu previziuni...

Skywalker

Citatnu e premonitie, e prrofetie sau predictie...
desi nu inteleg clar diferenta intre ele, dar banuiesc ca premonitia e atunci cand ti se intampla tie si persoanelor cunoscute, nu unui om pe care nu il cunosti..
daca era asa, nostradamus inseamna ca a avut premonitii, nu previziuni...

  Asa stiam ca premonitia e si cand prevezi viitorul unor persoane necunoscute. Ca si in cazul romanului Futility, in care era vorba despre un vas ca si Titanic, care s-a scufundat, a fost vorba de premonitie.
Insa daca tu spui ca e previziune, atunci s-ar putea sa fie asa

xennon_2000

Cred ca sunt unii oameni inzestrati cu acest har al premonitiei......dar sunt si sunt sarlatani!