Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Masoneria si satanismul

Creat de Max C., 23 August 2007, 12:20:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Max C.

Au legatura cele doua? Pai sa vedem...incepem cu niste poze...

Max C.

Aici avem o loja a masoneriei care-i cam dubioasa :|

SinapX

Masoneria se afla in stransa legatura cu satanismul;ritualurile de initiere intr-o mare parte din loje sunt bazate pe ritualuri de magie neagra sau tantrism negru.Un alt aspect este simbolistica,la randul ei opusa simbolurilor binelui.Pentagrama intoarsa este cel mai bun exemplu(desene au fost postate mai sus).
Franz Bardon spune despre loja FOGC ca avea 99 de membri. Al 100-lea membru era demonul cãruia i se substituia Loja ºi care, pe de altã parte, punea la dispoziþia fiecãrui frate din Lojã câte un demon subordonat. Fiecare demon avea numele sãu special, semne de evocare distincte cunoscute doar de acel frate din Lojã cãruia îi aparþinea ºi care nu putea fi trãdat fãrã a primi pedeapsa cu moartea.
Lojile negre mai detin si un aparat magic care se numeste tepafon(un obiect magic negru care arunca raze ale mortii pe orice distanta).Aceasta distruge in totalitate organismul uman, dar mai ales taie legatura cordonului de argint (legatura corpului astral cu corpul fizic) cu organismul uman.

SinapX


dedeiu

Satanismul este de 3 feluri si anume: rebel(aia cu sacrficii pisici, gaini si diverse ofrande unui zeu), traditional(cu diverse ritualuri stravechi) si modern(ateism+o anumita doctrina). Despre care satanism vorbim aici?

Max C.

Traditional rebelo-modern! :lol
un ateu nu e neaparatat satanist in primul rand si apoi satanismul prin esenta numelui e credinta in satan\lucifer\baphomet sau cum vrei sa-i spui ,traditional sau rebel ( :?) ,ritualurile se desfasoara cu sacrificii animale si umane(in special copii ) ... :cry:

dedeiu

Dar eu nu am zis ca ateii sunt satanisti. Maxx, imbecilismul se desfasoara inca din timpurile vechi cand "zeii" vroiau sange. Acum nu stiu cum au luat-o cei care sacrifica, adica metaforic sau babeste. Diferenta dintre satanismul modern si atei este doctrina lor inspirata de la Lavey.

Max C.

ok...hai sa ne intoarcem la masonerie si satanism....gasesti ceva asemanari/legaturi?

Max C.

Uite eu vad razboiul din Irak ca pe un ritual satanic unde si-au pierdut viata multi,foarte multi oameni...pentru ce? Pentru sange si petrol!

SinapX

Ce spune Albert Pike(lider masonic) in cartea "Morals and Dogma":"Lucifer este Purtatorul Luminii! Ciudat si misterios nume purtat de Printul Intunericului. Tocmai el, fiul diminetii. Sa fie el purtatorul luminii, care cu o stralucire orbitoare lumineaza plapand sufletele egoiste? Cu siguranta el este".

dedeiu

"Ce spune Albert Pike(lider masonic) in cartea "Morals and Dogma":"Lucifer este Purtatorul Luminii!". Din cate stiu eu, aceasta informatie o gasesti prin Biblie pe la Isaia daca imi amintesc bine.

lylyt_ice

  Bine daca citesti Biblia,sunt atitea dovezi ca oricine isi poate da seama ca in spatele povestirilor nu este decit in f.putine cazuri cineva care intradevat este pozitiv...Daca nu vorbesc cu pacat ...?eu una cind citesc vechiul testament simt ca ceva sau cineva incearca sa ne imprime o stare de dezechilibru mental...se simte ca o anumita forta negativa, s-a dat drept Dumnezeu...imprimindu-ne o constiinta bolnava bazata pe frica, ura, agresivitate,gelozie...cu scopul final de a ne supune si a ne obliga sa facem asa cum ne este sugerat, ca altfel vom fii pedepsiti groasnic.Un sistem diabolic de manipulare masiva care din pacate functioneaza in toate colturile lumii si astazi. Nu stiu daca si in Romania este acelas curent,dar in "Vest"a aparut o emblema :cea a capului de mort cu doua oase.Pe cel putin 40% din vestimentatia tineretului apare aceasta emblema a craniului respectiv,iar in toate magazinele unde se gasesc accesorii:curele,centuri medalioane cercei,nu vezi decit ca aceste obiecte sunt confectionate sub forma craniului cu cele doua ciolane....ca sa nu mai zic de frunza palmata a binecunoscutului drog, marihuana.aproape tot tineretul poarta aceste simboluri sataniste numai pentru ca cineva din umbra, a impus in moda actuala aceasta puternica amprenta demonica.CINE OARE;SI CU CE SCOP ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

dedeiu

"Bine daca citesti Biblia,sunt atitea dovezi ca oricine isi poate da seama ca in spatele povestirilor nu este decit in f.putine cazuri cineva care intradevat este pozitiv...Daca nu vorbesc cu pacat ...?eu una cind citesc vechiul testament simt ca ceva sau cineva incearca sa ne imprime o stare de dezechilibru mental...se simte ca o anumita forta negativa, s-a dat drept Dumnezeu...". Ortodoxeste se cheama "friica de Dumnezeu". Dupa cum se poate observa, omul poate fii controlat prin friica. Asa cum violenta se controleaza prin violenta(rezultatul friici). Asa cum Limba Romana invatata de multi in generala si liceu se bazeaza prin dramatism:"Puiu", "La vulturi" si restul de mizeri.

DarkLight

Multi dintre voi ati inceput sa deviati de la subiect.
Baphomet, pentru necunoscatori : Lucifer, Satan, Behemoth, Baphomet, Scaraovski.

lylyt_ice

 Nu cred ca deviem de la discutie ...iar chiar necunoscatori nu suntem .......!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?