Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN'urile pe care le-am filmat in 2005

Creat de jackie28t, 16 Iulie 2007, 22:55:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

In acest topic vreau sa prezint un film ce implica doua Obiecte Zburatoare Neindentificate pe care le-am filmat in luna februarie 2005 in miezul zilei la orele11:38

Nu demult am discutat cu colegul nostru ''alx'' si deoarece are aparatura necesara pentru editare,i-am trimis secventa originala pentru edidare de a scoate in evidentza anumite aspecte legate de cele 2 obiecte neindentificate.
Filmul a fost editat prin filtru,zoom si alte efecte tocmai pentru a putea intelege cat mai multe amanunte.Pot spune ca ''alx'' a depus o munca excelenta in editarea filmului si va invit pe toti sa vizionati aceasta editare si la care este inclusa si secventa originala.
Filmul a-l voi prezenta aici dar va anuntz ca expunand filmul prin YOUTUBE rezolutia filmului nu va fi una tocmai buna de acea va recomand la toti sa faceti un DOWNLOAD al acestui film prin linkul pe care-l voi pune la dispozitie in acest topic.Daca ve-ti extrage filmul (editarea de 60MB) veti putea urmari editarea de pe PC'ul Dv intr-o rezolutie mult mai buna.
Va las acum pe voi sa urmariti filmul si daca sunt intrebari despre acest caz atunci va stau la dispozitie.

Link direct care video de pe youtube: http://www.youtube.com/watch?v=SKVk3GHFKec



De pe legatura de mai jos puteti extrage editarea filmului / 62MB
DOWNLOAD UFO Video/Battle Of Two Spheroids
(pentru a descarca filmul puteti da click dreapta pe link, iar apoi alegeti Save Target As...)

De doi ani de zile incerc sa gasesc un raspuns referitor la cele 2 OZN'uri  filmate in acea zi dar pana in present nu am primit nici o explicatie lucida prin care sa indentifice cu argumentatii solide acele doua obiecte.

Unii speculeaza ca ar fi stele sau planete dar la acea ora in amiaza mare aceasta speculatie este penibila.
Altii spun ca au fost ''earth lights''(fulgere globulare) dar in acea zi a fost un cer complet senin si nici cutremure nu au existat mai ales ca obiectele nu pareau sa emane energie cum produc deobicei fulgerele globulare.
Altii sustin ca sunt doar ''puncte'' adica insecte sau reflexii.
A fost o filmare print-un geam deschis deci teoria unei reflexii pica iar faptul ca acele obiecte cum sustin unii ca sunt insecte mi se pare la fel de penibila deoarece la acea distanta de unde s-a filmat pana la obiectele respective ar insemna ca insectele nici nu ar fi macar vizibile tinand cont de zumul folosit.

Mai jos voi atasa o fotografie ce reprezinta aceasi locatie de unde am filmat acele obiecte dar binenteles este o imagine fotografiata in alta zi.Am sa o expun ca pe o mica reconstructie pentru ca este cu o rezolutie mai mare ca in film.Ar putea reda anumite elemente.



Acest caz a mai fost publicat si in alte website'uri incluzand website'ul meu,link direct aici:
http://pic1.piczo.com/valuca/?g=17494398&cr=1

Vreau sa precizez de la inceput faptul ca sunt destul de matur sa fac diferenta dintre o zebra si un copac.Nu a fost o filmare pe timp de noapte ca sa fac o confuzie si nici obiecte la o departare imensa fata de mine pentru a nu sti exact cum aratau defapt,deci in acele momente cea ce am vazut au fost niste obiecte sferice solide aflate in miscare si subliniez faptul ca obiectele respective au fost vazute de mine cu ochiul liber in amiaza mare.Am sa incerc totusi acum sa descriu cum s-a intamplat cazul.

Intamplarea....
Efectiv in acea zi in acele momente a-mi verificam camera de filmat deoarece tocmai o cumparasem cu 2 zile inainte.Am observat un avion in departare si testam atat zumul optic al camerei de filmat cat si cel digital.Nu filmam in acele momente ci doar priveam avionul si testam zumul uitandu-ma prin monitorul camerei.Defapt se poate observa avionul respectiv chair si in film pe partea dreapta sus.
La un moment dat ceva m-a facut sa privesc cerul,am scos capul pe geam a si pe partea dreapta ceva mi-a atras atentia.Am observat pentru 2 secunde un obiect la o inaltime minima ca unui bloc de 10 etaje.Arata ca un obiect solid sferic ceva de genul unui ou,era de culoare aurie si stralucea imens,cred ca reflecta si razele soarelui din obiect.Marimea acelui obiect pe care nu am putut sa-l indentific a fost apoximativ minim de 80cm maxim de3m (am spus dupa ochi)dar totusi nu pot spune marimea exacta deoarece obiectul se afla pe un fundal albastru deschis neavand repere in acea directie fiind efectiv in sus pe cer.Obiectul se afla pe deasupra casei mele.In urmatoarele momente cu coada ochiului pe partea stanga ceva mai sus am observat inca un obiect cu o culoare ceva mai intunecata.Nu puteam sa disting exact forma obiectului deoarece era la o inaltime ceva mai mare si parea mai mult in ceatza tinand cont ca era foarte luminat afara fiind o zi foarte senina.Defapt puteti observa chiar si in film la un moment dat pe partea stanga cand apar acele 2 obiecte se poate distinge cum cele 2 OZN'uri sunt diferite la culoare.
Dupa ace am observat acele obiecte,efectiv am fost shocat neputand sa le indentific deloc si rapid observed obiectele stalucind in departare am pus camera in directzia respectiva si am apasat butonul rosu pentru inregistrare.Prin monitorul camerei nu puteam sa vad nimic dar defapt puteam sa disting in departare ceva mai vag cei drept obiectele respective.Am filmat la nimereala in fata si am incercat sa fac un zum pe obiecte dar neputand sa le indentific pe monitorul camerei in acele momente a fost totul ca intr-o mica panica.Oricum mi-am spus in gand ca voi fima cat pot in fata si sigur camera va prinde ceva.Dupa putine momente nu am mai putut observa obiectele.Mai filmasem putin prin jur dupa care montasem camera de filmat la TV si privind nenumarate ori incercand sa afluce misterul acelor 2 obiecte.Din cea ce am vazut cu ochiul liber si felul cum se manifestau obiectele chiar si din filmare as putea spune ca obiectul neindentificat mai inchis la culoare zbura dupa acea sfera aurie.
Nu inteleg cum puteau zbura la o viteza asa de mare incat nici camera nu a putut prinde clar obiectele,observand chiar si in film ca la un moment dat din cauza trepidarii deoarece filmarea nu a fost cu tripot si pentru ca obiectele zburau cu o viteza mare se poate distige si in film cum obiectele se descompun in doua parti.La inceput efectiv primul obiect se poate distinge cum sclipeste intens.Din pacate prin originalul filmului format avi(de 60mb-12sec) se poate distinge mult mai bine acele Obiecte Zburatoare Neindentificate.

Sper ca in acest topic cu totii vom putea contribui cu ceva constructiv pentru a descoperi misterul acestor doua obiecte.Cum am mai spus daca sunt intrebari legate de acest caz atunci va stau la dispozitie.Va astept pe toti cu pareri legate de acesta intamplare si nu uitati ca orice argumentatie,demonstratie opinie este binevenita.

Multe multumiri lui ''alx'' pentru editarea filmului si la fel multe multumiri moderatorului ''bluemoon'' pentru acordarea unui server de a expune filmul prin link.

jackie28t

#1
Aici as mai face o mica precizare pe care am uitat-o sa o spun.
Obiectul din film pe care l-am vazut,primul obiect cel deschis la culoare semana foarte mult cu obiectul din imaginea de mai jos.
O imagine pe care am gasit-o cu mult timp in urma.


Kymosabe

Ma uitam la un documentar si am vazut o secventa in care apare un OZN asemanator cu ceea ce ai filmat tu . (apare chiar si un avion in cadru  :lol:)
http://www.youtube.com/watch?v=aFk4JG9UzXU

Tot in acelasi documentar  , presupunand ca unele OZN-uri sunt invizibile ochiului uman , este prezentata o modalitate de a le surprinde . Mai precis  camera cu care se face filmarea sa fie setata pe nightshot .
Vizionand de mai multe ori  ceea ce ai filmat tu , am avut  impresia ca obiectele respective dispar pur si simplu la un moment dat .
Probabil exista si o explicatie simpla , si anume obiectele respective  ,,pareau invizibile''  in unele momente deoarece  se aflau   intr-un unghi in care  razele soarelui nu erau reflectate .

Iata aceasta teorie (sa filmezi in nightshot pentru a surprinde OZN-uri) aplicata pe un OZN invizibil(?) :
http://www.youtube.com/watch?v=RW7NoCCTzcU


PS Sunt curios daca mai exista si alte astfel de filmari cu OZN-uri care sa demonstreze veridicitatea acestei teorii.
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

alx

Citat din: Kymosabe din  20 Iulie 2007, 17:22:49
Ma uitam la un documentar si am vazut o secventa in care apare un OZN asemanator cu ceea ce ai filmat tu . (apare chiar si un avion in cadru  :lol:)
http://www.youtube.com/watch?v=aFk4JG9UzXU


o sa dau cateva raspunsuri în locul lui Jackie,pentru ca eu sunt cel care a editat materialul,avand posibilitatea de a vedea captura originalã.
   ceea ce vreau sã spun este cã cele 2 materiale nu prea seamãnã,în cel expus de tine nefiind vorba de un ufo(parerea mea,bineînþeles).

Citat din: Kymosabe din  20 Iulie 2007, 17:22:49

Tot in acelasi documentar  , presupunand ca unele OZN-uri sunt invizibile ochiului uman , este prezentata o modalitate de a le surprinde . Mai precis  camera cu care se face filmarea sa fie setata pe nightshot .

Iata aceasta teorie (sa filmezi in nightshot pentru a surprinde OZN-uri) aplicata pe un OZN invizibil(?) :
http://www.youtube.com/watch?v=RW7NoCCTzcU


mi se pare o procedurã discutabilã.Din nefericire,în acest moment nu dispun de nici o camerã cu nightshot,aceastã funcþie apare de obicei la modelele consumer,despre care sunt destul de multe de spus...oricum funcþia nightshot se bazeazã(din câte ºtiu eu) ºi pe folosirea unui led-grup de leduri IR,adica leduri care emit luminã infraroºie(ceva în genul led-urilor de la telecomenzi),care led-uri ilumineazã subiectul,concomitent cu scoaterea(mecanicã) a unui filtru din faþa senzorului,lucru care NU TRANSFORMA camera intr-o camera in infraroºu,ci doar creºte sensibilitatea acesteia,drept dovada,o camera în infraroºu costa multe mii de dolari ºi nu filmeazã DECÂT ÎN INFRAROªU!
   poate colegii de pe forum care posedã o astfel de camerã(cu nightshot) ne vor da mai multe lamuriri...
   

Citat din: Kymosabe din  20 Iulie 2007, 17:22:49
Vizionand de mai multe ori  ceea ce ai filmat tu , am avut  impresia ca obiectele respective dispar pur si simplu la un moment dat .
Probabil exista si o explicatie simpla , si anume obiectele respective  ,,pareau invizibile''  in unele momente deoarece  se aflau   intr-un unghi in care  razele soarelui nu erau reflectate .

într-adevãr,existã posibilitatea ca sã nu vedem aceste obiecte pentru cã ele nu reflectã tot timpul lumina soarelui,dar în acelaºi timp nu pot sã nu remarc viteza mare de miºcare a obiectelor,respectiv viteza cu care ies din cadru...
    Am încercat sã urmãresc miºcarea obiectelor,atât cât a fost posibil,si am facut asta pe monitoare de 22,speciale pentru graficã,lucrând pe material în .avi(materialul care s-a postat are aprox. 60mb,fiind o compresie la cea mai bunã rezoluþie suportatã de .vmv,materialul de bazã având ceva peste 1,6Gb),de asta uneori acei markeri par a se plimba aiurea...obiectele erau acolo,dar aproape invizibile...
Ce pot sã spun este cã acele miºcãri nu cred cã pot fi fãcute de un aparat de zbor convenþional,viteza de deplasare fiind uneori atat de mare încât procesorul camerei nu a reuºit sã facã faþã,aparând astfel de câteva ori obiecte la distanþã unul de altul sau obiecte dublata pe frame-uri consecutive...o parte din vinã purtând-o ºi banda magneticã...



sunt multe de spus despre aceastã înregistrare,voi încercã sa fac câteva capturi de imagine de pe inregistrare,ºi dacã jackie va fi de acord,o sã le postez,pentru a le putea analiza cei care doresc...
   oricum meritã sã urmaþi sfatul lui Jackie ºi sa downloadaþi materialul de 60mb...se vede infinit mai bine ca pe youtube...

    acestea sunt pãrerile mele,fãrã pretenþia de a fi acceptate necondiþionat...

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jackie28t

#4
Citat din: Kymosabe din  20 Iulie 2007, 17:22:49
Vizionand de mai multe ori  ceea ce ai filmat tu , am avut  impresia ca obiectele respective dispar pur si simplu la un moment dat .
Probabil exista si o explicatie simpla , si anume obiectele respective  ,,pareau invizibile''  in unele momente deoarece  se aflau   intr-un unghi in care  razele soarelui nu erau reflectate .

Da,se poate sa fi fost reflectia mai mare atunci cand obiectele straluciau doar din cauza unui anumit unghi de zbor ce facea sa reflecteze si mai puternic razele solare dar in filmul original in avi format ce are o calitate mult mai buna decat in filmul expus aici se poate observa foarte usor cum ''obiectul' respectiv din film chiar la inceputul secventei cand straluceste si chiar se inroseste putin dupa care se observa cum se duce in departare facand ca obiectul sa se piarda din vizor,poate ca si de acea reda iluzia de apare dispare.OZNul (acel obiect,sfera din film) se deplaseaza in departare iar camera de filmat nu a mai putut capta obiectul.Aceasta explicatie este la fel de posibila.

Citat din: Kymosabe din  20 Iulie 2007, 17:22:49
Ma uitam la un documentar si am vazut o secventa in care apare un OZN asemanator cu ceea ce ai filmat tu . (apare chiar si un avion in cadru  :lol:)
http://www.youtube.com/watch?v=aFk4JG9UzXU

Am vizionat primul film expus de tine,interesant pot spune insa lipsesc multe elemente pentru a trage cocluzii din acel film.
De exemplu care sunt informatiile legate de acel film.Cine a filmat,cum s-a intamplat povestea,a fost vazuta acea sfera cu ochiul liber de catre acea persoana in momentul cand filma acea sfera ce zbura prin jurul darei al acelui jet? :roll:
Daca acea sfera nu a fost vazuta cu ochiul liber nu exista oare posibilitatea sa fi fost doar o floare de la un copac care era dusa de vand prin fata camerei de filmat atunci cand filma avionul?
Se poate sa fie si aceasta varianta deci filmul este interesant dar nu pot sa-l compar sau sa-i dau credibilitate fara a avea mai multe informatii.
Chiar ma uitasem de 3 ori la acel film cu sfera in jurul darei de la acel jet si ma intrebam....
Oare acea sfera in timp ce zbura a trecut de jos in sus dupa acea dara sau era in fatza darei de la avion?
Poate ca e greu de definit si spun asta deoarece ''ciuciulete'' a argumentat undeva chiar intr-un topic ca un obiect alb ce trece peste ceva alb nu mai poti sti daca a fost dupa sau in fatza celuilalt obiect.Oricum secventza este chiar interesanta.Sa stii ca exista si alte secventze asemanatoare.Poate ca in timp voi reda cateva filme diferite aici ca comparare.

Citat din: Kymosabe din  20 Iulie 2007, 17:22:49
Iata aceasta teorie (sa filmezi in nightshot pentru a surprinde OZN-uri) aplicata pe un OZN invizibil(?) :
http://www.youtube.com/watch?v=RW7NoCCTzcU
PS Sunt curios daca mai exista si alte astfel de filmari cu OZN-uri care sa demonstreze veridicitatea acestei teorii.

Acest al2lea film expus a mai fost pus pe forum pritr-un film legat de OZnuri si extraterestrii si defapt ciuciulete a facut chiar  si o demonstratie undeva in trecut cu acel film afirmand ca este vorba doar de o reflexie (sustine el) deoarece filmarea a fost facuta printr-un geam.

Revenind acum on-topic........vreau sa-ti spun Kymosabe,ca apreciez gestul si-ti multumesc pentru contribuire.
Te astept si cu alte opinii legat de obiectele pe care le-am filmat in 2005.
Poate ca in timp vom avea si unele raspunsuri.

Kymosabe

#5
ALX , aici te contrazic . Ultimul lucru despre care am putea sa ne dam cu parerea este viteza acelor obiecte .
Eu am vizionat de ,,n'' ori clipul (cel in format wmv) , in special fragmentul original neprelucrat ,  dar n-am reusit sa apreciez viteza obiectelor  .

Faptul ca la un moment dat ele dau senzatie ca se misca cu mare viteza  undeva spre stanga   se explica prin aceea  ca , Jackie , nereusind sa le vada pe  LCD-ul camerei de filmat , incearca sa faca   zoom si in acel moment obiectele ies din cadru cu mare viteza. Sa nu uitam de asemenea ca filmarea sa facut fara trepied , si avand in vedere starea de surescitare a lui Jackie e posibil ca el sa fi miscat inconstient camera (mai bine zis sa-i fi tremurat mana) in momentul filmarii .

Singurele imagini ajutatoare sunt cele in care in cadru apar avionul  , varful copacilor si mai ales acoperisul casei cu cele doua hornuri   deoarece sunt singurule puncte de referinta in raport cu care putem analiza miscarea acelor obiecte . Insa secventele in care apar acestea sunt putine , iar cand apar , impresia e ca obiectele nu se misca .

Dupa cum am spus si in postul trecut obiectele dau senzatia ca dispar si apar (am dat o posibila explicatie) dar in realitate ele se aflau in acelasi loc dar nu puteau fi zarite .Asta nu inseamna insa ca nu s-au miscat deloc din pozitia lor initiala  .
Daca ne uitam la pozitia obiectului la inceputul  filmarii   si  frame-ul de la sec7 observam ca obiectul nu se mai afla in aceeasi pozitie ca la inceput deci s-a miscat .(viteza insa cu  cu care s-a miscat , eu unul,  nu o pot aprecia) .

Insa Jackie ma poate contrazice , deoarece el este martor ocular . Eu spun doar ce am observat   vizionand cele cateva secunde in care apar obiectele .

P.S Am analizat doar miscarea obiectului mai stralucitor  deoarece celelalt se distinge foarte greu .


Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#6
Citat din: Kymosabe din  21 Iulie 2007, 12:06:57
Dupa cum am spus si in postul trecut obiectele dau senzatia ca dispar si apar (am dat o posibila explicatie) dar in realitate ele se aflau in acelasi loc dar nu puteau fi zarite .Asta nu inseamna insa ca nu s-au miscat deloc din pozitia lor initiala  .
Daca ne uitam la pozitia obiectului la inceputul  filmarii   si  frame-ul de la sec7 observam ca obiectul nu se mai afla in aceeasi pozitie ca la inceput deci s-a miscat .(viteza insa cu  cu care s-a miscat , eu unul,  nu o pot aprecia) .

Momentan am sa expun doar o imagine unde indica distanta de deplasare a acelui obiect de la secunda 00:00:00:02 la 00:00:07:00
Am luat imaginile expuse de ''Kymosabe'' si efectiv le-am suprapus.Doar ca o idee,poate reda anumite elemente.Voi reveni.............



Citat din: alx din  20 Iulie 2007, 22:55:52
sunt multe de spus despre aceastã înregistrare,voi încercã sa fac câteva capturi de imagine de pe inregistrare,ºi dacã jackie va fi de acord,o sã le postez,pentru a le putea analiza cei care doresc...

Alx,te rog sa te simti liber sa postezi cateva imagini din inregistrare.De ce nu,chiar ar fi ceva constructiv.
Chair aveam de gand sa te intreb de acest lucru.

alx

am reuºit sã fac capturile promise,din nefericire,cei care nu au instalat photoshop-ul nu vor avea prea multe de vazut...
 
Citat din: Kymosabe din  21 Iulie 2007, 12:06:57
ALX , aici te contrazic . Ultimul lucru despre care am putea sa ne dam cu parerea este viteza acelor obiecte .
Eu am vizionat de ,,n'' ori clipul (cel in format wmv) , in special fragmentul original neprelucrat ,  dar n-am reusit sa apreciez viteza obiectelor  .

nu vreau sã te contrazic...ceea ce doresc sã spun este cã ºi eu am avut aceeaºi impresie la început,cã aceastã miºcare s-ar datora de fapt zoom-ului...însã dupa ce am vãzut inregistrarea originalã de foarte multe ori,mi-am dat seama cã acolo e ceva ce nu se potriveºte,si am început sã urmaresc cele 2 obiecte ºi traiectoriile lor...pe monitoare de 22,fãcute pentru graficã,unde am reuºit sã urmãresc obiectele pânã la dispariþia completã,iar miºcãrile nu erau chiar cursive...dar asta e ceea ce am vãzut eu!   fiecare are dreptul la opinia lui!

revenind la capturi,am încercat sã fie cât mai elocvente,alegând frame-urile din înregistrare unde obiectele aveau cea mai bunã definiþie...
   sper sã fie de folos!

PS.  acel contor de pe ecran este pus de mine,pentru a avea posibilitatea sã legãm informaþiile laolaltã...
PS2. a trebuit sã postez fiºierele în altã parte,forumul nu permite upload-ul de fiºiere photoshop,ºi cum nu am vrut sã le transform în altceva,pentru a nu avea pierderi de calitate,care ºi aºa e cum e,am fãcut o arhivã care poate fi downloadatã de la
http://files-upload.com/392728/valuca.rar.html

sper sã nu fie probleme!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

ºi ca sã nu fiu acuzat cã fac diferenþieri,uite ºi fotografiile în format jpeg.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Kymosabe

Am cautat si am gasit pe youtube cateva filmulete care de data aceasta chiar seamana cu ceea ce a filmat Jackie .

Daytime UFO - A plane and a sphere    http://www.youtube.com/watch?v=6cLsTcjewhM
Las Vegas UFO 2005                         http://www.youtube.com/watch?v=jwioFN0ez2s
U.F.O. 06-04-2006 - 13:03                http://www.youtube.com/watch?v=HHoKfXjy6yU
U.F.O. Sanremo 03-12-06 - 11:11       http://www.youtube.com/watch?v=jJ1VFlDMQ7Y
Videos From Phoenix Rich Giordano      http://www.youtube.com/watch?v=HIyhG29AYqY

Pe asta l-am lasat la urma, pare mai interesant (cel putin dupa titlul [e care il are)

It's easy to see 'white spheres' UFOs in Pueblo, Mexico   http://www.youtube.com/watch?v=NKkt3zXlURg

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#11
Ce ma amuzat astazi cand am observat pe YOUTUBE ca un user cu numele de ''Kasa232'' a precizat ca filmul meu este FAKE  :lol: LOL
Observ ca cineva mai indraznetz ''Ovniwatch'' i-a si dau un raspuns destul de logic si lucid.
Link direct aici: http://www.youtube.com/watch?v=SKVk3GHFKec
Expun mai jos imaginea acelor posturi de pe YOUTUBE, sa o am ca pe o amintire.La asta chiar ca nu ma asteptasem.


alx

Citat din: jackie28t din  26 Octombrie 2007, 21:08:37
Ce ma amuzat astazi cand am observat pe YOUTUBE ca un user cu numele de ''Kasa232'' a precizat ca filmul meu este FAKE  :lol: LOL
Observ ca cineva mai indraznetz ''Ovniwatch'' i-a si dau un raspuns destul de logic si lucid.
Link direct aici: http://www.youtube.com/watch?v=SKVk3GHFKec
Expun mai jos imaginea acelor posturi de pe YOUTUBE, sa o am ca pe o amintire.La asta chiar ca nu ma asteptasem.



la un astfel de comentariu...nu se mai poate comenta nimic!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jackie28t

#13
Deoarece nu mai sunt fuctionabile linkurile catre secventa respectiva referitor la acest caz,am facut in graba unul scurt si-l voi atasa mai jos pentru a se sti macar despre ce a fost vorba.Stiu ca ''punctuletele'' pe care le-am filmat in 2005  nu reprezinta mai nimic pentru nimeni si intr-adevar nu reda nimic decat doua ''punctulete'' poate cel mult un mister pentru mine pentru ca mai bine de 3 ani tot nu-mi pot da seama ce ar fi putut fi acele doua obiecte zburatoare neindentificabile pe care le-am surprins atunci pe camera.Pana la urma observ ca tot ce pot face este sa dau doar cu presupusul.Cine stie ce-o fi fost.... :-D

Atasez filmul mai jos ''UFOs 05 february 2005-spheroids'' ce are mai putin de 3Mb si chiar mai scurt de 1 minut.
Subliniez faptul ca am fost nevoit sa tai din secventa originala si sa fac filmul mai scurt tocmai pentru a se incadra in cele 3 mb disponibile de forum pentru atasare.

liteady73

 Salut Jackie28t !...

Din pacate pare a fi, iar, o situatie neclara. E un OZN.

Lite Ady :)