Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Unde se poate gasi urmatorul reportaj senzational?

Creat de DTJNBR, 04 Iulie 2007, 02:31:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DTJNBR

Acum cativa ani aprox 8-10 pe cand inca mai vizionam canalele TV germane gen RTL, PRO 7, era o emisiune pe postul RTL numita Exclusiv sau Explosiv ceva de genu, iar in cadrul acestei emisiuni a fost prezentat un caz senzational al unor copii care aratau exact ca niste copii de extraterestrii, aveau capetele foarte mari si nasu foarte mic practic aratau ca niste copii de extraterestrii. Nu mai stiu exact care a fost comentariul pe baza acelui reportaj daca acei copii erau considerati a fi copii de extraterestrii sau doar copii cu o foarte rara malformatie insa va spun drept ca de-atunci n-am mai vazut un astfel de caz pe nicaieri la televizor sau pe web.
Copii erau crescuti de o bona si erau vre-o 2-3 la numar care aratau ca extraterestrii si se jucau cu inca 2-3 copii normali sarind intr-o piscina.

Recent am cautat sa vad daca gasesc acel reportaj in vre-un videoclip pe net insa pana acum nu am gasit nimic. Daca altcineva a mai vazut acel reportaj si stie pe unde se gaseste un videoclip cu acel reportaj pe net este rugat sa puna link-ul in cadrul acestui topic pt a vedea si ceilalti acest reportaj incredibil.

Practic acei copii puteau fi rezultatul hibridari extraterestru-om.

lylyt_ice

Cred ca stiu la ce cazuri te referi ,sunt aprox.9 copii de acest gen in lume,toti au aceeasi boala...imbatrinesc f. repede,cresc maximum 80-90 cm,ramin cheliosi,au dintii rari si ascutiti (incalecati),nasul se inconvoaie cu timpul in jos,ochii sunt ca de broasca si au o voce de vrajitoare batrina.Traiesc cam 15 ani,fiindca imbatrinesc si mor epuizati.In schimb psihic,sunt normali si pina in ultima clipa merg la scoala.Dupa cum spun medicii au o boala incurabila pina in momentul de fata ,ceva genetic,celulele organismului nu se regenereaza....cam asta imi aduc aminte....in orice caz o anomalie f.rar intilnita...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Kymosabe

Boala despre care vorbeste lylyt_ice se numeste PROGERIA sau  "sindromul Hutchinson-Gilford", si este o afectiune genetica rara care apare la copii si este caracterizata prin imbatranire accelerata (prematura).
Am gasit pe youtube un filmulet despre aceasta boala , dar nu e prea placut .
http://www.youtube.com/watch?v=oIECHWRIOKg
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

lylyt_ice

Mersi mult KIMO...! da exact la aceste cazuri m-am referit,eu am vazut acum citiva ani o emisiune de genul acesta,cred ca la acesti copii se refera si colegul nostru DTJNBR,dar eu cred ca nu au nici o legatura directa cu experimentela extraterestrilor,ci numai o anomalie genetica.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DTJNBR

Copiii din acel reportaj adus in discutie aratau aproximativ la fel cu acesti copii bolnavi de PROGERIA ceea ce inseamna ca este vorba despre aceeasi boala genetica iar ipoteza unor hibrizi extraterestru-om pare sa se cam excluda desi acesti copii seamana cel mai mult cu niste extraterestrii.

Arckadii

Sunt putin amuzat.
Cand spui ca seamana mai mult cu niste extraterestri, pe ce te bazezi?:)
Ai vazut vreodata unul?


Ark

DTJNBR

Arckadii a scris:
CitatCand spui ca seamana mai mult cu niste extraterestri, pe ce te bazezi?Smiley
Ai vazut vreodata unul?
Eu personal n-am vazut dar daca e sa ne luam dupa spusele celor care zic ca i-au vazut exista probabil mii de relatari care spun ca acestia ar fi mici si cu capetele mari, faptul ca ar exista mai multe specii sub diferite infatisari nu-nseamna ca nu poate exista o specie care sa fie intocmai cu relatarile oamenilor.