Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Video / Reflexie sau posibil OZN?

Creat de Necunoscutul, 07 Ianuarie 2007, 22:39:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Necunoscutul

Am gasit o pozanoua intr-un articol, se presupune ca ar fi un OZN, dar parerea mea este ca nu este nimic maimult decat o reflexie:

http://photos1.blogger.com/x/blogger/4376/798/1600/336237/Idaho%20UFO%2011-2006.jpg

Ce parere aveti?

8-)

sxn_b

OZN-ul este acel obiect rosu? Cred ca este o reflexie, am facut si eu asemenea poze.  :-)

DepthOfField

daca la poza postata de Seeker, lumea vrea sa creada ca este OZN, ce poti sa faci? ;-) .. cat despre explicatia "Lens flare" ... este un debunker cine afirma asa ceva LOL :-D
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Necunoscutul

Asa zic si eu, dar uite, cum pot unii oameni sa posteze asa ceva? Si se mai intreaba lumea de ce toti oamenii care sustin ca au vazut OZN-uri sunt luati drept nebuni...

Daca cineva posteaza un astfel de fals, cand aude cineva despre un OZN crede ca este la fel ca acest caz, un fals, o interpretare gresita, chiar daca este vorba despre unul autentic..... :-(

8-)

Alethia_Spitz

Din cauza asa zisor farsori care ori deseneaza cercuri, ori falsifica fografii nu prea putem sti care dovada este autentica si care falsa pana nu cercetam in amanunt. Dar eu tot nu pricep de unde pana unde s-a ajuns ca daca cineva spune ca a vazut un ozn sau vreo fantoma sau i s-a intamplat ceva paranormal e luat de nebun? Oare de la comunisti? Vreau si eu o explicatie cine se pricepe.

Necunoscutul

Nu stiu exact de ce, dar se intampla....

Parerea mea este aceea ca s-a creeat aceasta falsa idee despre cei ce traiesc un fenomen paranormal ( OZN, fantome,etc) pentru ca populatia sa nu inceapa sa studieze amanuntit aceste cazuri afland astfel ce fac ei (cei de la putere), cat de interesati sunt ei de aceste lucruri. Pentru ca fiecare tara vrea sa tina descoperirile pentru ei, asa ca daca Et exista si americanii au pus mana pe tehnologia lor.......pai va dati seama ce secret mare ar fi asta?? Daca s-ar afla, si rusii si nemtii, toata lumea ar vrea sa puna mana pe o astfel de tehnologie avansata ceea ce ar insemna ca SUA nu va mai fi o putere atat de mare, nu?

Asta este parerea mea, astept si alte pareri...

8-)

toma

CitatPentru ca fiecare tara vrea sa tina descoperirile pentru ei, asa ca daca Et exista si americanii au pus mana pe tehnologia lor...
Pai de mai bine de 50 de ani aceste "secrete" tot sunt vehiculate si intoarse pe toate fetele. Interesant ca aceste secrete contin date ce "evolueaza" mereu, functie de epoca in care se vorbeste despre ele. Acum intreb si eu: credeti ca un "secret" de asemenea importanta putea fi pastrat atita timp? Si ce-i mai interesant, "secrtetele" detinute nici nu au fost puse in valoare! :wink:
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

Necunoscutul

De unde poti sti ca nu au fost puse in valoare, putem lua ca exemplu avionul stealth, nu?

8-)

Alethia_Spitz

Inca ceva ce am citit in revista Draula. In editia proaspata de saptamana asta. Un roman de-al nostru a vrut sa cerceteze prin hackuire daca in computerele americanilor exista documente secrete cu privire la extraterestri. L-au prins imediat si i-au dat vreo 70 de ani.
1. Aici nu pricep un lucru. A hackuit asta e. Tb sa-l pedepseasca dar de ce dupa legile lor si nu dupa ale noastre? In fond computerul pe care l-a folosit el se afla in casa lui aici in Romania.
2. Americanii au bagat la secret informatiile despre extraterestri. Eu singura trag concluzia ca exista. Nu au de ce sa bage la secret ceva ce nu exista. Deci concluzia mea personala e ca extraterestri exista dar americanii tin secret ca asa vor muschii lor.

toma

CitatDe unde poti sti ca nu au fost puse in valoare, putem lua ca exemplu avionul stealth,
Am mai spus pe undeva pe aici asta: principiul a fost inventat de rusi, publicat intr-o revista si "furat" pus in aplicare de americani! :wink:
Daca sursa ta de informare e revista Dracula, nu mai am ce comenta!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)