Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Tabara de vara TERRA DANUBIA (special pt membrii Rufon)

Creat de Urban, 21 Iunie 2007, 16:53:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

OK . Multam de raspuns. Am zis ca e prea mult in sensul ca nu stiam ce e inclus in pret. Acum dupa ce mi-ai dat detalii mi se pare OK. Personal sa-ti spun problema nu e de bani ci de alte lucruri.

Si eu am intrebat de mancare pentru ca si eu sunt foarte pretentios :D :D :D

Multumesc pentru invitatie. O sa ma gandesc.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Urban

Ok Bluemoon...gandeste-te dar repede....ca se aglomereaza...
Iar in privinta mancarii, stai linistit....o sa ai ce povesti.
Astept sa imi spui daca mergi sau nu....

Bafta

Urban

Cate ceva din meniu:

-Ciorba de perisoare facute din peste fara oase.....(delicioasa...am probat-o) :-D
-Salau pane cu cartofi natur....(nu numai ca am mancat pana nu am mai putut dar am luat si la pachet...) :-D
-Somon prins in fata ta si facut la gratar....crochete de somon cu susan....etc etc....
-Cascaval pane....clatite cu dulceata de caise de casa
-Omleta pescareasca....etc etc

Plus ca are nenea Petea o tuica.....de te cutremuri...nu alta :mrgreen: :ufo:

spooky

Citat din: Urban din  21 Iunie 2007, 18:36:08
Sub titulatura "special pentru membrii Rufon" am pus eu mesajul....daca te deranjeaza poti sa il schimbi in Tabara de vara a lui Baaron....e totuna....
Despre masina e a treia oara cand iti explic.....mergem cu microbuzul...."nu toti au masina proprie" si nu cred ca cei care nu au masina si-ar dori sa incalece trenurile noastre frumoase....in primul rand poate ca ar trebui sa te gandesti la altii ....nu la tine....si eu pot sa ma duc cu masina, ....ideea este ca eu incerc sa fac ceva pentru toti, nu pentru unul sau doi.....

Referitor la lista....membrii care vin doresc sa le fie pastrata confidentialitatea....merg sa se relaxeze...nu sa faca caz din excursia asta...

Ok?
Deci mergi sau nu...ca sa stiu?
Iar titulatura poti sa o schimbi daca deranjeaza....
Ma refeream la titulatura la faptul daca sau nu promovez aceasta tabara, ca daca o promovez, trebuie sa stiu ce promovez.
In functie de programul complet si toate informatiile pe care le furnizezi, iau si eu decizia la randul meu daca vin, cu ce vin, si cu ce "bagaj", care nu m-as incumeta sa il car fara masina. Mai mult, poate nu toti, cum ar fi cazul meu, stiu daca pot sa vina de pe 13 iulie acolo... de aia nu pot sa confirm, dar poate vin de pe 14... intelegi? Iar tu nu faci decat lucrurile mai complicate decat ar putea sa fie. Scriem 100 de mesaje pentru ceva ce ar incapea intr-un singur mesaj.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Urban

Citat din: spooky din  21 Iunie 2007, 18:48:20
Ma refeream la titulatura la faptul daca sau nu promovez aceasta tabara, ca daca o promovez, trebuie sa stiu ce promovez.
In functie de programul complet si toate informatiile pe care le furnizezi, iau si eu decizia la randul meu daca vin, cu ce vin, si cu ce "bagaj", care nu m-as incumeta sa il car fara masina. Mai mult, poate nu toti, cum ar fi cazul meu, stiu daca pot sa vina de pe 13 iulie acolo... de aia nu pot sa confirm, dar poate vin de pe 14... intelegi? Iar tu nu faci decat lucrurile mai complicate decat ar putea sa fie. Scriem 100 de mesaje pentru ceva ce ar incapea intr-un singur mesaj.

Spooky...ca sa ne intelegem...
Daca tu vrei sa promovezi ceva...esti liber sa o faci....daca nu, nu-i nimic....noi oricum ne ducem acolo.
Ca ne ducem sa discutam despre OZN uri sau sa ne relaxam creierii e acelasi lucru....
Programul complet e deja postat....vrei sa ti-l dau la minut....ca nu inteleg unde e problema....
Daca vrei sa vii de pe 14, iarasi bine...imi zici....fac rezervarea si te astept....te trece Dunarea cu barca si gata...asta e....pierzi o zi.

Deci cum ramane....vii sau nu?....trebuie sa stiu sigur pentru ca eu in seara asta sau cel tarziu maine fac rezervarile si meniurile....
Rezervari la microbuz si pensiune si asa mai departe...

spooky

Urbane, ca sa ne intelegem, ca nu intelegi. Problema cu programul, care, sincer, ma scuzi, ia-l din 10 mesaje.
Am spus, frumos ar fi fost ceva facut bine de la cap coada.

Dar cei din provincie care vor sa vina? Ei cu ce vin?

E prea din scurt anuntul si sunt sigur ca si altii nu pot sa se decida in seara aceasta. Cert e ca vreau sa vin, ramane sa ma decid. Intrebarile care le pun, nu le pun doar pentru mine... daca nu mi-ar pasa si interesa, nu as intreba.

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Urban

#21
Ok...mai simplu

Excursie 6, 7 si 8 Iulie (de azi in doua saptamani)
Pret mancare si altele vezi aici  http://deltadunarii.weblog.ro (sunt trecute acolo tarifele...insa per total cam 3 milioane de fiecare)...cazare si masa.
Plecam Vineri 6 la ora 4 dimineata din Bucuresti cu microbuz...si ne intoarcem Duminica seara.....loc suficient pentru toate bagajele.
Ajungem in Mahmudia....parcam masina si trecem Dunarea pana la Pensiune cu barca cu motor...
Cam asta e programul.....

Rezervarea trebuie facuta dinainte pentru ca e frecventat locul si il ocupa altii inainte...

Urban

Ultima ora:

Toate locurile ocupate...
Moderatorii pot sa stearga definitiv intregul subiect...
Multumesc pentru cooperare....

Ne vedem in Delta !

jackie28t

#23
Tocmai citisem acest topic si pentru ca luna viitoare sunt in concediu mai ales ca nu am vizitat niciodata Delta Dunarii ma tentase sa vin la intalnire altaturi de voi dar citind cateva posturi am constatat ca toate locurile sunt ocupate. :-D LOL

Si eu care a-mi imaginasem ca voi sta la pranz alaturi de bunul meu prieten baaron(Urban) si ceilalti colegi mancand carne de somn si shalau la un pahar de tzuica acum tot visul meu s-a spulberat. :|
Mai sunt locuri?

OzN_HunteR

conteaza si pe mine deoarece abea astept sa vin...as vrea o data mai exacta dacaq se poate. multumesc
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Urban

Nu mai sunt locuri

Harta zonei unde ne desfasuram....

Nox

Citat din: Urban din  22 Iunie 2007, 13:21:06
Moderatorii pot sa stearga definitiv intregul subiect...

Topicul nu se va sterge.
Distractie placuta si asteptam impresii de la cei care se duc, asta dupa ce va intoarceti.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

xennon_2000

Nu uitati sa luati ceva antitantari :lol:
Cred ca se va reduce numarul de forumisti......va mai intoarceti?

pri3st3ss

si nu uitati ca Delta este rezervatie,sa nu ii dati foc!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Urban