Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

The Secret

Creat de Urban, 26 Mai 2007, 12:59:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Va recomand un documentar extraordinar...
http://www.thesecret.tv/

Il puteti downloada din reteaua ODC sau eventual pe torrente...

DeReLiCt

@Urban, de-abia acum ai aflat de el ? Vezi ca este in stransa legatura cu documentarul What the f@#$ do we know (Teoria Relativitatii).

Daca il vrea cineva calitate si format DVD si tradus sa imi spuna printr-un pm.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

zaharosu

Aseara l-am si scos filmul... este extraordinar... am sa incerc sa il pun pe youtube... si va dau linkul...

Va poate schimba viata ...  :wink:

zaharosu

#3
de fapt nu-l mai pun ca este deja  :-)  dar va pot da torrentul...

//bluemoon8520 [fisier atasat sters]

jackie28t

#4
De pe you tube / The Secret-primele 20 de minute

CitatThis is the first 20 minutes of the global film phenomenon "The Secret". It is authorized by The Secret LLC for personal use only. Please enjoy this gift!

http://www.youtube.com/v/_b1GKGWJbE8
http://www.youtube.com/watch?v=_b1GKGWJbE8

Shadowman

Citat din: Urban din  26 Mai 2007, 12:59:31
Va recomand un documentar extraordinar...
http://www.thesecret.tv/
Il puteti downloada din reteaua ODC sau eventual pe torrente...

Am vazut filmul...Putere de convingere,indivizi care chiar cred ceea ce spun...
Mai-mai sa te lase cu gura cascata...!
Un film realizat de "pacalitori" profesionisti pentru cei slabi de boaca...Astia erau
buni sa se ocupe de campanii electorale ori sa organizeze jocuri piramidale...!
Pe scurt,un film facut de "imbirligatori" ,care poate fi incadrat in categoria "cum mintim poporul cu monitorul"...
Ce sa faci,unii nu-si doresc masini,bani,castele,parcele,terenuri,yaht...Eu,spre exemplu,
imi doresc o girafa cu aripi...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Max C.

N-ai prins esenta domnu'...sau nu prea stii engleza... :roll:
Nu e vorba de "pestisorul de aur", ci mai degaba de gandirea pozitiva care atrage ca un magnet tot ce este pozitiv si viceversa...e chestia aia cu pacea interioara....totusi eu zic sa te documentezi inainte sa afirmi ceva...nu crezi? 

                                                      Pace si Doame ajuta!!!

Urban

Citat din: Shadowman din  27 Mai 2007, 15:21:48
Am vazut filmul...Putere de convingere,indivizi care chiar cred ceea ce spun...
Mai-mai sa te lase cu gura cascata...!
Un film realizat de "pacalitori" profesionisti pentru cei slabi de boaca...Astia erau
buni sa se ocupe de campanii electorale ori sa organizeze jocuri piramidale...!
Pe scurt,un film facut de "imbirligatori" ,care poate fi incadrat in categoria "cum mintim poporul cu monitorul"...
Ce sa faci,unii nu-si doresc masini,bani,castele,parcele,terenuri,yaht...Eu,spre exemplu,
imi doresc o girafa cu aripi...

Esti prea pesimist....
Ca americanul isi doreste un milion de dolari in cont si un Porsche stie toata lumea :-D....ca tu vrei o girafa cu aripi si altii vor sa fie Lumina sau Stea Polara e alta....
Mesajul e mult mai subtil decat pare la prima vedere....
Mai uita te o data ca nu ai inteles.....

Shadowman

Citat din: max c. din  27 Mai 2007, 16:26:43
N-ai prins esenta domnu'...sau nu prea stii engleza... :roll:
Nu e vorba de "pestisorul de aur", ci mai degaba de gandirea pozitiva care atrage ca un magnet tot ce este pozitiv si viceversa...e chestia aia cu pacea interioara....totusi eu zic sa te documentezi inainte sa afirmi ceva...nu crezi? 
                                                  Pace si Doame ajuta!!!

Se vede ca n-ai trait in "epoca de (bal)- aur"...Cind, de "gindirea pozitiva" a milioane de cetateni ai patriei,
se alegea praful...Ca vroia unul sau una de la Scornicesti ...Sau de la Moscova...
In teorie si pe micul ecran e usor...
In practica...
Fii optimist,totusi...Face bine la sanatate !
Timpul le clarifica pe toate...

PS: Am subtitrare la film...L-am gasit pe ODC...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

#9
Citat din: Shadowman din  27 Mai 2007, 17:49:59
Se vede ca n-ai trait in "epoca de (bal)- aur"...Cind, de "gindirea pozitiva" a milioane de cetateni ai patriei,se alegea praful...

Exemplu de "gandire pozitiva" de pe vremea lui Ceasca...

"As vrea sa trec granita si sa scap odata pentru totdeauna de ratia la zahar si ulei...
As vrea sa fiu ca Rambo (filmul pe care l-am vazut la video-ul lui Cutarica si am platit 10 lei)...
As vrea sa imi aprobe cererea pentru Dacie...
As vrea sa nu mai fiu urmarit de la servici pana acasa si chiar si atunci cand fac sex cu Veta (de catre vecinul de palier prin peretele comun)....
As vrea sa nu darame Ceasca toate bisericile si centrul istoric al Bucurestiului...
As vrea sa fiu ca bisnitarul ala de la Intercontinental care e plin de aur la gat si pe care il cunosc toti sectoristii...
As vrea sa nu mai fumez Carpati si sa fumez si eu Kent, ca tovarasul doctor de la Municipal....
As vrea sa nu mai mananc in fiecare dimineata salam...
Oare o tine vesnic comunismul...? 
Daca reusesc sa trec la unguri si pe urma sa iau azil poate ajung in America sau Canada si ma realizez ...
Si exemplele pot continua la nesfarsit....."

Astea sunt doar cateva exemple.... :-D
Acum intrebare intrebatoare...crezi ca romanul in timp ce se gandea la toate chestiunile astea mai avea timp sa isi imagineze cam cum ar fi sa se contopeasca cu Universul ? :-D



Arckadii

erau unii care se gandeau si la asta.
multi chiar.
Cleopa, Petre Tutea, multe alte fetze bisericesti. Calugari.

Au fost destui.

Ark

zaharosu

Mie mi se pare ca ce se spune in film.... cam poate fi adevarat... de multe ori mi-am dorit ceva din tot sufletul si dupa o perioada am avut lucrul acela cu usurinta(lucruri minore de ex. un tel  :-) )   
nu stiu ce parere aveti voi care ati vazut filmul...

Max C.

@Shadowman
Sa stii ca am prins ceva din ea..ce-i drept eram un pusti...dar ideea comunismului ,fascismului e sa te tina in lesa ca nu cumva sa evoluezi(in special spiritual).
Si 2' optimismul ma caracterizeaza!
Revenind la subiect...sunt asa multe lucruri pe care nu le stim despre noi...despre puterea reala pe care o avem fiecare dintre noi...ganditiva daca ne-am putea folosii macar 50% din capacitatea creierului...dar sunt convins ca toate se vor lumina in curand!  :-)

loreley


          Filmul poate  schimba perceptia  dspre  viata.  Ideea   e ca ideile si sentimentele pe care le ai intr-un moment pot intra in rezonanta cu tot ce te inconjoara si sa determine in acest fel viitorul. Deci cu alte cuvinte, viitorul se schimba in fiecare moment in functie de gandurile si sentimentele noastre si prezentul nu este altceva decat rezultatul unor ganduri si sentimente din trecut. Deci ... te simti rau si te gandesti numai la asta si astfel determini ca si in viitor sa atragi intamplari care sa-ti provoace iar rau. Nush     daca asta  se  verifica... si e  si  ceva  fizica cunatica...

Urban

#14
Citat din: Arckadii din  27 Mai 2007, 18:14:29
.... multe alte fetze bisericesti....
Ark

Care ?...aia care erau turnatori la Securitate ?
Iar daca il dai exemplu pe Cleopa....presupun ca impartasesti aceleasi idei...
Deci tu Arckadii cand vezi un OZN...practic vezi un Duh...sau pe Satana (ma rog, in functie de cate beculete are OZN-ul)....?
Cam ce varsta aveai prin '86 ?....de curiozitate.. :-D