Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Americanii au transformat planeta in poligon militar

Creat de DeReLiCt, 24 Mai 2007, 15:13:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DeReLiCt

Se pare ca deja adevaratele intentii ale SUA incep sa iasa la iveala...:

Amnesty International denunta declinul democratiei pe plan mondial.

Drepturile omului sunt incalcate constant in numele securitatii si al luptei impotriva terorismului, denunta organizatia Amnesty International in raportul sau din acest an, dat publicitatii ieri, la Londra. ,,Ca in timpul razboiului rece, deciziile luate se inscriu intr-un climat de frica provocat si intretinut de lideri fara principii", scrie in prefata Irene Khan, secretarul general al organizatiei.

Raportul vorbeste despre ,,o globalizare a incalcarii drepturilor omului", urmarind sa demonstreze exploatarea fricii - o strategie care ,,submineaza statul de drept, sporeste inegalitatile, intretine rasismul si xenofobia si seamana germenii unor noi violente".

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/International/62902/

__________________________________________________________________________________________________________

Un alt articol legat de NWO:

SUA se joaca de-a Razboiul Stelelor deasupra Pacificului

Casa Alba vrea sa demonstreze eficacitatea scutului antiracheta, pentru a convinge majoritatea democrata sa nu lase Pentagonul fara fonduri

O racheta balistica va fi lansata astazi, de pe o insula din Alaska, pentru a fi distrusa, deasupra oceanului Pacific, de catre un interceptor lansat de la baza aeriana californiana Vandenberg, in programul anti-racheta cunoscut si sub numele de ,,Razboiul Stelelor", informeaza ,,International Herald Tribune". Coliziunea se va produce la aproximativ 160 de kilometri altitudine. In conditiile in care sistemul va functiona corespunzator, racheta va fi depistata de satelitii militari, iar in urmatoarele 20 de minute va fi lansat interceptorul.

Pentagonul a indicat, indirect, orarul testului, punindu-i in alerta pe transportatorii aerieni si navali care opereaza pe coasta de vest a SUA pentru intervalul cuprins intre orele locale 8 si 12. ,,Locul testului va fi cit se poate de realist, insa se va inscrie in limitele regulilor de siguranta", a declarat purtatorul de cuvint al Agentiei Antiracheta americane, Richard Lehner.

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/International/62884/
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

lylyt_ice

De ceva,sau cineva au ei mare frica...altfel nu si-ar indinde ghearele peste tot pamintul si nu s-ar pregatii la un astfel de nivel.Cred ca nu mai dureaza mult si vom fii martorii unor"SPECTACOLE"de mare anvergua...depinde acum cine ?contra... cine ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DeReLiCt

Sunt de aceeasi parere cu tine lylyt... si nu stiu de ce am impresia... dar acel "ceva" de care se fereste SUA, nu este de pe aceasta planeta (doar o parere personala... :roll:)
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

antoniu

manipulare pentru fraieri ...numai un creier bolnav poate scoate astfel de idei.