Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Diverse Cercuri

Creat de wlady, 22 Mai 2007, 09:55:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

wlady

Nu cred ca trebuie sa zic prea multe !  Intrebarea este cum sunt ele formate ( mai exact in opinia fiecaruia ! ), daca sunt facute de alte civilizatii si daca ele chiar ne arata tehnologii noi ! Astept pareri !

URL : http://www.youtube.com/watch?v=YLBePbCxhCA

lylyt_ice

  wlady,parerea mea este ca f. multe dintre aceste cercuri nu sint de oameni creeate (cu toate ca mediile au incercat sa ne sugereze contrariul).Sunt prea frumoase,perfecte si chiar daca inca nu le intelegem mesajul, desvolta un foarte profund efect in adincul sufletului.Privindu le iti da o senzatie puternica de...iubire,liniste,bucurie si in acelas timp misteriosul sentiment de a face parte dintr-un intreg nedefinit,cu cei care le-au creeat.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

Citat din: wlady din  22 Mai 2007, 09:55:49
Nu cred ca trebuie sa zic prea multe !  Intrebarea este cum sunt ele formate ( mai exact in opinia fiecaruia ! ), daca sunt facute de alte civilizatii si daca ele chiar ne arata tehnologii noi ! Astept pareri !

URL : http://www.youtube.com/watch?v=YLBePbCxhCA

un documentar interesant,desi tras de par,spun eu...cam greu sa construiesti orice ''device'' dupa o reprezentare 2D,am vazut ca se discuta acolo despre generatoare de microunde,si alte lucruri pe care nu ai cum sa le deduci dintr-o reprezentare bidimensionala,si destul de simplista...iar de aici pana la a sustine ca aceste cercuri poarta informatii despre cum sa construiesti o astronava...e cale lunga...
   parerea mea este ca acesti ''cercetatori'' au construit anumite dispozitive dupa ideile lor,avand grija ca reprezentarea in 2 dimensiuni sa semene cu desenele din lanuri...si de aici mai e un pas pana la stirea-bomba...
   nu vreau sa contest originea extraterestra a unor cercuri,dar cred ca suntem departe inca de intelegerea mesajului,daca poarta vreunul...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jean

   Un cerc aproape perfect (4,2 kilometri în diametru) a apãrut pe un lac îngheþat în Siberia. Oamenii de ºtiinþã au exclus OZN-urile, dar nu ºtiu cum a apãrut misterioasa formaþiune geologicã pe lacul Baikal.
http://www.realitatea.net/urme-misterioase-pe-lacul-baikal-din-rusia--fotografiate-de-pe-statia-spatiala-internationala--vezi-foto_525571.html
Un OZN asa de mare?  :? Pare greu de crezut. Dar nici explicatia cu apa calda care a subtiat gheata nu este credibila. Chiar asa un cerc perfect? Pentru ce ghiata este sparta numai spre unul din maluri? Voi ce parere aveti?
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

E posibil ca initial, din cauze tectonice sa se fi incalzit apa doar local, in zona centrului craterului. Gheata s-a lasat incet, formand acel crater, iar in final calota de gheata a cedat instantaneu sapargandu-se in fragmente.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jean

Citat din: StarDust din  28 Mai 2009, 15:33:30
E posibil ca initial, din cauze tectonice sa se fi incalzit apa doar local, in zona centrului craterului. Gheata s-a lasat incet, formand acel crater, iar in final calota de gheata a cedat instantaneu sapargandu-se in fragmente.
Pai dupa cum apare in poze, ghiata pare subtiata numai pe marginea cercului nu si in centru. Cat despre crater, eu nu vad in acele poze ca ar fi vorba de un crater.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Jean, poate gresesc eu, am trasat pe poza directia din care bate lumina, avand in vedere ca umbra e pe partea de unde vine lumina soarelui eu trag concluzia ca e vorba de o adancitura, sau ceva ca un crater.
Cel putin, asta e perspectiva din care am privit eu poza, si am afirmat ca e un crater.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Fr0styan

Citat din: alx din  23 Mai 2007, 09:52:23
un documentar interesant,desi tras de par,spun eu...cam greu sa construiesti orice ''device'' dupa o reprezentare 2D,am vazut ca se discuta acolo despre generatoare de microunde,si alte lucruri pe care nu ai cum sa le deduci dintr-o reprezentare bidimensionala,si destul de simplista...iar de aici pana la a sustine ca aceste cercuri poarta informatii despre cum sa construiesti o astronava...e cale lunga...
   parerea mea este ca acesti ''cercetatori'' au construit anumite dispozitive dupa ideile lor,avand grija ca reprezentarea in 2 dimensiuni sa semene cu desenele din lanuri...si de aici mai e un pas pana la stirea-bomba...
   nu vreau sa contest originea extraterestra a unor cercuri,dar cred ca suntem departe inca de intelegerea mesajului,daca poarta vreunul...

uitate la documentarul crossing the event horizon by Nassim Haramein si o sa vezi acele forme 3D