Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sã ne pregãtim pentru 2012

Creat de IONUT, 12 Iunie 2006, 23:27:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

xennon_2000

Poate cu ceva "utilaje" de demolat...si sistem de telecomunicatie

addi

asta ar fi varianta full-options :-) cred ca e ceva mai scumpa

CHIP

Lasind la o parte alte speculatii in legatura cu acest subiect,cercetarile unor fizicieni de renume par sa confirme faptul ca timpul tinde sa se opreasca.ce va fi in 2012 vom vedea cu totii

LupinThe3rd

Citat din: CHIP din  29 Martie 2007, 22:46:15
Lasind la o parte alte speculatii in legatura cu acest subiect,cercetarile unor fizicieni de renume par sa confirme faptul ca timpul tinde sa se opreasca.ce va fi in 2012 vom vedea cu totii
E pe dracu... da-mi si mie un link la cercetarile fizicienilor alora de renume care confirma ca timpul se opreste... sa citesc si eu cu ochii mei...

Max C.

Timpul?...Aceasta unitate de masura exista doar in planul material si probabil ca e vorba de o depasire in spatiu si timp al acestuia trecand in alt plan astral, oricum cu ce cunoastem ne e foarte greu sa intelegem...

Max C.

"Se crede ca timpul este format din trecut, prezent si viitor, insa acest lucru este gresit. Timpul este format numai din trecut si viitor. Prezentul este insasi esenta acestei vieti. Asadar, cei ce vor sa traiasca nu au alta cale decit aceea de a trai in prezent. Numai prezentul este existential. Trecutul este doar o colectie de amintiri, iar viitorul nu este nimic altceva decit imaginatia, visele voastre. Realitatea este aici si acum."  :wink:


xennon_2000

MAX@
Hmm....nu ai dat o definitie de fizician, ci mai de graba de filosof realist; prezentul, trecutul si viitorul sunt doar inchipuirea noastra, insa timpul trece altfel decat ni-l imaginam noi, noi doar putem sa-i dam o banala definitie, si cautam sa ne integram in el, dat fiind faptul ca face parte integranta din universul nostru cu 4 dimensiuni; tu ai dreptate doar in privinta scurgerii lui (aparenta); este cunoscut faptul ca timpul trece altfel de la un sistem de referinta la altul....

Despre 2012, in viziunea calendarului maias ar trebui sa se produca o schimbare, sau dupa cate am auzit ceva vizite ale unor civilizatii ET care sa ne "lumineze"; Timpul insa se poate scurge in ce directie vrea si noi nu putem sa ne dam seama si sa putem concepe! Chiar daca ar fi ceva modificari, ar fi foarte greu de masurat!

Max C.

xennon_2000@
Chiar nu am vrut sa par fizician!Cat despre timp...acum depinde fiecare cum il percepe/intelege a fii...parerea mea : timpul este ceva relativ care exisata datorita mintii noastre in planul material,el nu exista in alte planuri astrale...repet parerea mea!

Arckadii

Noi percepem timpul gresit. Timpul este fix iar ceea ce masuram noi este durata. Din acest punct de vedere timpul este a 4-a dimensiune. Orice corp are lungime, latime si inaltime insa pe o anumita durata. Dupa acest interval de timp corpul nu se mai gaseste in starea lui initiala, nu mai are forma deci nu mai este acel corp.
Ca sa intelegeti mai bine, imaginati-va timpul ca o axa iar fiecare lucru, inclusiv oamenii, ca un segment pe aceasta axa.
O sa vin cu explicatii mult mai amanuntite peste ceva timp. Toate astea fac parte dintr-o lucrare de-a mea si cand va fi gata veti avea acces la ea. Incercati pana atunci sa intelegeti ceea ce scrie mai sus.
Ark

Max C.

 :-)Cineva zicea:  "...De fapt, Timpul este lantul prin care va limitati si va tineti prizonieri.''

xennon_2000

Sa mai revenim putin la topic. Parerea mea este ca nu o sa se intample nimic in anul 2012; o sa fie un an ca oricare altul, timpul va trece la fel, aceleasi banalitati ale vietii; poate tehnologia o sa avanseze mai repede :wink:

Leonard

#281
sunt complet deacord cu mesajul tau ark asta imi zic si eu in caz ca mor termin cu scoala :P :-D :lol: :rocket:numa ca in 2012 termin deadevarat cu scoala.
Cei care stiu tac.

LupinThe3rd

Citat din: LupinThe3rd din  30 Martie 2007, 00:53:14
E pe dracu... da-mi si mie un link la cercetarile fizicienilor alora de renume care confirma ca timpul se opreste... sa citesc si eu cu ochii mei...

Copii mosului, eu vreau articolul ala de la fizicienii de marca... nu teoria chibritului ars cu timpul fix, nefix, manele cu astre, stele si alte constipatii... Deci? care sunt fizicienii de marca, si articolul cu link-ul original... Inca astept... restul de povesti: apa de ploaie... sau sifon cu apa rece...Fara suparare

DepthOfField

LupinThe3rd, eu "nu inteleg" ce tot vrei tu sa stii asa clar aia si ailalta, si nu te multumesti cu "am auzit ca", "se spune ca" etc...
Aici e un topic de "dezvoltat pareri", nu de clarificat chestii...
Adevarul e ca vreau sa vad si eu linkul respectiv, cu cele mai noi teorii stiintifice, care dovedeste cumva ca timpul are alta scurgere, iar noi putem vedea asta cu experimente simple si, mai ales in anul 2012 ceasurile o s-o ia razna.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

LupinThe3rd

Dupa cate am scris pe un alt thread, fizicienii astia de renume cred ca sunt de fapt Riciu din Felix si Otilia de la Divertis... Altfel eu nu pot sa imi explic...
Oricum eu astept in continuare link-ul catre articolul original si publicatia stiintifica care le-a publicat....
Acu' fizicienii buni si fizicienii de renume sunt doua lucruri diferite (poti sa fi un fizician de renume prin prostiile debitate) ca doar si Bach a fost un muzician bun (chair de geniu) dar Adrian si Marcel Pavel sunt muzicieni de renume desi sunt din categoria penibili... Geniul e o chestie, competenta e alta iar renumele e total altceva...