Forum RUFOn

Sectiune pentru limba româna => Evenimente OZN în lume => Subiect creat de: padme din 10 Aprilie 2010, 21:58:02

Titlu: OZN in Anglia
Scris de: padme din 10 Aprilie 2010, 21:58:02
Un OZN urmarit de 2 avioane de vanatoare este  filmat in Anglia!

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/2926995/Fighter-jets-chase-UFO-down-the-M5.html

http://www.cmts.ro/articol/860
Titlu: Raspuns: OZN in Anglia
Scris de: i1414xy din 10 Aprilie 2010, 23:16:10
 Io nush ce sa chinuie unii cu avionele sa urmaresca un ozn, la ce viteze si abilitati enorme  are un ozn fata de un F16, a ca si cum ar incerca melcul sa ajunga un Lamborghini. Daca eram pilot intr-unul din F16-urile de aici si mi se transmitea in casca de la comandament sa urmaresc ozn -ul x ai spuneam : date-n colo, ce-s prost , sa-si bata aia cu ozn-ul joc de mine, dute tu si urmareste-l , eu mai bine urmaresc o pasarica :-D ca-i mai usor.
Titlu: Raspuns: OZN in Anglia
Scris de: Serban M din 11 Aprilie 2010, 00:39:12
Pare fake si filmeaza doar cateva cadre.
Titlu: Raspuns: OZN in Anglia
Scris de: lylyt_ice din 11 Aprilie 2010, 00:51:03
Corect...!!! Intrebarea este; care-i scopul?
Titlu: Raspuns: OZN in Anglia
Scris de: padme din 11 Aprilie 2010, 10:49:44
Stirea a fost prezentata ieri seara si nu in ro! Voi ati vazut ceva la stiri? Unii dintre martori cred ca ar putea fi testarea unui nou aparat de zbor, d'aia avioanele ii fac companie, dar isi manifesta scepticismul cum ca s-ar face asemenea testari in miezul zilei. Mai stii?!
Titlu: Raspuns: OZN in Anglia
Scris de: bk din 12 Aprilie 2010, 10:53:30
Eu zic ca este Fake filmul.   
Titlu: Raspuns: OZN in Anglia
Scris de: jean din 12 Aprilie 2010, 11:01:58
  Acest subiect se discuta si pe aici: http://www.ufocasebook.com/2010/videom5jets.html
Titlu: Raspuns: OZN in Anglia
Scris de: abyss din 13 Aprilie 2010, 19:33:48
Pãrerea mea e cã este un ARV, dacã imaginile sunt autentice! (Alien Reproduction Vehicle: Craft manufactured on Earth by humans using back-engineered UFO technology. Many sightings of UFOs in modern times are actually ARVs flown by military personnel.) Cineva spunea cã dacã aparitia unui UFO nu ne testeazã limitele imaginatiei (privind felul cum aratã și se manifestã) acela e o replicã umanã. Diferenta dintre un ARV si o navã extraterestrã ar fi aceea cã cele umane nu rãspund la comenzi ori informații trimise pe cale mentalã de cãtre privitorul aflat la sol.
Titlu: Raspuns: OZN in Anglia
Scris de: i1414xy din 13 Aprilie 2010, 21:33:36
Citat din: @biss din  13 Aprilie 2010, 19:33:48
Cineva spunea cã dacã aparitia unui UFO nu ne testeazã limitele imaginatiei (privind felul cum aratã și se manifestã) acela e o replicã umanã. Diferenta dintre un ARV si o navã extraterestrã ar fi aceea cã cele umane nu rãspund la comenzi ori informații trimise pe cale mentalã de cãtre privitorul aflat la sol.
Exisat persoane paranormale pe pamant care primesc informatii despre anumiti oameni sau lucruri pe cale mentala si care pot face unele lucruri doar cu puterea mintii pe cand  ceilalti le fac cu puterea bratelor.In special astfel de persoane sunt "racolate" de  S. S. SUA si e posibil ca o astfel de persoana sa fie la bordul unui OZN si sa efectueze niste comenzi ca urmare a informatiilor primite pe cale mentala de la cel de la sol.  Cu toate ca ei posibil sa aiba si tehnologia de a citi gandurile oamenilor, daca o au pe aceea de a produce ganduri in mintea omului, posibil s-o aiba si pe aceea de a citi gandurile, insa asta sigur este cam limitata.
Deci daca un ozn raspunde la unele comenzi primite pe cale mentala de la sol , nu inseamna ca ozn-ul respectiv este de natura extraterestra.