Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cometele un " pericol " pentru viata de pe Terra ?

Creat de Arhanghelul, 30 Ianuarie 2013, 11:39:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


alx

Citat din: terraflorin din  08 Octombrie 2013, 14:58:55
tot despre ISON: ''adevăruri'' noi:
Pe link-ul prezentat sunt doua imagini...una neagra complet,si a doua care este o simulare! Nici un telescop de pe Terra nu poate in momentul de fata sa obtina o fotografie a cometei ISON asa cum arata fotografia aia cu markeri,fotografie pe care o si atasez acestui mesaj...
  Cat despre faptul ca acesta cometa s-ar putea sa fie insotita de alte 2 obiecte...nimic senzational pana aici...pentru ca exista posibilitatea reala ca cele 2 obiecte sa fie bucati din cometa...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

terraflorin

Citat din: alx din  08 Octombrie 2013, 15:16:41
Pe link-ul prezentat sunt doua imagini...una neagra complet,si a doua care este o simulare! Nici un telescop de pe Terra nu poate in momentul de fata sa obtina o fotografie a cometei ISON asa cum arata fotografia aia cu markeri,fotografie pe care o si atasez acestui mesaj...
  Cat despre faptul ca acesta cometa s-ar putea sa fie insotita de alte 2 obiecte...nimic senzational pana aici...pentru ca exista posibilitatea reala ca cele 2 obiecte sa fie bucati din cometa...

Orice obiect astronomic suficient de ''măreţ'' pentru a avea atracţie gravitaţională poate avea diverşi sateliţi naturali... Nu asta e problema. Dar aici e vorba că acestea sunt nu ştiu ce OZN-uri, două la număr.

PS: Chiar aparţinând Imperiului Klingonian după unele surse, deşi acest Imperiu ar avea Păsări de Pradă Invizibile  :-D

fiulploii

#33
Citat din: terraflorin din  08 Octombrie 2013, 15:43:44
Orice obiect astronomic suficient de ''măreţ'' pentru a avea atracţie gravitaţională poate avea diverşi sateliţi naturali... Nu asta e problema. Dar aici e vorba că acestea sunt nu ştiu ce OZN-uri, două la număr.

PS: Chiar aparţinând Imperiului Klingonian după unele surse, deşi acest Imperiu ar avea Păsări de Pradă Invizibile  :-D

Asta chiar e de pagina comica  :lol:
Mda, se pare ca sursele tale au ramas in urma cu informatiile. Imperiul Klingo a devenit republica cu cateva decenii in urma  :-D  si a fost scoasa in afara legii , invizibilitatea pasarilor de prada.
Daca nu stii ce ozeneuri e alea doua ma gandesc ca nu stii cu adevarat .
parerea mea.. Sa ai rabdare !

uforever

Daca a mai pus cineva acest material aici, imi cer scuze, in ultimul timp nu prea reusesc sa intru pe forum. Clipul a mai fost postat in alta parte de unul dintre colegii nostrii. Nu am timp acum sa comentez, doar aruncati o privire, pare o alta "soparla" pusa la cale pentru a justifica anumite magarii ale GDFSUEZ-ului(p'astia ii urasc cel mai tare) si bene-nteles "ochii din umbra" :lol: 'Cu speranta-n suflet ca n-am sfeclit-o cu clipul, vizionare placuta! :-D
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=okUjax-bRaE#t=691

horia2008

#35
Citat din: uforever din  09 Octombrie 2013, 15:26:51
Daca a mai pus cineva acest material aici, imi cer scuze, in ultimul timp nu prea reusesc sa intru pe forum. Clipul a mai fost postat in alta parte de unul dintre colegii nostrii. Nu am timp acum sa comentez, doar aruncati o privire, pare o alta "soparla" pusa la cale pentru a justifica anumite magarii ale GDFSUEZ-ului(p'astia ii urasc cel mai tare) si bene-nteles "ochii din umbra" :lol: 'Cu speranta-n suflet ca n-am sfeclit-o cu clipul, vizionare placuta! :-D
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=okUjax-bRaE#t=691

Legat de ce zice omul, si CSAT a avut saptamana trecuta o sedinta cu discutii pe tema strategia industriei nationale de securitate, precum si proiectul de lege privind constituirea si mentinerea unui nivel minim de rezerve de titei si de produse petroliere.

L.E.
Pe site-ul CSAT, ultimul raport de activitate este pe 2009, ultimul comunicat de presa e din 3 aprilie; asa ca si chestie....



Aliosa

Citat din: uforever din  09 Octombrie 2013, 15:26:51
Daca a mai pus cineva acest material aici, imi cer scuze, in ultimul timp nu prea reusesc sa intru pe forum. Clipul a mai fost postat in alta parte de unul dintre colegii nostrii. Nu am timp acum sa comentez, doar aruncati o privire, pare o alta "soparla" pusa la cale pentru a justifica anumite magarii ale GDFSUEZ-ului(p'astia ii urasc cel mai tare) si bene-nteles "ochii din umbra" :lol: 'Cu speranta-n suflet ca n-am sfeclit-o cu clipul, vizionare placuta! :-D
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=okUjax-bRaE#t=691
Si eu sper sa fie doar o soparla, doar ca sunt cam multe coincidente, activitatea solara a intrat in repaos, acu' si cometa asta :) , io bag niste mai multe conserve de ton la fregeder :D .

Tyanu

Trebuie sa recunoastem ca in ultimii ani au fost aruncate "pe piata" informatii contradictorii privind diverse fenomene naturale sau mai putin naturale. Eu cred ca e posibil sa fie ca in acea povestioara cu "Lupul" iar in final pana si cei ce erau obisnuiti cu astfel de stiri sa nu le mai dea crezare. Poate fi o tactica manipulatoare si stirile pot fi manipulate sa nu credem pentru ca asa este interes. In momentul adevaratei "crize" foarte putini vor fi pregatiti.

Eu raman convins ca ceva important este pe masa "baietilor" iar in perioada urmatoare (cam 3 luni) se va materializa. Fals flag-uri pot fi "cometa", "iarna geroasa" ce ar venii sau chiar "criza guvernului SUA", dar la fel de bine pot degenera si acestea asa ca trebuie urmarite. Daca vreunul dintre voi gaseste acel loc in care ei nu vor ca noi sa privim, luminati-ma si pe mine !!!
Unii vorbesc pentru că au ceva de spus, alții doar pentru a spune ceva ...

http://conspiratiisimistere.wordpress.com/

fiulploii

Vine, vine, vine / Calca Spatiul in picioare - daca le-ar avea  :lol:

http://www.cometison2013.co.uk/perihelion-and-distance/

There are 44 days, 20 hours, 53 minutes and 52 seconds until perihelion of Comet ISON
Perihelion is due to occur on 28 November 2013, at 18:32:38 UTC
(Perihelion time via JPL - updated on September 30, 2013)

Comet ISON is currently
127,392,863 miles (1.370467 AU)
from the Sun, and travelling at
82,507.84 mph (36.88 km/s)*
*speed shown is relative to the Sun.

Earth Distance: 161,292,377 miles (1.735151 AU)
Constellation: Leo
Estimated Visual Magnitude: 9.91

Arhanghelul

#39
Gometa ... poISON ... esteM pe vine ... o gini ... Ciclopul Hubble ... la data de 09.10.2013 ...

http://stiintasitehnica.com/stiri/telescopul-spatial-hubble-si-cometa-ison/index.html#



http://hubblesite.org/hubble_discoveries/comet_ison
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05


Arhanghelul

#44
Nivel de atentie(cod galben) pentru cometa ... SIDING SPRING (C/2013 A1)



http://mars.nasa.gov/comets/sidingspring/


www.youtube.com/watch?v=WuLL0rXZINY#t=74
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05