Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ups,doar o jucarie zburatoare :-)

Creat de monk, 25 Martie 2006, 18:55:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

IONUT

Despre navele disc ale nemţilor, ştie cineva ceva ??? Eu nu găsesc nimic pe net.

Necunoscutul

Prietene, uite ca gasesti aici cate informatii vrei despre navele disc ale nemtilor:  http://www.solaris2012.org/forum/viewtopic.php?t=275


8-)

toma

Nemtii nu au avut decit o singura nava (defapt avion!) disc in adevartul sens al cuvintului, un FW proiectat de Kurt Tank!
Un avion discoidal a fost, asa cum v-am mai aratat, Sack AS-6, construit de un ...fermier!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

ryn

prietene da o cautare pe google  :-D

IONUT

Mulţani fain, fraţilor, m-am cam dumerit. Vis-a-vis de toate jucăriile astea în primul rând mă interesează SISTEMELE DE PROPULSIE, dar şi restul.   :?

toma

CitatCe credeti, ar semana un B2 sau F 117 cu un OZN triunghiular?
Dar asta???
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

paleoastronaut

#21
Ce s-a prezentat pana acum nu sunt adevaratele NAZI-UFO-uri.....
Iata si un test de zbor cu motoarele de tip pulse-jet..

paleoastronaut

#22
Scheme de functionare a motoarelor anti gravitationale si puls-jet NAZISTE...
Uneori ma intre ca daca noi ROMANII cei LASI si tradatori ii mai ofeream lui HITLER acele 200 de zile cu care se laudau comunistii (ca niste tradatori ce suntem) ca au  scurtat razboiul..
Poate ca aceste ozn -uri ar fi dus cateva bombe atomice peste MOSCOVA,LONDRA si WHASHINGTON si alta era fata lumii azi....
Nu cred in gargara mincinoasa a americanilor care afirma ca nazistii nu stiau sa construiasca bomba atomica....Doar le mai trebuia PUTIN timp..Cred ca noi romanii am dat in prostia si lasitatea noastra lovitura de gratie nazistilor.....
Ca doar la tradare ne pricepem de minune...

prosecco

si ce ai fi vrut paleoastronaut?sa castige germania nazista razboiul????????....

paleoastronaut

#24
Prosecco...Stramosii mei din partea mamei sunt din Bucovina de NORD,din orasul CERNAUTZI...Cand regele tradator Mihai a capitulat ca un las in fata rusilor TANCURILE sovietice au ajuns imediat chiar pe strada bunicilor mei care au fugit doar cu mama si unchiul meu de mana si cu hainele de pe ei..Au pierdut tot.....Bietii bucovineni care au ramas au fost fie trimisi sa MOARA IN SCLAVIE IN CRUNTA SIBERIE fie au fost adunati intr-o noapte pe un deal impadurit de langa CERNAUTI si li s-a spus :"PLECATI IN ROMANIA VIERMILOR"!Si imediat cateva MITRALIERE GRELE,PE AFET AU DESCHIS FOCUL UCIGAND SUTE DE OAMENI IN CATEVA SECUNDE!Nici azi nu se stie unde au fost ingropati bietii oameni....
Da..Hitler trebuia sa castige razboiul..Nu am mai fi avut parte de sclavia COMUNISTA ,CEA MAI MARE NENOROCIRE CARE S-A ABATUT VREODATA ASUPRA POPORULUI NOSTRU CHINUIT!!!
Si ca natiune aliata cu poporul german am fi putut stapani azi o MARE PARTE DIN STATUL FANTOMA NUMIT "UCRAINA"...Veti vedea in urmatorii ani cum acest stat artificial va fi rupt in cel putin TREI PARTI...
Ma si mir cat de rau au decazut si germanii..sa ajunga cancelarul SCHROEDER slugoiul KGB-istului PUTIN....
Eu sunt in parte GERMAN pe linia mamei,de undeva din cavalerii TEUTONI care au colonizat si germanizat zona marii BALTICE si chiar si Ardealul,Bucovina..
Dar ajunge cu istoria....
Vom ramane un popor de lasi....
Si de slugi DEZBINATE DE MOSCOVA....

prosecco

asculta la mine Paleoastronaut.......nimic din ce ai tu acuma nu ai fi avut daca ar fi castigat hitler razboiul....NIMIC....crezi ca ai fi stat pe scaun in fata pc-ului sa postezi pe rufon?!?!?!?...te inseli amarnic...scuza-ma....


Noi nu am fost aliatii nemtilor decat cu numele....in realitate...am fost bazinul lor petrolier...ne-au lasat tara fara petrol...bastarzii.....iar din cauza lor era sa ne si luam o mica bomba atomica.....daaaaa.....americanii au vrut sa testeze prima data pe noi bomba atomica.....sa distruga "bidonul" de benzina al germaniei naziste.....slava Domnului ca s-au razgandit....


si daca crezi ca nemtii ne-ar fi dat si noua o bucatica de tort daca ar fi castigat razboiul iar te inseli.....
nu mai fi asa de euforic in privinta germaniei naziste...te rog....

si cred ca stii si tu....soarta germaniei era hotarata dinainte:.trebuia sa inceapa razboiul,sa distruga tot in cale , sa-si faca treaba......si sa-l PIARDA....totul a fost pregatit bine de dinainte de stim noi cine.....

am fost offtopic........

toma

Usurel oameni buni! Nu stiu cind o sa intelegeti ca alienii, nu au investit nimic (si nici nu o puteau face, ca erau sublimi dar ...lipseau cu desavirsire) in WW II!
Pleoastronaut, schitele alea sint un fel de: se iau niste integrate, niste memorii, ceva fire, se cupleaza, se alimneteaza si ...fa tu un calculator din aste indicatii!
Din pacate nemtii erau tare departe de realizarea bombei atomice. Nu numai tehnic dar si ...fizic! Au avut ei niste idei, cu o bomba sanvis, in forma de sfera dar...aia nu ar fi facut nici ...fis!
Apropo, in Privighetoarea de ziua, Radu Tudoran zice ca nemtii au experimentat bomba atomica in Bucuresti, undeva pe linga restaurantul Cina!
Obiectul cazut in rusia e ...capacul unei turele, fotografiat dintr-un unghi prielnic sa dea acea forma! Banui ca la vremea ei fotografia nu a incitat pe nime :lol:
P.S Pe linga topic: Roamania intotdeauna si-a incalcat tratatele! Cel mai recent cel cu Iugoslavia!!!
Cum zice romanu: sa te faci frate cu darcu pina treci puntea! Si nu ne dezmintim!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

paleoastronaut

#27
Toma....voi trece pe langa faptul ca drama prin care a trecut familia mea nu a impresionat pe nimeni....cei mai usor de dezbinat oameni sunt cei egoisti..lor nu le pasa de nimeni..decat de ei insisi..ori o MARE NATIUNE NU FUNCTIONEAZA ASA!
MARILE INDIVIDUALITATI lucreaza in slujba semenilor lor INTR-O MARE NATIUNE..
Intr-un popor DEGRADAT ca cel roman merge vorba "TOTI CONTRA TUTUROR"....
Revin la topic si iti spun ca daca eu iti desenez schema unei bobine de CUPRU fara miez si tu o executi dupa schita mea facuta PE GENUNCHI..EA VA FUNCTIONA!Bag-o in priza si ea va incepe ..SA ZBOARE!Am vazut experimentul pana si la unul din posturile mari de manipulare STIINTIFICA IN MASA numit "DISCOVERY"....Doar ca se incinge rau si trebuie cumva racita sa nu se topeasca....
Cat despre reactia ta TOMA la vederea ozneurilor naziste se pare ca si tu ca si Ciuciulete ESTI DECIS sa CONTESTI ORICE DOVADA ti s-ar aduce.....
In concluzie TOATE ozn-urile naziste sunt niste TIGAI amarate....DUPA TINE... TOMA!
   
PROSECCO..Stiu ca ai dreptate in ceea ce priveste MAREA MASINATIUNE prin care WW2 a dus de fapt la INTARIREA AMERICII CA UNICA SUPERPUTERE MONDIALA....
Dar gandeste-te si la ce s-a ales de TERITORIUL ROMANIEI noastre....
Si la JUGUL KGB-ist impus de MOSCOVA chiar prin cozile noastre de topor numite dupa caz ILIESCU,NASTASE,VADIM TUDOR,UDMR....
Acesti slugoi ai KREMLINULUI au DEZBINAT neamul in lupte sterile in timp ce ei PUNEAU PE TAVA economia tarii in bratele CANALIILOR sovietice...
Voi credeti ca Romania VA FI LASATA VREODATA sa fie prospera de catre MOSCOVA?
Pai voi NU STITI care este politica Rusiei inca de pe vremea tarilor?
Tarile TAMPON din jurul Rusiei TREBUIE MENTINUTE CU FORTA la un nivel economic CAT MAI SCAZUT pentru a fi FOARTE USOR DE CONTROLAT!
Acum v-ati prins de ce romanii o duc atat de prost?
Ah..inca niste "TIGAI NAZISTE"(dupa TOMA)...
Ah si daca aia din Rusia este o turela de tanc....daca asa arata o turela de PANZER..eu ma predau..dar NICIODATA nu va fi cazul..

prosecco

Paleoastronaut inteleg prin ce a trecut familia ta,si imi pare tare rau pt asta.....si familia mea a trecut prin multe din cate am aflat de la bunicamea,si credema ca am ramas socat,mai ca imi dadeau lacrimile.....dar nu e locul aici pt subiectul asta....razboaiele au adus si aduc numai rau si moarte,au lasat familii intregi indurerate...cand se vor sfarsi?


dar hai sa incheiem subiectul cu cine ar fi trebuit sa castige razboiul pt ca nu vom ajunge nicaieri...vreau sa ramanem on topic.....si nu are rost sa vb despre trecut si cum ar fi trebuit sa fie trecutul ca prezentul sa fie mai bun pt ca oricum nu vom schimba nimic....ce a fost a fost...conteaza ce va fi deacum inainte...

in legatura cu ufo naziste...eu te sustin......chiar cred ca nazistii au construit ozn-uri...sunt prea multe dovezi....

am auzit ca pe fundul unui lac din Austria,daca nu ma insel,zac cateva ozn-uri naziste...au fost "aruncate"a colo sa nu afle nimeni de ele.....iar zona este restrictionata si azi din cate stiu....deci ceva este acolo...

stii ceva despre subiectul asta, Paleoastronaut?

paleoastronaut

#29
PROSECCO multumesc pentru compasiune.Nu stiu nimic despre ce ai mentionat tu..
Cunosc doar un caz celebru cu lacul COMO parca din ELVETIA,undeva la granita ..Pe fundul acelui lac nazistii au ascuns sute de lazi cu..LIRE STERLINE FALSE...si multe alte obiecte despre care nu se mai stie nimic....imagini cu scafandrii care au scos la suprafata tone de bancnote PERFECT falsificate am vazut inca de prin anii `80 in almanahul LUCEAFARUL,Istorii neelucidate ,de atunci..il stii?Iata si originea STRAVECHE a simbolurilor naziste..
Cine crede ca ZVASTICA ar fi fost o creatie nazista se inseala!