Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Generalul Emil Strãinu despre rãzboiul psihotronic ºi fenomenul OZN din România

Creat de Nox, 28 Mai 2008, 00:28:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Deanna


parere

Romulus, dupa umila mea parere, un om nu poate face nimic de unul singur, un colectiv insa ar incerca   pe cat posibil sa imite tehnologiile extratereste a coror existenta o considera adevarata, pentru ca...vorba aia...daca exista atunci si noi o putem face...sa n-aud de avasul lor de zeci de mii de ani ca asta este doar o scuza. De fapt se spune ca nu inventia in sine este difici de realizat ci ideea inventiei, adica odata ce ai ideea de OZN in minte inventarea sa tine doar de capacitatea ta de munca si de dorinta de a-l materializa.
Asta cred ca este demersul firesc,constientizarea existentei extraterestilor trebuie sa duca la un nou boom tehnologic in virtutea de: "uite, se poate!"

romulus

CitatAsta cred ca este demersul firesc,constientizarea existentei extraterestilor trebuie sa duca la un nou boom tehnologic in virtutea de: "uite, se poate!"
Cred ca boom-ul este deja in plin fortaj, iar tehnologiile si ideile au fost luate ....direct de la EI.
Cat despre ceea ce putem face noi, astilalti, care nu suntem bagati in seama ? Ce sa facem ?
Chibitam de pe margine, pana cand actorii vor veni sa joace chiar pe scena si nu in culise - asa cum joaca acum !!
Parerea  mea.
Am zis .
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

parere

atunci de ce mai vorbim...ca sa ne aflam in treaba? Supremul mod de a face ceva e de a scrie pe forumul asta?

Fr0styan

vorba aia a unor tarani care vad un lucru nou nemaiauzit: cei "dracia" aia?   :lol:

romulus

Citatatunci de ce mai vorbim...ca sa ne aflam in treaba? Supremul mod de a face ceva e de a scrie pe forumul asta?
Pai ia sa te vad pe tine !
Vina matale, monser, cu o propunere de actiune concreta !
Hai, sa te vad....!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

parere

hmm...venise spoky cu o propunere:
hai sa facem un ozn, sau ceva ce seamana cu asta

lylyt_ice

 Pai eu pun un lighean cu diametrul de vreo 80 de cm, daca mai are cineva unul disponibil, juma de treaba e facuta, acum sa vedem ce face si Kbal cu "Elicea" lui perpetum mobile, si cam asta e ... :lol:  Asa ca parere, mai ne lipsesc voluntari pt montaj si vopsitorie...Ce zici?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

Citathmm...venise spoky cu o propunere:
hai sa facem un ozn, sau ceva ce seamana cu asta
1.Cestiunea este ca nu de propuneri se simte lipsa ci......conform vechii si traditionalei zicale: " teoria ca teoria, da'  praftica ne omoara " ....
2. M-am abtinut de la inceput sa comentez despre initiativa lui spooky , spun doar atat:  de ce sa facem unul ? N-ar fi mai bine sa-l prindem ?, asa din zbor, chiar si pe foto/film ?!Mai mare valva si publicitate/PR am face cu asta !
Glumesc desigur.....
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Nox

Citat din: romulus din  22 August 2008, 08:43:51
... N-ar fi mai bine sa-l prindem ?, asa din zbor, chiar si pe foto/film ?!Mai mare valva si publicitate/PR am face cu asta !
Glumesc desigur.....
Am zis !

Any idea?

LE: Continuarea aici
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee