Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fotografii cu nori ciudati

Creat de valuriledunarii, 08 Iulie 2009, 10:19:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Inelul era la aceeasi altitudine ca si norii cirrus vizibili in poza, cu siguranta nu era din fum sau praf ci din "material" identic cu si norii. Nu am idee ce l-a produs caci nu am vazut sau auzit nimic iesit din comun pe cer, asta desi in momentele alea "scanam" destul de atent cerul.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

kefren

Asta e poza de aseara a frontului atmosferic ce s-a abatut asupra Timisoarei




fiulploii

Citat din: kefren din  25 Mai 2015, 19:37:12
Asta e poza de aseara a frontului atmosferic ce s-a abatut asupra Timisoarei


E Falsa

uforever



abyss

#95
una reală

fiulploii

Cateodata am impresia ca traiesc sub o cupola dupa cum se poate vedea in prima poza.
Celelalte trei ... nu recunosc tipul de nori, poate ma ajuta cineva . Norul din stanga norului alb era alcatuit practic din doua parti situate una deasupra celeilalte , cel putin din punctul meu de observatie mobil.

Pozele sunt facute cu mobilul  prin parbriz asa ca nu luati in considerare micile pete mai inchise la culoare.

prodcomb

Nu sunt condiţii pentru tornade.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

setris

26 mai Brasov. Ghici ciuperca ce-i ?  :-D

maura

De prin ceruri adunate...
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

StarDust

Interesant unghiul acela drept. Parea o fereastra in nor.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

fiulploii

Au inceput sa apara pătrate pe cer ? In zona Liverpool văd asemenea formațiuni si încă ceva mai pronuntate , săptămânal . Mie începe sa-mi semene a caroiaj  :roll: Dar poate e doar o părere fiindca știm cu toții ca creierul uman face asocieri cu ceea ce cunoaște .
   Impresia mea e ca anul trecut nu erau așa de dese aceste coincidente de pătrate sau romburi pe cer dar S-ar putea sa ma înșel . O sa încep sa le pozez din nou poate ajungem la o concluzie .

maura

"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

prodcomb

Sunt indigeni?
Dacă da, unde, când și cum au apărut? Ce condiții meteo erau, ce oră era?

Am observat și eu acum câteva luni, dar nu am făcut poze (eram în giratoriu la Arcul de Triumf)!

În rețea am găsit mulți ,,clouds waves".
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

maura

22 februarie a.c , aprox ora 14 , cred ca era pe directia N-S privit dinspre V (deasupra "triunghiului" Tg Secuiesc- Brasov- Sf.Gheorghe). Ar fi fost bine sa am aparatul cu mine atunci ...Am reusit sa prind doar valurile "linistite" dupa ce am ajuns acasa si am luat rapid aparatul. Am uitat de el ...dar am vazut norul lui Xperyens ( cred ca s-a format in conditii de vant asemanatoare). Au fost 2-3 zile ceva mai calde decat normal  , ceva ploi parca   si VANT.
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."