Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Parere poza facuta noaptea in Galaþi

Creat de Unidentified, 14 Februarie 2007, 12:50:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

Citat din: Leonard din  24 Februarie 2007, 23:31:18
UNditified esti sigur ca aia nu era o luminita oarecare????
*Leonard*  sigur cã era o luminiþã oarecare,doar cã pânã la proba contrarie este o luminiþã oarecare NEIDENTIFICATÃ!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Anna

@unidentified: in ce cartier ai facut poza, ca nu ma prind deloc  :|...se vede dunarea in partea dreapta nu?  :?

adrianh

Ideea este ca nu ar fi prea multe explicatii de dat pentru acele fotografi!eu nu pot da decat 2 si anume:ori era becul aprins in camera si lumina cea mare este reflexia becului in geam,iar celalalte 2 sun doua lumini de la doua malcoane,care vazute prin geamul dublu au avut un efect distorsionat,ori cand ai facut cea de-a doua poza,si anume poza de noapte in care nu apar luminile,era cer noros si de aceea nu s-au mai vazut!pacat ca nu avem cum sa ne dam seama cum era cerul,senin sau noros,caci daca asta ar fi posibil atunci probabil ne-ar fi mai usor sa ne dam seama de ce fenomen ar fi vorba!Desi nu pot infirma ceea ce ai vazut tu,cred ca cea mai buna explicatie ar fi cea cu becul!sper sa nu deranjeze pe nimeni acest mesaj!
Multumesc!
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!

Unidentified

#18
Citat din: Anna din  03 Mai 2007, 20:37:29
@unidentified: in ce cartier ai facut poza, ca nu ma prind deloc  :|...se vede dunarea in partea dreapta nu?  :?

da anna ai dreptate,dunarea in dreapta cu podul adica in zona micro 20! daca vrei un tur de onoare sa vezi locul cu pricina ma anunti  :lol: .

@ adrianh . Mai citeste topicul ca s-a adus in discutie ideea cu lumina din camera reflexii si toate astea.Am incercat sa reproduc poza ,singura lumina care nu mi-a iesit este prima din st .

Anna

Citat din: Unidentified din  04 Mai 2007, 19:23:07
da anna ai dreptate,dunarea in dreapta cu podul adica in zona micro 20! daca vrei un tur de onoare sa vezi locul cu pricina ma anunti  :lol: .
Hmmm...cam departe. Eu stau aproape de centru....
Cred ca venisera alienii cu ufo-ul sa cumpere la oferta de la Kaufland...ca prea parea invazie in poza aia.  :lol: :lol: :lol:
Serios acum...parerea mea e ca ai pozat becul din camera, asa cum a mai spus cineva. :ufo: 

Unidentified

parca am zis ca nu era aprins becul ca ma vedeam si eu si nu zaream nimic afara cu el aprins .Am sa mai incerc sa fac o poza cand trec prin zona inca o data ,asa pentru tine ,cu becu' din camera aprins.Sa termin cu cazul asta !  :-D

Marius MMG

Citat din: Leonard din  24 Februarie 2007, 23:31:18
UNditified esti sigur ca aia nu era o luminita oarecare????
Parerea mea e ca era o lumina oarecare, exclus posibilitatea ozn

sevastase

ma amuza faptul ca tipul asta ciuciulete gaseste o explicatie logica la orice. Ai grija ca nu o samai observi padurea din cauza copacilor

DepthOfField

salut, sevastase. Sper ca nu ai probleme cu logica, daca asta te amuza pe de o parte, si te face sa emiti vorbe de duh celebre.
Ar fi interesant daca ai spune ceva cu adevarat on-topic si la subiect, despre respectivul caz, eventual si cu argumente sa intelegem si noi punctul tau de vedere despre respectivul caz. Ca doar cu gandiri filozofice aparent superioare nu facem nici o branza. Deci, pune si tu posturi consistente si la obiect, daca ne vizitezi pe aici. Succes!
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

sevastase

Citat din: ciuciulete din  29 Februarie 2008, 08:27:05
salut, sevastase. Sper ca nu ai probleme cu logica, daca asta te amuza pe de o parte, si te face sa emiti vorbe de duh celebre.
Ar fi interesant daca ai spune ceva cu adevarat on-topic si la subiect, despre respectivul caz, eventual si cu argumente sa intelegem si noi punctul tau de vedere despre respectivul caz. Ca doar cu gandiri filozofice aparent superioare nu facem nici o branza. Deci, pune si tu posturi consistente si la obiect, daca ne vizitezi pe aici. Succes!
Daca " TE " vizitez ? Sau " VA" ?? Ma faci sa rad. Nu imi plac tipii care folosesc sugestiv sarcasmul si ironia ca sa ia peste picior. Ai ghicit : nu te inghit. Am venit pe forum nu ca sa vizitez, ci ca sa ajut si pe altii sa puna lucrurile cap la cap. De asta sunt aici...am multe lucruri de spus si ori ca iti place sau nu eu o sa le spun. Si inca ceva : eu niciodata nu ma contrazic. Doar Prezint anumite lucruri si idei in speranta ca voi descuia orizontul cator mai multi dintre noi. Nu incerc decat sa iluminez 10 %....tu faci parte din cealalta 80 %. Atat.

Arckadii

10+80=90 din cate stiu eu, nu 100. Asta in primul rand si in spirit de gluma.
In alta ordine de idei, haideti sa ne "iluminam" pe subiectul in curs. Reveniti la topic.
Sevastase, ai grija cu remarcile rautacioase te rog. Atacul la persoana nu este permis aici.



Ark

DepthOfField

#26
CitatNu imi plac tipii care folosesc sugestiv sarcasmul si ironia ca sa ia peste picior. Ai ghicit : nu te inghit
cred ca problema ta evidenta deja dupa doar cateva posturi este ca nu-ti plac niste tipi, si trebuie sa ii pui la punct. Faptul ca sunt unul dintre ei, in lista ta neagra, nu prea ma mira, nu esti singurul razboinic al luminii. hai ca nici nu ma intereseaza aspectul acesta, si daca doresti sa te ignor, o voi face. Nu am sa ignor insa afirmatiile gratuite daca vor fi din acestea. Sper ca nu.

CitatAm venit pe forum nu ca sa vizitez, ci ca sa ajut si pe altii sa puna lucrurile cap la cap. De asta sunt aici...am multe lucruri de spus
Pai, welcome, si te rog sa spui cat mai multe lucruri concrete si la obiect, asta ti-am zis si mai inainte, si ti-a zis-o si un moderator.
Singurul meu sfat, din experienta, pe care ti-l dau este urmatorul:
daca ai ceva de zis, este important si sa argumentezi. Si nu argumente colaterale, ci concrete, la obiect. Daca vii si spui ca orburile sunt suflete ale mortilor, contrar, celor deja demosntrate de mai demult, si la care ai fost invitat sa le citesti/gandesti/intelegi dar deduc ca nu ai facut-o pentru ca oricum scopul tau pare a fi altul, atunci iti vom lua in seama ARGUMENTELE care dovedesc ceea ce spui.  Daca doar spui, ca pe parerea ta sumara, nu vad "ajutorul" pe care te oferi sa-l faci celor 10% . Si eu pot spune ca orburile sunt doar oua de pasare phoenix lansate in aer, dar nu ma va credea nimeni pana nu ARGUMENTEZ CAT MAI CLAR.
Te-am criticat sau ironizat mai inainte, pentru ca vii la modul mai dur si superior si lansezi doar o parere, iar la invitatia de a argumenta si de a nu mai lua peste picior la modul superior pe ceilalti, vad ca "nu ma inghiti".

CitatAm multe lucruri de spus si ori ca iti place sau nu eu o sa le spun.
Doar negatii si pareri neacoperite, probabil nu o sa-mi placa, si o sa le critic daca nu au acoperire, dar, cum spui si tu, nu te pot opri sa spui ce ai de spus.

CitatNu incerc decat sa iluminez 10 %....tu faci parte din cealalta 80 %
Esti foarte categoric in definirea "grupului tinta".... Acuma nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma intristez ca sunt intr-un grup sau in celalalt, dar ... Inteleg ca ai urmarit atent activitatea mea pe forum de esti atat de categoric, si deja nici nu ma inghiti. As vrea sa cred ca nu ai venit aici cu gand de atac la persoana.

Bine, hai ca vad ca tind la randul meu sa escaladez o furtuna inutila.
Deci spune ce ai de spus, argumenteaza cat poti, la subiectul topicului respectiv, si accepta si criticile argumentate la randul lor. Asta e tot, e ceva gresit in asta? Nu cred.


David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm