Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

va rog sa ma ajutati

Creat de remshm, 24 Noiembrie 2007, 23:58:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Eu cred ca e o pana... sau orice alt obiect asemanator purtat de vant si nimic altceva...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jackie28t

#16
Citat din: StarDust din  25 Noiembrie 2007, 20:07:11
Eu cred ca e o pana... sau orice alt obiect asemanator purtat de vant si nimic altceva...

StarDust,
la fel putem spune ca e posibil sa fi fost un GAINATZ de la un porumbel.Variante sunt multe. :lol:

Citat din: alx din  25 Noiembrie 2007, 19:23:14
@jackie   de ce poate fi o frunza si in nici un caz o punga?   adica pt.a ridica o frunza in aer sau o punga din material plastic(vorbesc de acele pungi foarte subtiri si semitransparente) folosesti cam aceeasi energie...si in plus,nu e cam mare pt o frunza?   apoi aparenta si forma indica un obiect mare pe toate cele 3 dimensiuni...pe cand o frunza are 2 dimensiuni mari ,si o a treia foarte mica...

alx,
nu este prea mare pentru o frunza.Depinde de distantza dintre aparat si frunza.Totul poate deveni o iluzie optica.
frunza din fotografia lui ''remshm'' este foarte similara ca si frunza din imaginea pe care am postat-o in primul meu post din acest topic.Acea fotografie alaturi de altele similare am vrut sa le expun in topicul ''Ce credeti ca am fotografiat?'' dar daca tot ne-am izbit de acest caz am sa expun si restul imaginilor aici ca pe un exemplu.In viitor daca ne vom izbi din nou de un caz similar atunci ne putem ajuta de unele indicii din aceste imagini.

Subliniez ca obiectele marcate in fotografiile de mai jos nu sunt altceva decat FRUNZE pe care le-am fotografiat intentionat tocmai pentru a vedea efectul.Sunt frunze 100% PURE

In prima fotografie printr-o coicidenta ve-ti vedea cum o frunza  accidental a fost prinsa de aparatul foto facand ca FRUNZA sa apara exact vertical pe deasupra casei.Acest aspect reda printr-o iluzie optica ca frunza este foarte mare si iluzia ca se afla la acea distantza DAR la care in FACT in realitate ea este normala la o distantza mica de aparatul foto.
Expun imaginile mai jos..............

Ca sa vedeti prima imagine in rezolutie mare da-ti va rog click pe ea.




jackie28t